Futurystyczny Pantone Crush | Proj.: Obiekty Studio | IH - Internity Home

Futurystyczny Pantone Crush | Proj.: Obiekty Studio

Pracownia Obiekty Studio, wyróżniająca się odważnymi projektami wnętrz, stoi na czele kreatywnej rewolucji w branży. Ich mocno określony styl, zainspirowany estetyką lat 80., futuryzmem oraz stylem Memphis, przyciąga inwestorów o wyjątkowych potrzebach, które wykraczają poza konwencjonalne myślenie o wnętrzach. Najnowsza z koncepcji powstała pod okiem projektantki Gosi Kotyczki i idealnie ilustruje ulubioną tematykę pracowni. Katowickie mieszkanie typu studio o powierzchni 42-metrów, miało zostać dostosowane do wyrazistych i żywiołowych charakterów przyszłych mieszkańców, oddawać ich styl oraz uwielbienie do zgeometryzowanych, wyrazistych form.

Wyrafinowany minimalizm z detalami w kolorze bordo

Obiekty Studio
projektant: OBIEKTY STUDIO Gosia Kotyczka

Odważne wybory

Kiedy zespół Obiekty Studio podjął się projektu mieszkania, postawił na odważne wybory i świadome rozwiązania. Jednym z kluczowych elementów, które nadają wnętrzu charakteru, jest wyjątkowy wybór materiałów bazowych. W całym mieszkaniu pojawiło się, rzadko spotykane w przestrzeniach mieszkalnych linoleum. Jednak różowa podłoga w całym mieszkaniu, to tylko wierzchołek innowacji. Kolejnym wyjątkowym rozwiązaniem jest wyburzenie ścianki, która dzieliła przestrzeń na dwie części, zastępując ją ażurowymi płytkami ceramicznymi 3D o delikatnym, zgaszonym odcieniu błękitu.

Obiekty Studio
projektant: OBIEKTY STUDIO Gosia Kotyczka

Linoleum to materiał wykończeniowy, który obecnie jest często niedoceniany, jednak jego właściwości zasługują na uznanie. Skomponowany z surowców naturalnych, takich jak olej lniany, mączka drzewna, wapień, żywica i juta, linoleum jest przykładem surowców szybko odnawialnych, które ulegają odnowieniu w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Brak szkodliwych składników wpływa pozytywnie na mikroklimat w pomieszczeniach. Ponadto, linoleum jest łatwe w utrzymaniu czystości, antypoślizgowe i doskonale tłumi odgłosy kroków.

Obiekty Studio
projektant: OBIEKTY STUDIO Gosia Kotyczka

Trend alert: retrofuturyzm we wnętrzach

Tworzenie tożsamości

Kolorowe akcenty w postaci mocno zgeometryzowanych barwnych mebli są kluczowym elementem atmosfery i tożsamości całej aranżacji. Wszystkie użyte barwy zainspirowała paleta kolorów Pantone, co nadaje projektowi spójność. Barwne elementy swobodnie rozmieszczone, niczym dziecięce zabawki rozrzucone na jednolitej płaszczyźnie różowej posadzki, podkreślają zabawowy charakter aranżacji. Limonkowy stół jadalniany, nawiązujący do estetyki Memphis, stanowi punkt fokusowy wnętrza. Natomiast białe ściany i różowa posadzka pełnią rolę neutralnego tła, na którym wyróżniają się akcenty kolorystyczne i różnorodne tekstury, takie jak płytki w wzór szachownicy czy naturalny kamień. Cała aranżacja jest konsekwentna, a kolorystyka i detale spajają całość, nadając wnętrzu odrobinę futurystycznego sznytu.

5 ciekawych trendów barwnych z Paryża

projektant: OBIEKTY STUDIO Gosia Kotyczka

 


 

projekt: PANTONE CRUSH

lokalizacja/data: Katowice, 2023
metraż: 42m2
projektant: OBIEKTY STUDIO | Gosia Kotyczka

IG: @obiekty.studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków