Dom nawiązujący estetyką do lat 70. | Proj: Monarchia Design | IH - Internity Home

Dom nawiązujący estetyką do lat 70. | Proj: Monarchia Design

Dom znajdujący się w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem, został zaprojektowany przez architektów z Monarchia Design. Projektanci stanęli przed wyzwaniem, aby dopasować się do potrzeb 3 osobowej rodziny, która mieszkając na suburbiach miasta poszukiwała odpoczynku, spokoju i swobodnej przestrzeni do spędzenia rodzinnego czasu razem.

Architektura lat 70.

Inspiracją do powstania koncepcji była estetyka oraz proporcje architektury wnętrz lat 70-tych. Rozmowy z inwestorami na temat otwartego planu, przenikanie zieleni ogrodu do wnętrza, liczne przeszklenia, a także zastane w przestrzeni meble w stylistyce lat 70’ – potwierdziły, że to wokół tego kierunku będzie tworzone nowe wnętrze dla klientów. 

Strefa dzienna

Architektki skupiły się na tym, by maksymalnie otworzyć część dzienną gwarantując wszystkim użytkownikom dużą dowolność poruszania się. Dzięki wyburzeniu ścianek działowych powiększono kuchnię i uzyskano przestrzenny widok zarówno w stronę salonu jak i jadalni. Dom zyskał obszerną, otwartą strefę dzienną o powierzchni 62 m2, gdzie wszystkie funkcje przenikają się i korespondują z widokiem na zieleń ogrodu. 
PROJ: MONARCHIA DESIGN
PROJ: MONARCHIA DESIGN

Kuchnia otwarta na strefę dzienną

Kuchnie wyposażono w wygodną, funkcjonalną zabudowę w drewnianym wykończeniu, poprowadzoną na pełną wysokość i szerokość ściany. W monolitycznej ścianie zabudowy stolarskiej wydzielono  przesuwny barek ze szklanymi półkami i wewnętrznym oświetleniem, który po otwarciu dodaje minimalistycznej ścianie dekoracyjnego, eleganckiego animuszu.
PROJ: MONARCHIA DESIGN
PROJ: MONARCHIA DESIGN
Salon i kuchnię oddziela przepierzenie w postaci ażurowej konstrukcji z półkami na zioła czy książki kucharskie. Wyspa kuchenna, dostępna również od strony jadalni, swoją formą i centralnym usytuowaniem integruje przenikające się funkcje.
PROJ: MONARCHIA DESIGN
PROJ: MONARCHIA DESIGN
Jej ścianki zostały obłożone marmurem, który płynnym pasem przechodzi w obudowę kominka w salonie, nadając mu poziomą kompozycję. Dzięki temu rysunek materiału został pięknie wyeksponowany na białym tle geometrycznej obudowy spajającej obie kubatury. Przecinające się bryły, ekspozycja marmurowych slabów, a także ich horyzontalny układ stanowią bezpośrednie nawiązanie do architektonicznych środków wyrazu stosowanych przez modernistów. 
PROJ: MONARCHIA DESIGN
Chcąc jeszcze dosadnie podkreślić tę inspirację, przestrzeń dzienna została uzupełniona mocną linią rozłożystej kanapy, spoczywającej na stalowych płozach z charakterystycznym detalem podłużnych, niskich oparć, oraz długim, dębowym stołem Brooklyn wraz z zastanymi krzesłami retro. 
PROJ: MONARCHIA DESIGN

Ważne detale…

Paletę utrzymano w spokojnej, stonowanej kolorystyce. Zielenie, dąb, stonowany konglomerat kamienny Silestone Kensho zostały wzbogacone o szlachetne materiały: marmur Rainforest Green o bogatym rysunku i użyleniu przywołujący skojarzenie leśnego ukorzenienia. Całość uzupełniają wysublimowane, stalowe detale: mosiężne elementy w lampie Flos IC Lights Suspension, uchwyty szafek kuchennych Zobal, wewnętrzne ściany podświetlanego barku czy cokoły zabudowy kuchennej. 
PROJ: MONARCHIA DESIGN

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków