Wyrafinowany minimalizm z detalami w kolorze bordo | ohe archteam

Wyrafinowany minimalizm z detalami w kolorze bordo | ohe archteam

Mieszkania typu studio stanowią spore wyzwanie dla architektów, a to ze względu na ich bardzo ograniczony metraż. Mając do dyspozycji jedno pomieszczenie z łazienką, należy uwzględnić w projekcie wszystkie strefy funkcjonalne, niezbędne dla przyszłych mieszkańców. Zespół pracowni ohe archteam stanął przed tego typu zadaniem, a koncepcja niespełna 40-metrowego lokalu zachwyca oryginalnymi rozwiązaniami, zarówno w warstwie rozplanowania przestrzeni, jak i wyboru materiałów. Całość stanowi niezwykły przykład wyrafinowanego minimalizmu, gdzie pierwsze skrzypce grają tekstury nawiązujące do naturalnym materiałów tj. marmur, lastryko oraz drewno. 

ohe archteam
Proj.: ohe archteam

Czerwone wino, granat i odrobina retro na 45m2 | Proj.: Cechownia

Wielość w jedności

Zespół ohe archteam podkreśla, że projekt mieszkania o powierzchni 38m2, wymagał odpowiedniego doboru materiałów, które umożliwiłyby zwiększenie jego funkcjonalności przy zastanych warunkach oświetleniowych. Za sprawą szklanych pustaków, czyli popularnych w latach 80 luksferów, udało się wygospodarować trzy odrębne strefy funkcjonalne: kuchnię, część dzienną i sypialnię z zabudową pełniącą funkcję garderoby. Użycie szklanych przepierzeń zapewniło dobry transfer światła dziennego do wszystkich części mieszkania, pomimo iż mieszkanie ma jedynie dwa okna. 

Tekstury dorównujące naturze – przegląd pokryć podłogowych i ściennych

Proj.: ohe archteam

Podział pomieszkania na konkretne funkcje nie wpłynął na odbiór przestrzeni jako spójnej całości. Dzięki konsekwentnemu zastosowaniu wyrazistych materiałów wykończeniowych, poszczególne sfery harmonijnie się przenikają. Białe tło ścian i sufitu stanowi rodzaj płótna, na którym pojawiają się kolejne tekstury: szare lastryko na podłodze, marmurowe lamperie oraz detale w ciemnym odcieniu drewna. Niewymuszoną, figlarną elegancję wnętrza, dopełniają szklane piony luksferów. 

Wisienka na torcie

Monochromatyczne tło bieli i szarości przecinają detale w odcieniu bordo. Pojawiające się w nieoczywistych sytuacjach i niewielkich akcentach, wieńczą aranżację wnętrza. Odcień dojrzałej wiśni znajdziemy na marmurowej lamperii w strefie dziennej, ramie łóżka oraz w mocnych geometrycznych wzorach w łazience. Nawet wybrane przez ohe archteam elementy drewniane mają wybarwienie wpadające w czerwone tony, a marmurowe tekstury czerwone żyły. Po wnikliwszym spojrzeniu na koncept wnętrza, znajdziemy w nim jeszcze jeden barwny akcent. Jest nim zieleń, która pojawia się w marmurowym „pawim oku” nad blatem roboczym aneksu kuchennego, ramie sofy, a także szklanych luksferach. 

ohe archteam
Proj.: ohe archteam

Róż, bordo, marmur

Prawdziwym designerskim smaczkiem mieszkania jest łazienka. Projekt ściśle nawiązuje do stylu i materiałów wykorzystanych pierwszej części lokalu. Jednak architekci wprowadzili tutaj przeskalowaną geometrię, przywodzącą na myśl estetykę De Stijl. Obok szarego lastryko na podłodze, pojawiła się także jego czarno-biała wersja, która okala marmurową kompozycję ścienną, niczym rama obraz. Bordo, będące barwnym lejtmotywem aranżacji, zostało tu ukazane w pełnej krasie, nie tylko na ścianie, ale i pod postacią barwnej misy WC. Ciekawym kontrastem wobec bordo jest pudrowy róż, akcentujący min. strefę prysznica. Na uwagę zasługuję stojąca umywalka w tym samym odcieniu, a także kolor marmurowych żyły. Charakteru nadają czarne elementy, w tym profile prysznica oraz armatura. 

ohe archteam
Proj.: ohe archteam

Poznaj nowe kolory ceramiki polskiej marki HushLab

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków