Apartamenty w Gdyni w duchu zrównoważonego rozwoju

Apartamenty w Gdyni w duchu zrównoważonego rozwoju

W ramach kompleksu „Green Hill” w Gdyni, zespół pracowni BIURO KREACJA stworzył unikalne apartamenty. Projekt ten wyewoluował z pełnego wyzwań okresu pandemii oraz zaowocował głębszym zrozumieniem wpływu działań projektowych na otoczenie. W obliczu narastających niepewności, proces projektowy skoncentrował się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań oraz wykorzystaniu rodzimych produktów. Rezultatem tych wysiłków są spójne, harmonijne i zrównoważone przestrzenie, emanujące spokojem.

apartamenty w Gdyni
Projekt wnętrz: BIURO KREACJA  Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna; Foto: Alka Murat

Wizja zrównoważonego projektowania

Praca nad tym projektem skłoniła zespół Biuro Kreacja do pogłębionych rozważań nad wpływem architektury na otoczenie. W obliczu antycypowanych wyzwań gospodarczych oraz trudności z dostępnością zagranicznych materiałów, pojawiła się potrzeba poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Architekci postanowili więc ukierunkować projekt na lokalne i krajowe materiały oraz produkty, co nie tylko wpłynęło na efektywne zarządzanie czasem realizacji, lecz także przyczyniło się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Fascynujące jest, że odkrywanie rodzimych produktów, zgodnych z zamierzeniami projektu, okazało się nie tylko wykonalne, ale także inspirujące. Bogactwo polskiego wzornictwa objawia się w wielu dziedzinach, takich jak meble, oświetlenie, ceramika łazienkowa, płytki czy stolarka drzwiowa, zachowując jednocześnie wysoki poziom jakości oraz estetycznej spójności.

Inspiracja tygodnia – Tan, czyli najpiękniejszy odcień brązu

apartamenty w Gdyni
Projekt wnętrz: BIURO KREACJA  Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna; Foto: Alka Murat

Gdyński modernizm

Projekt „Green Hill” celowo odnosi się do estetyki modernizmu, ściśle związanego z historią Gdyni. Głównym zamierzeniem tej koncepcji jest podkreślenie jasności i przyjemności przestrzeni, a także harmonijnego zespolenia ich z atmosferą nadmorskiego wypoczynku. W ramach projektu wykorzystano subtelne tekstury drewna, organiczne kształty oraz panoramiczne widoki morza. Co więcej, nie zapomniano o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, projektując apartament dostosowany do ich wymogów, co gwarantuje wygodę i funkcjonalność dla wszystkich przyszłych mieszkańców.

Ekologiczne Rozwiązania

Priorytetem architektów przy pracy nad „Green Hill” była maksymalizacja zrównoważonego aspektu poprzez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań. Wprowadzenie pompy ciepła oraz wykorzystanie energii z paneli fotowoltaicznych było krokiem w kierunku ograniczenia wpływu na środowisko. Dogodna lokalizacja inwestycji, blisko komunikacji publicznej, oraz dostępność wypożyczalni rowerów dodatkowo przyczyniają się do redukcji naszego ekologicznego śladu. Od starannie zaplanowanych wnętrz po zaawansowane technologie, cały projekt jest wyrazem odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Decydujący wpływ na sukces tej wizji mieli także inwestorzy, którzy dzięki swojej świadomości przyczynili się do przekształcenia zamysłu w harmonijną i ekologiczną przestrzeń dla przyszłych mieszkańców.

Ekologiczne rozwiązania w domu | Poradnik Internity Home

apartamenty w Gdyni
Projekt wnętrz: BIURO KREACJA  Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna; Foto: Alka Murat

Projekt wnętrz: BIURO KREACJA  Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna

WWW: https://biuro-kreacja.pl/

Foto: Alka Murat

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków