Inspiracja tygodnia: wnętrza w kolorach czekoladowego brązu
Projekt : Magdalena Kwoczka Finchstudio | Zdjęcia : Aleksandra Dermont

Inspiracja tygodnia: wnętrza w kolorach czekoladowego brązu

Kolory kojarzące się z ulubionymi smakołykami są przez nas wyjątkowo pozytywnie odbierane. Właśnie dlatego, tak podobają nam się „jadalne” odcienie tj. miętowy czy malinowy, a także barwy karmelu i oczywiście głęboki, „gęsty” kolor czekolady. Czekoladowy brąz jest kolorem ciepłym, kryjącym w sobie potrzebę otaczania się tym, co naturalne. Barwa ta oddziałuje na ciało i umysł, które odbierają ją jako bezpieczną i odprężającą. Szczególnie w czasie jesienno-zimowym, potrzebujemy takiego barwnego otulenia, zatem przenieśmy się do wnętrz w kolorze czekoladowego brązu. 

Kolor natury i ciepła

Przez wiele lat brąz był wykluczany ze świata zarówno mody, jak i wnętrz. Utożsamiany z nudą i nijakością, nie był brany pod uwagę przez projektantów. Jednak zwrot ku naturze, jaki obserwujemy przez ostatnie kilka lat, przywrócił do panteonu barw kolory ziemi, a wraz z nimi przyjemne odcienie głębokiego brązu. W psychologii kolor brązowy utożsamiany jest ze szczerością, prawdą, wrażliwością i ciepłem. Kolor ten daje poczucie spokoju, stabilności i komfortu, natomiast jego związek z ziemią tworzy połączenie z tym co naturalne. Jednocześnie przestrzeń, w której dominuje czekoladowy brąz kojarzy się z bezpieczną przystanią, schronieniem przed stresem i światem zewnętrznym.

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

Azyl w barwach gorącej czekolady

Brąz jest kolorem powszechnie występującym w naturze i naszym codziennym otoczeniu: od drewna, kory drzew, gleby po kolor oczu. Wraz z zielonym stanowią najczęściej występujące kolory na Ziemi. Podczas gdy zieleń kojarzona jest z witalnością i młodością, brąz symbolizuje spokój i stabilność, pomagającą radzić sobie ze stresami współczesnego życia. W czasach, które są niepewne, zwrot ku kolorom ziemi wydaje się naturalny. Odcień czekoladowego brązu ma szczególne konotacje z ciepłem, przyjemnością i bezpieczeństwem. Wnętrza, w których dominuje ta barwa są zapraszające oraz utwierdzają w przekonaniu, że to jest nasze miejsce na ziemi i właśnie tu pasujemy.

Zimowe centrum dowodzenia | Przegląd najprzytulniejszych wnętrz

wnętrza w kolorach czekoladowego brązu

Czekoladowe wnętrza

Projektanci pokochali kolor brązowy, który jako bazowy nautral, zastąpił szarość. Czekoladowy brąz jest ponadczasowym i niezawodnym wyborem, a jednocześnie bardzo elastycznym, gdyż wspaniale łączy się z innymi kolorami. Odważny i zaskakujący duet stworzy z granatem, natomiast zestawiony z zielenią połączy wnętrze ze światem natury. Świetnie odnajdzie się w towarzystwie modnej terakoty czy pomarańczowej ochry, a nawet różu! Natomiast zwolennicy stonowanych aranżacji, zakochają się w mariażu czekoladowego brązu z ciepłą szarością. 

Trendy kolorystyczne 2022 – 8 kluczowych kolorów – Stylebook

Proj.: Tatemono, Fot.: onistories

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków