Apartamenty w Zakopanem, w których króluje kolor | Proj.: Ewa Tarapata

Apartamenty w Zakopanem, w których króluje kolor | Proj.: Ewa Tarapata

Apartamenty na wynajem rządzą się swoimi prawami. Najważniejsze jest stworzenie w nich klimatu, który sprzyja wypoczynkowi i pozytywnie nastraja. Mieszkania w Zakopanem, zaprojektowane przez Ewę Tarapatę, łączą w sobie wszystkie cechy idealnego, wakacyjnego wnętrza. Cała plejada pięknych, ciepłych barw, wywołuje uśmiech od samego wejścia. Znajdziemy tutaj rozwiązania funkcjonalne nastawiane na to, by goście mogli wygodnie zjeść śniadanie oraz komfortowo wypocząć po długich wędrówkach. Ponadto przestronne, nastrojowe łazienki zachęcają do rytuałów SPA. Do tego wszystkiego piękny widok na Giewont, który można podziwiać przy jadalnianym stole lub z kanapy. Zapraszamy na inspirującą podróż do Zakopanego. 

Apartamenty w Zakopanem
Ściana telewizyjna w pięknym, brzoskwiniowym kolorze. | Proj.: Ewa Tarapata Architekt Wnętrz; Fot.: Mateusz Gąska

Apartament w Krakowie zaprojektowany z sercem (proj. Ewa Tarapata)

Wyjątkowe tapety i ciepłe kolory

Architekta lubi w swoich projektach wykorzystywać wzorzyste tapety, które niejednokrotnie stają się punktem wyjścia i inspiracja dla całego wnętrza. Podobnie było w przypadku zakopiańskich apartamentów. Tutaj, wybrane tapety podyktowały kolorystykę opartą na ciepłych pastelach. Ściana części dziennej pokryta jest wzorem z flamingami na rozmytym tle. Dzięki zlicowanym z powierzchnią ściany drzwiom, udało się stworzyć jednolitą powierzchnie, przywodzącą na myśl obraz wykonany w technice akwareli. Podobny zabieg zastosowano w drugim z mieszkań, gdzie znalazła się tapeta z widokiem drzew. Wykorzystano ją również na ścianie szczytowej sypialni, znajdującej się za industrialną, szklaną ścianką ze stalowymi profilami.

Tapety przywodzące na myśl akwarelowe obrazy. | Proj.: Ewa Tarapata Architekt Wnętrz; Fot.: Mateusz Gąska

Właśnie te oryginalne i malarskie tapety sprawiły, że aranżacji wnętrza pojawiła się cała plejada ciepłych barw. Dominują tutaj rudości, brzoskwiniowy róż, musztardowy żółty oraz brązy. Uzupełnia je błękit oraz szarości. Przytulność została uwypuklona dzięki dużej ilości drewna, szczególnie podłodze o rustykalnej fakturze. Ponadto architekta zadbała, by apartamenty w Zakopanem były pełne różnorodnych tekstyliów tj.: welurowe poduchy, miękkie zasłony, pledy, koce oraz dywaniki. Klimatu dopełnia dekoracyjne oświetlenie.

Apartamenty w Zakopanem
Tekstylia budują przytulność wnętrza. | Proj.: Ewa Tarapata Architekt Wnętrz; Fot.: Mateusz Gąska

Apartamenty w Zakopanem ze strefą SPA

Dbając o komfort gości, architektka postanowiła zamienić łazienki w prawdziwą strefę SPA. Nie ma tutaj mowy o nudnej i bezosobowej przestrzeni. Duże formaty płytek, przywodzą na myśl płótna Jacksona Pollocka. Zostały one połączone z oryginalnymi cegiełkami Biscuit marki 41zero42, posiadającymi różnorodną teksturę i wypukłości. Dzięki temu powierzchnia ściany uzyskała ciekawy, trójwymiarowy efekt.

Proj.: Ewa Tarapata Architekt Wnętrz; Fot.: Mateusz Gąska

Do drugiej łazienki został dodany akcent błękitu, który jest kolorystycznym lejtmotywem wnętrz. Oba salony kąpielowe posiadają przestronną strefę prysznica w typie walk-in. Natomiast płaskie tafle lustra, optycznie rozjaśniają wnętrze, w którym dominują ciemne barwy. 

Apartamenty w Zakopanem
Proj.: Ewa Tarapata Architekt Wnętrz; Fot.: Mateusz Gąska

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków