Dom na mazurach stworzony z myślą o rodzinie 2+2| Design: PRACOWNIA AMALTEA | IH - Internity Home

Dom na mazurach stworzony z myślą o rodzinie 2+2| Design: PRACOWNIA AMALTEA

W urokliwym otoczeniu, niedaleko jeziora, majestatycznej skarpy oraz lasu z sosnami i dębami tworzących niepowtarzalny krajobraz, postawiono imponujący, 300-metrowy dom stworzony z myślą o rodzinie z dwójką nastolatków. To miejsce, położone w okolicach Mrągowa, zachwyciło nie tylko jego właścicieli, ale także architektkę wnętrz, Alicję Łotysz-Pogorzelską z renomowanej pracowni Amaltea.

Dom nad brzegiem mazurskiego jeziora stał się prawdziwym schronieniem, gdzie naturalne materiały, barwy ziemi wzbogacone o radosne akcenty oraz praktyczne rozwiązania doskonale współgrają z przepięknym widokiem, który otwiera się zza okien. To miejsce emanuje ponadczasowym pięknem i spójnością, a każdy detal został uwieczniony na fotografii przez Jakuba Obarka.

Wykorzystanie ponadczasowych materiałów i  kolorów ziemi

Ten urokliwy dom w okolicach Mrągowa to miejsce, gdzie małżeństwo wraz z dwójką nastolatków znalazło swój azyl. Do tej rodzinnej idylli dołączył również kot, a po przeprowadzce przybyło kolejne dwóch czworonogów. Dom, który góruje nad malowniczym mazurskim jeziorem, jest drugim projektem stworzonym przez architektkę Alicję Łotysz-Pogorzelską dla tej wyjątkowej rodziny. Wzajemne zaufanie przekształciło się w wyjątkową aranżację.

Główną inspiracją stała się tu otaczająca przyrodą – jej kolory i faktury. Wnętrza tego domu emanują harmonią dzięki wykorzystaniu naturalnych fornirów, granitu, wysokiej jakości gresów oraz starannie wyselekcjonowanego drewna. Aby wprowadzić intrygujący kontrast, zastosowano również stal – tworzywo stworzone przez ręce człowieka.

 

Paleta kolorów

Kolorystyczną paletę tego wnętrza tworzą odcienie ziemi, w tym stonowane szarości, delikatne beże i ciepłe brązy, uzupełnione przez wieczny kontrast bieli i czerni. Wyraźniejsze wydanie naturalnych barw pojawi się w niezwykle zielonej kuchni, spełniającej marzenia właścicielki. Odważne akcenty przykuwają uwagę również w łazienkach – na parterze dominuje zieleń i róż, zestawiona z odważną czernią, a na piętrze gości promienne odcienie żółci. Ta przemyślana kolorystyka pozwoliła podkreślić i wyróżnić trzy odrębne kondygnacje. Te same modele drzwi wykorzystano w całym domu, różniące się wyłącznie kolorami. Na parterze przeważa klasyczna biel, na piętrze naturalne, ciepłe dębowe odcienie, a na najniższym poziomie wyrazisty, ciemnobrązowy odcień dębu.

PRACOWNIA AMALTEA architektura wnętrz i krajobrazu Fotograf: Jakub Obarek
Strefa jadalniana | PRACOWNIA AMALTEA architektura wnętrz i krajobrazu Fotograf: Jakub Obarek

Wyrafinowane elementy w aranżacji domu

Kluczowym aspektem projektu jest niewątpliwie elegancka klatka schodowa, łącząca trzy poziomy domu. Ze względu na otwarty charakter całego parteru, konieczne było stworzenie balustrady, która nie tylko spełni swoje praktyczne zadania, ale także będzie wpisywać się harmonijnie w całą kompozycję wnętrza.

Na pierwsze piętro prowadzą „lewitujące” stopnie, a do piwnicy zainstalowano klasyczne, solidne schody. Dzięki wykorzystaniu delikatnej, ażurowej balustrady z tralek, ciągnącej się od podłogi do sufitu, udało się zabezpieczyć obie sekcje schodów, łącząc funkcję z estetyką. Na antresolę prowadzi natomiast balustrada ze szkła, która zachowuje pełną przejrzystość i pozwala cieszyć się widokiem na malowniczy krajobraz otaczający budynek.

 

Strefa dzienna | PRACOWNIA AMALTEA architektura wnętrz i krajobrazu  Fotograf: Jakub Obarek

Obraz przy schodach autorstwa Aleksandra Roszkowskiego, a rzeźba została wykonana przez Tomasza Witkowskiego.

Sypialnia z wanną PRACOWNIA AMALTEA architektura wnętrz i krajobrazu  Fotograf: Jakub Obarek

 

PRACOWNIA AMALTEA architektura wnętrz i krajobrazu Fotograf: Jakub Obarek

 

PRACOWNIA AMALTEA architektura wnętrz i krajobrazu

Fotograf: Jakub Obarek

Zapytaj // naszego eksperta

Karolina Mioduszewska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków