Apartament dla rodziny inspirowany nadmorskim kurortem

Apartament dla rodziny inspirowany nadmorskim kurortem

Przestronny apartament w jednej z warszawskich dzielnic zamieszkuje rodzina z dwójką dzieci. Kolejkę do projektu zarezerwowali już rok wcześniej, od początku wiedzieli, w jakim stylu ma być urządzone ich wymarzone miejsce i kto ma tego dokonać. Zachwyceni stylem new hampton – inspirowanym nadmorskimi kurortami półwyspu Long Island, chcieli go nieco wzbogacić o elementy chromowane i kryształowe. Zapożyczone z modern classic dekoracje, doskonale wkomponowała w projekt architektka Magdalena Miśkiewicz, która wyczuła potrzeby właścicieli dotyczące wnętrza i przełożyła je na realizację tak, by poczuli się twórcami swojego domu. Dzięki temu powstała przestrzeń z w stylu new hampton, ale z indywidualnymi akcentami.

APARTAMENT W STYLU HAMPTON DLA 5-CIO OSOBOWEJ RODZINY

Apartament dla rodziny
Proj.: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Fot.: Łukasz Zandecki

Wszystkie odcienie błękitu

Centrum dowodzenia i życia całej rodziny stanowi salon połączony z kuchnią i jadalnią. To tu spotykają się po pracy i szkole, by wspólnie gotować, rozmawiać i oglądać ulubione filmy. Szlachetna dębowa jodełka na podłodze łączy wszystkie pomieszczenia, stając się idealnym tłem dla delikatnych beży i odcieni niebieskiego, tak charakterystycznych dla stylu hampton.

Apartament dla rodziny
Proj.: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Fot.: Łukasz Zandecki

Stylowe sofy chesterfield zapraszają, by oddać się na nich popołudniowemu relaksowi. Szklany stolik na chromowanych nogach nawiązuje cichy romans z kryształowym żyrandolem i wcale się z tym nie kryje. Ułożony na środku granatowy dywan w charakterystyczny marokański wzór przykuwa uwagę tak jak korespondujące z nim poduszki. Całość zamykają beżowe ściany ozdobione sztukateriami, łagodząc tym samym dynamikę wzorów. Stół w ciemnym kolorze drewna został specjalnie dopasowany do komody pod telewizorem. Te dwa ciemniejsze akcenty podkreślają charakter wnętrza. Tapicerowane granatowe krzesła doskonale z nim współgrają.

Apartament dla rodziny
Proj.: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Fot.: Łukasz Zandecki

Zabudowa kuchenna, w tym samym kolorze, pozostaje delikatna i subtelna. Jej strefę wyznacza podłoga imitująca biały marmur i płytki nad szafkami w tym samym odcieniu nawiązujące wzorem do dywanu. Elementem łączącym strefę kuchenną z salonową jest witrynka zaprojektowana specjalnie dla pana domu, w której trzyma domowe nalewki, wyjątkowe trunki dla specjalnych gości.

Dziecięce wybory

Styl nadmorskich kurortów zza oceanu zachowany został konsekwentnie w całym mieszkaniu, także w pokojach dzieci, jednak z zachowaniem indywidualnych preferencji ich mieszkańców. Pokój córki znajduje się za lustrzanymi drzwiami. Dominują w nim pastelowe kolory, delikatne beże przełamane jedynie subtelnym różem. Zarówno łóżko, jak i zabudowa meblowa zostały wykonane na zamówienie. W pokoju syna priorytetem był kolor niebieski i elementy dekoracyjne nawiązujące do jego ulubionej gry zespołowej, jaką jest piłka nożna. By wyznaczyć i jednocześnie oddzielić strefę odpoczynku od pracy, architektka Magdalena Miśkiewicz zastosowała oryginalny „baldachim” z drewnianych lameli.

POMYSŁ NA POKÓJ DZIECIĘCY – PROJEKTY ARCHITEKTÓW

Proj.: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Fot.: Łukasz Zandecki

Na sen…

Pani domu wymarzyła sobie sypialnię subtelną i elegancką. I taka też jest. Tapicerowane łóżko wykonane zostało na zamówienie, a dzięki oryginalnemu zagłówkowi stało się prawdziwą ozdobą wnętrza. Ustawione przy nim dwa bliźniacze stoliki stanowią tło dla ceramicznych lampek nocnych. Obszerna zabudowa pełni rolę pojemnej garderoby. Musztardowo żółte akcenty kolorystyczne w postaci siedziska i poduszek, to pomysł pani domu, który chętnie zaakceptowała architektka.

Apartament dla rodziny
Proj.: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz; Fot.: Łukasz Zandecki

Kąpiel nadmorska

Apartament jest na tyle przestronny, że znalazło się w nim miejsce aż na dwie łazienki. Jedna w odcieniach bieli i szarości, a druga z akcentem kolorystycznym w postaci morskiej zieleni. W tej pierwszej odnajdziemy mozaikę znaną z kuchni, w kształcie marokańskiego wzoru, którą zdobi, niczym biżuteria, stylizowana armatura. Wykonane na zamówienie szafki pod umywalką łączą się stylistycznie z obudową wanny. W drugiej łazience króluje kolor, a tłem dla niego jest płytka imitująca biały marmur. I chociaż obie są inne, łączy je mimo wszystko spójna stylistyka.


Źródło: materiały prasowe

Projekt: Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków