Dom na skraju lasu | Proj: Jacek Kamiński | IH - Internity Home

Dom na skraju lasu | Proj: Jacek Kamiński

Dom położony na skraju lasu w okolicach Grodziska Mazowieckiego, odkrywa przed nami niezwykle spokojny a zarazem elegancki design. Za projekt wnętrza odpowiada architekt Jacek Kamiński. Założeniem projektowym było udomowienie minimalizmu. W wyniku tego, powstało wnętrze, które jest przejrzyste, pełne naturalnego światła, wypełnione prostymi formami, a zarazem ciepłe i bardzo naturalne. Dzięki dużym przeszkleniom natura w niewymuszony sposób przenika do wnętrza. Okna pozytywnie wpływają na estetykę budynku, dodają lekkości i scalają ją z zielonym otoczeniem domu, a widok przyrody za oknem jest kojący.

To wyjątkowe miejsce, w którym właścicielka domu będzie się w nim dobrze czuć przez lata. Ponadczasowe elementy wyposażenia z czasem nie zaczną drażnić, a wysokiej jakości materiały będą się szlachetnie starzały.

Proj: Jacek Kamiński

Funkcjonalne przechowywanie

Nasycenie wnętrza szafami wnękowymi i umiejscowienie za ukrytymi drzwiami garderób sprawiło, że w domu znajduje się niewielka liczba mebli, które znacznie bardziej przykuwają uwagę. Architekt postawił na proste, ale dość rzeźbiarskie formy w naturalnym drewnienie i tkaninach, aby stworzyć atmosferę relaksu. Pomieszczenia są ożywione poszczególnymi plamami kolorów – w sypialni jest to oryginalna tapicerka fotela, która współgra ze wzorem parkietu na podłodze, natomiast w gabinecie bordowe krzesło, które wybija się z naturalnej i spokojnej palety barw.

Otwarta harmonijna strefa dzienna

Sercem części dziennej jest kuchnia. Właścicielce, która jest pasjonatką gotowania, zależało na wysokim komforcie pracy – stąd sześciopalnikowa kuchenka, ogrom szuflad i szafek, a także przestronne granitowe blaty, które są bezproblemowe w użytkowaniu.

Projekt Jacek Kamiński

Postarzane płytki w łazience

Łazienka gościnna jest kontynuacją stylu pozostałych pomieszczeń, jednak w znacznie mocniejszym i skontrastowanym wydaniu.  Zielone, postarzane płytki zestawione zostały z  armaturą w kolorze zgaszonego złota. Pojawiające się w pomieszczeniu kształty są miękkie i obłe, co nadaje mu intymną atmosferę.

 

Łazienka romantyczna

Łazienka przy sypialni ma znacznie bardziej nastrojowy, wręcz romantyczny charakter. Jasna, delikatna i funkcjonalna przestrzeń idealnie współgra z wnętrzem całego domu. Wysokiemu i dość wąskiemu pomieszczeniu architekt chciał nadać wyraźniejszą strukturę – stąd pojawił się prosty blat biegnący przez całą długość pokoju kąpielowego z dużym lustrem oraz ciemna podłoga skontrastowana z jasnymi, delikatnie ryflowanymi płytkami na ścianach.

Projekt: Jacek Kamiński, www.jacekkaminski.com
Zdjęcia: Jakub Nicieja, www.nicieja.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków