Japońska sztuka niedoskonałości | Płytki Fioranese KINTSUGI

Stylizacja wnętrz w stylu japońskim otwiera nowe drogi. Kolekcja płytek Fioranece swoją nazwę zawdzięcza japońskiej sztuce sklejania Kintsugi

Kintsugi 

Sztuka kintsugi, nazywana również kintsukuroi, narodziła się w XVI wieku, gdy szogun Yoshimasa Ashikaga zbił swoją ulubioną czarkę do herbaty. Nie mogąc pogodzić się ze stratą, zlecił chińskim rzemieślnikom, aby naprawili naczynie. Ceramika powróciła do Japonii w jednym kawałku, ale jej nowy wygląd rozczarował szoguna. Rozbite fragmenty zostały połączone przy pomocy metalowych niepasujących do kruchego przedmiotu zacisku. Yoshimasa poprosił o po pomoc japońskich mistrzów ceramiki. Na jego prośbę rzemieślnicy udoskonalili technikę naprawiania naczyń, dając tym samym początek szlachetnej sztuce kintsugi. Można też powiedzieć, że Kintsugi to japońska sztuka niedoskonałości.

Producent Fioranese płytki z efektem betonu, połączył ze świetlistym blaskiem metalu, kolorowej porcelany aby wzbogacić, uszlachetnić niekonwencjonalne wnętrze.

Płytki Fioranese KINTSUGI
Płytki Fioranese KINTSUGI

 

Obecna rzeczywistość przyzwyczaiła nas do wyidealizowanego świata, Instagramowych profili gwiazd. Jednak ja lubię nieperfekcyjne trendy. Filozofia kintsugi, japońska sztuka i technika naprawy, uczy nas, że każda blizna i niedoskonałość, czy to posiadanego przedmiotu, czy naszego życiorysu, naprawdę jest cenna i ma znaczenie. “Złote blizny”, znak rozpoznawczy tej techniki, mogą tchnąć nowe życie w zniszczone ceramiczne naczynia i dekoracje.

 

 

Płytki dostępne są w czterech rozmiarach: 90 x 90 – 60,4 x 120,8 – 60,4 x 60,4 – 20,12 x 20,13 cm. 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków