Dom w stylu Prowansalskim | Proj: Tworzywo Studio | IH - Internity Home

Dom w stylu Prowansalskim | Proj: Tworzywo Studio

Dom w stylu prowansalskim

Przed architektami z Tworzywo Studio postawiono jasne wytyczne – dom ma mieć klimat prowansalski z nutą nowoczesności, ale zarazem bardzo przytulny. Efektem było powstanie wnętrza, w którym zastosowano przyjemne odcienie zieleni, beży, błękitów i ocieplonych pudrowym różem. 

Przytulne zaproszenie

Hol to miejsce, które musi samo z siebie zachęcać do pozostania i zapraszać do środka. Został  wyposażony w stylowy szezlong obity szlachetną wełną, lampę do czytania oraz w duże lustro w postarzanej drewnianej ramie. Przestrzeń pod schodami zagospodarowano na schowek na dodatkowe krzesła potrzebne przy dużych okazjach rodzinnych. Istotne są także drzwi ze szprosami wypełnionymi szybami, przez które przedsionek domu bezpośrednio wnika we wnętrze holu głównego.   

Salon z jadalnią

Bardzo istotne były materiały, które koniecznie musiały być szlachetne i jak najbardziej naturalne – stąd granit, drewno i piękne prawdziwe kafle od Zduna, którymi obłożony został narożny kominek. Całości dopełniają niezwykle angielskie tapety w drobne wzory oraz wełna pokrywająca sofy. Przestrzeń domu jest otwarta, więc należało zachować spójność stylistyczną wszystkich pomieszczeń. Przykładem jest granit przechodzący z kuchni do jadalni. Ciepło kominka widoczne z obu tych stref umila czas zarówno podczas posiłków, jak i podczas wypoczynku. Wybrane zostały solidne i praktycznie niezniszczalne krzesła i stół marki z wielopokoleniowymi tradycjami oraz doskonale wykonane i bardzo wygodne sofy. Spoiwem tych przestrzeni jest duży, głęboki fotel oraz pianino.

 

 

Prowansja w kuchni

Kuchnia  to serce domu. To tutaj dzieje się najwięcej. Domownicy uwielbiają gotować, a wspólne przygotowanie dań sprawia im ogromną radość. Dzieci, choć małe, także uczestniczą w procesie powstawania posiłków. Kuchnia jest zatem miejscem, gdzie przesiaduje cała rodzina, dlatego komfort przebywania w niej jest tutaj kluczowy. Ważne było także, by każdy z mieszkańców miał w niej swoją przestrzeń. Dlatego jedna ze ścian została pokryta folią magnetyczno-tablicową. To miejsce, gdzie będą prezentowane plastyczne arcydzieła dzieci.

Projekt wnętrza domu w stylu Prowansalskim | Tworzywo Studio
Projekt wnętrza domu w stylu Prowansalskim | Tworzywo Studio

Kluczowym elementem kuchni jest wyspa na środku. Stylowa boazeria sufitowa, stylizowany piekarnik czy specjalnie przez nas zaprojektowane fronty szafek kuchennych, w pełni oddają ducha francuskiej krainy. Nie zapomniano jednak o nowoczesności i udogodnieniach z nią związanych, dlatego wszystkie sprzęty kuchenne posiadają wachlarz funkcji niezbędnych w kuchni XXI wieku.

 

Posadzka to kolejny ważny element tego wnętrza. Graficzne kwiatowe wzory płytek podkreślają lokalizację wyspy, a płytki gładkie „rysują” trasy komunikacji. Piękny zlew ceramiczny jest kropką nad „i”, a doskonale dobrane do wnętrza lampy uzupełniają całość.  

Płytki do kuchni znajdziecie w Internity Home i Prodesigne

Kolekcje płytek, które idealnie wpiszą się w styl prowansalski znajdziecie w naszych showroomach!

NAJLEPSZE ZLEWY CERAMICZNE NA ŚWIECIE

Zieleń w łazience

 

Wnętrza całego domu zaprojektowano w stylu zbliżonym do prowansalskiego, dlatego łazienka na parterze swoją stylistyką także musiała współgrać z resztą domu. Z tego względu wybrano piękne marokańskie zielone płytki zwieńczone ceramicznymi wałkami. Ściany zaś zostały pomalowane farbą zmywalną w kolorze pastelowej zieleni, która doskonale dopełniła całości. Funkcję pralni schowano w meblach do zabudowy, a zsyp z łazienki znajdującej się na piętrze został połączony bezpośrednio z łazienką na dole.

Chcesz urządzić łazienkę? Skorzystaj z profesjonalistów

 

 

Projekt koncepcyjny: TWORZYWO studio

Projekt wykonawczy: TWORZYWO studio + Paulina Kałużna

Zdjęcia: Jacek Gadaj

Inwestor: prywatny

Lokalizacja: okolice Warszawy

 

 

Chcecie urządzić wnętrze? Przyjdźcie do naszych salonów Warszawa, Kraków i Łódź – kliknij i zobacz adresy!

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków