Butelkowa zieleń z dodatkiem różu w praskim wine-barze
Zespół projektowy: Mikołaj Wojciechowski, Konrad Sojka, Maciej Granecki | Fot.: Marek Ogień

Butelkowa zieleń z dodatkiem różu w praskim wine-barze

Warszawska Praga zyskuje nowy smak, dzięki ekipie cukierni Żona Krawca. Po sukcesie niedawno otwartej kawiarni na Podskarbińskiej, przyszedł czas na winne przyjemności. Projekt, noszący niezwykle przewrotną nazwę – Winna Żona, jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wine-barami w stolicy. Mieści się przy ulicy Mińskiej 40, która stała się ulubionym miejscem miłośników Krawca i jego Żony. Praga zyskuje kolejny powód, by eksplorować magiczny świat smaków i aromatów, jakie oferuje Winna Żona

Winna Żona
Zespół projektowy: Mikołaj Wojciechowski, Konrad Sojka, Maciej Granecki | Fot.: Marek Ogień

Powrót lat 70. i 80. w trendach barwnych na 2024

Wino, smak i magia warszawskiej Pragi

Winebar Winna Żona to miejsce, które kładzie nacisk na niezwykłą zabawę winem i niekonwencjonalne połączenia smakowe, a nad wyborem doskonałych win do dań czuwa doświadczony Sommelier Mariusz Bonkowski. To miejsce, w którym architektura spotyka się z sommelierstwem w wyjątkowy sposób. Winny magazyn, skrywający ponad sto różnych etykiet, regularnie się zmienia, dzięki czemu każda wizyta w Winna Żona to prawdziwa podróż przez smaki z różnych zakątków świata. To wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę, którą doskonale uzupełnia wnętrze zaprojektowane przez doświadczoną pracownię Sojka&Wojciechowski.

Kolory i kontrasty

Wnętrze Winna Żona to nie tylko oaza dla miłośników wina, ale także prawdziwa uczta dla oczu. Projektanci postawili na zaskakującą, a jednocześnie harmonijną kolorystykę, która wpisuje się w charakter tego miejsca.

Ciemna zieleń doskonale współgra zarówno z barwami butelek wina, jak i samym wnętrzem budynku. Mocny, głęboki kolor baru oraz ścian, kontrastuje z delikatnym różowym blatem wykonanym z kamienia Salmon Pink, który stanowi centralny punkt przyciągający uwagę. Jasne drewno mebli dodaje ciepła i naturalności, a tapicerka w odcieniach różu burzy monotonię, tworząc przytulne i wyjątkowe wnętrze, w którym każdy szczegół ma znaczenie.

Każdy element projektu wnętrza współgra, tworząc unikalną atmosferę, która podkreśla magię degustacji wina.

Wnętrze z charakterem

Wnętrze, poza kolorem, zachwyca przemyślaną aranżacją. Punktem centralnym jest ogromna, miękka kanapa, której ażurowa konstrukcja została zaprojektowana, tak by nie zasłaniać głównej witryny. To tu, na kanapie, można cieszyć się wybornym winem i towarzystwem. Stojak z winami, usytuowany przy oknach, ma nie tylko dostęp do lokalu, ale także przyciąga wzrok przechodniów, zachęcając ich do odkrycia tego wyjątkowego miejsca. Całość podkreślają ciepłe, delikatne oświetlenie i starannie przemyślana aranżacja, sprawiając, że ten niewielki, 40-metrowy lokal staje się jednym z najbardziej gorących adresów na Pradze. Winna Żona to to przestrzeń, która zachwyca nie tylko smakami, ale także wyjątkowym wnętrzem.

Winna Żona
Zespół projektowy: Mikołaj Wojciechowski, Konrad Sojka, Maciej Granecki | Fot.: Marek Ogień

Zespół projektowy: Mikołaj Wojciechowski, Konrad Sojka, Maciej Granecki
Zdjęcia: Marek Ogień

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków