Echa modernizmu na Dolnym Mokotowie - tu króluje kolor i tekstura

Echa modernizmu na Dolnym Mokotowie – tu króluje kolor i tekstura

Niewielkie mieszkanie znajdujące się w niezwykle malowniczej okolicy Dolnego Mokotowa, należy do kardiolożki dziecięcej. Na co dzień posiadająca niewyczerpane pokłady spokoju i zdecydowania inwestorka, miała bardzo sprecyzowane podejście do swojego przyszłego wnętrza. Kiedy zgłosiła się do pracowni Odwzorowanie wiedziała, że aranżacja musi nawiązywać do modernistycznej zabudowy dzielnicy, być harmonijna i wyważona, a przy tym niepozbawiona wyrazistych akcentów. Zespół pracowni, specjalizujący się w projektach inspirowanych okresem modernizmu oraz Mid-Century, doskonale zgrał się z poczuciem estetyki i wymaganiami inwestorki. Wnętrze zyskało oryginalny charakter dzięki głębokiej kolorystyce, połączonej z naturalnymi teksturami, a także wyjątkowej selekcji sztuki oraz designerskich dodatków. 

Trend alert: sztuka we wnętrzu | Najlepsze propozycje architektów

Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush

Kuchnia w kolorze czerwonego wina

Lokal o powierzchni 48m2 posiada duży taras, z którego można podziwiać widok na zabudowę Dolnego Mokotowa. Zespół pracowni Odwzorowanie, chciał przenieść modernistyczny klimat okolicy oraz budynku, w którym znajduje się mieszkanie, do jego wnętrza. Zgodnie z życzeniem inwestorki, usunięto ścianę dzielącą kuchnię od przedpokoju. Zabieg ten pozwolił na stworzenie otwartej części dziennej. Surowość układu podkreślają naturalne tynki na ścianach i ich nierównomierna, chropowata powierzchnia. Zaraz po wejściu do mieszkania, wita piękny, głęboki odcień czerwonego wina, który pokrywa zabudowę aneksu kuchennego. Oryginalnym nawiązaniem do estetyki modernizmu jest pokrycie ściany nad blatem roboczym mozaiką stworzoną z fragmentów „potłuczonej” glazury. Właścicielka mieszkania, szczególnie chciała wyeksponować ten fragment, dlatego też na ścianie nie pojawiły się żadne szafki czy półki. Pomiędzy strefą kuchni, a salonem stanął okrągły stół z marmurową postawą, wykonany na zamówienie. Dobrano do niego wyjątkowe krzesła, stanowiące klasyki designu. Kropką nad i jadalni jest tkany obraz Agnieszki Owsiany, inspirowany krą na zamarzniętym jeziorze.

Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush

Mini kuchnie – top 10 projektów – Zamów wyposażenie!

Strefa harmonii

Mocne otwarcie jakie zapewnia kolor wykorzystany w kuchni, kieruje nas do salonu. Prosta forma tej części mieszkania, pozwala na wyciszenie i relaks. Strefę wypoczynku wyposażono w wygodny narożnik w szarym kolorze. Naprzeciwko stanął niski regał zajmujący całą szerokość ściany. Modułowy stolik kawowy powstał na zamówienie. Wykorzystano w nim naturalny marmur, użyty też w kuchni, który połączono z drewnem. Jasny dywan nadaje przestrzeni równowagi i przytulności. Dopełnieniem aranżacji są oryginalne obrazy. Samotnie wiszący w rogu niewielki, obraz “Paryż” autorstwa Trzupków, przewrotnie podkreśla pustą przestrzeń nad opływową sofą. Na przeciwko niej zawisł obraz Iwony Kobryń, a także fotografia Anety Grzeszykowskiej. 

Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush

Sypialnia w kolorach terakoty

Przestrzeń niewielkiej sypialni została w całości funkcjonalnie wykorzystana. Zespół pracowni Odwzorowanie zaproponował tutaj monolityczną zabudowę drewnianą. Pierwszą jej część stanowi pojemna, narożna szafa z frezowanymi frontami. Następnie wnęka z półkami, łóżko z zagłowiem, natomiast ostatnim elementem jest powieszany stolik, pełniący rolę toaletki. Uwagę przyciąga ściana, pomalowana na ciepły kolor terakoty o czerwonym odcieniu. Na jej tle wyeksponowany został kinkiet z plecionych ekranów, francuskiej marki Market Set. Uzupełnieniem przytulnej i relaksującej aranżacji jest lekka zasłona z naturalnej tkaniny. 

Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush

Szałwia i lastryko w łazience

Magda Milejska z pracowni Odwzorowanie podkreśla, że największym dylematem okazał się wybór koloru przewodniego do łazienki. Finalnie zwyciężyły płytki cegiełki w zgaszonym kolorze szałwii. Ich nierównomierna i błyszcząca powierzchnia bardzo ciekawie odbija światło. Podłoga i obudowa wanny pokryta jest neutralizującym wzorem lastryko. Charakteru pastelowej aranżacji salonu kąpielowego, nadaje czarna armatura. 

Koncept na kolorową łazienkę | Projekty, moodboardy, produkty

Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush
Projekt: Odwzorowanie
WWW: http://odwzorowanie.pl/
Zdjęcia: Tomo Yarmush

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków