Bauhaus, gdyński modernizm i mocne akcenty | Design: Projekt 5R | IH - Internity Home

Bauhaus, gdyński modernizm i mocne akcenty | Design: Projekt 5R

Wnętrze tego mieszkania z rynku wtórnego zostało zaprojektowane dla pary młodych osób pragnących dostosować je do swoich potrzeb i ożywić mocnymi kolorami. W inspiracjach inwestorów przewijał się bauhaus, gdyński modernizm i nowoczesne wnętrza z mocnymi akcentami kolorystycznymi. Kolor kobaltowy był pozycją obowiązkową. Za projekt tego wyjątkowego wnętrza domu stoi pracownia architektoniczna Projekt 5R zdjęcia wykonał Jakub Nanowski.

Mieszkanie to dwupiętrowy lokal o powierzchni 121 m2 znajdujący się w Gdyni. Pierwotny układ zakładał typowe rozmieszczenie pomieszczeń z częścią dzienną na parterze i nocną na piętrze. Ze względu na inne potrzeby inwestorów trzy górne sypialnie zostały zamienione na dwa gabinety do pracy z możliwością noclegu oraz siłownię.

Zmiana układu funkcjonalnego

Początkowy układ parteru – salon z aneksem kuchennym, osobne pomieszczenie jako jadalnia, pokój gościnny i łazienka został całkowicie zlikwidowany. Łazienkę przesunięto tak, że zajęła część pokoju gościnnego. Jego pozostałą przestrzeń wykorzystano na garderobę a znajdująca się obok jadalnia została przearanżowana na sypialnie. Początkowo oddzielne pomieszczenia zyskały łukowe przejście. Miejsce z którego przesunięta została łazienka stworzyło dodatkową przestrzeń w salonie, która posłużyła do stworzenia części jadalnianej. 

Design: Projekt 5R
Design: Projekt 5R  | Zdjęcia: Jakub Nanowski

W salonie dominuje jasna kolorystyka. Ze względu na położenie lokalu i słabe oświetlenie naturalne zaprojektowano główne oświetlenie z postaci szynoprzewodów wspomaganych dodatkowymi punktami dekoracyjnymi w kuchni, jadalni czy strefie wejściowej. Schody wydzielone są bardzo mocnym akcentem kolorystycznym.

Design: Projekt 5R  | Zdjęcia: Jakub Nanowski

Część wejściowa wydzielona jest kolorystycznie i materiałowo. W głębi, za ukrytymi drzwiami znajduje się wejście do utrzymanej w ciemnej kolorystyce głównej sypialni z garderobą.

Design: Projekt 5R  | Zdjęcia: Jakub Nanowski

Sypialnia

Okładzina ścienna będąca zagłówkiem stanowi dodatkową izolację akustyczną od klatki schodowej. Obok sypialni znajduje się jedna z dwóch łazienek. Postawiono tam na mocno kontrastowe strefy z dodatkiem pomarańczowego. Część główna to czerń – czarne kafle, ściany, zabudowy stolarskie. Jasną strefą jest wnęka z podwójną umywalką oraz wnęka prysznicowa. 

 

Design: Projekt 5R  | Zdjęcia: Jakub Nanowski

 

 

Design: Projekt 5R  | Zdjęcia: Jakub Nanowski

 

 

Design: Projekt 5R

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków