JM Studio z nagrodą TOP BUILDER 2018 za projekt i realizację | IH - Internity Home

JM Studio z nagrodą TOP BUILDER 2018 za projekt i realizację

Intop Warszawa, zajmuje budynek, który w 2018 zdobył nagrodę TOP BUILDER. Jest to projekt pracowni architektonicznej JM STUDIO Magdalena Ignaczak Jacek Kunca.  

Projekt budynku powstawał równocześnie z projektem wnętrz, przez co tworzą nierozerwalną całość. Powstał biurowiec, który w 100% jest dopasowany do potrzeb inwestora, jest reprezentacyjny, nowoczesny i funkcjonalny. Bryła składa się z trzech przenikających się prostopadłościanów o różnych wysokościach i wykończona różnymi elementami. 

Elewacja to blacha kortenowa, beton architektoniczny, stal oraz gabiony wszystko to nawiązuję do materiałów używanych w budownictwie inżynieryjnym. Materiały te nie wymagają konserwacji. Gdzieniegdzie olbrzymie przeszklenia dzięki, którym cały budynek nabiera lekkości. Wnętrze staję się częścią architektury, a elewacja częścią wnętrza. 

Budynek można zobaczyć ze wszystkich stron, dlatego też każda elewacja jest inna i ma swój charakterystyczny znak rozpoznawczy. Północna część ma wykusze szklane oraz industrialną metalową klatkę zewnętrzną. Południowa strona to przede wszystkim podłużne okno na klatce schodowej z krzyżakami z blachy kortenowej rozpraszającymi słońce. Zachodnia część to 10 metrowa monumentalna ściana z gabionów wypełnionymi łamanym granitem. Wschodnia jest najspokojniejszą częścią, to wejście do budynku przez stalowy mostek. Wnętrze to spójna całość architektury zewnętrznej 

 

Zobacz – ŁĄCZYMY FAKTURY! BETON I DREWNO

Piętra są wysokie i każde z nich inaczej zaprojektowane, mają inną funkcję. 

Elementami spinającymi wnętrza są żebrowane betonowe sufity, betonowe podłogi i ściany oraz szklane ściany i drzwi. Dzięki dużym przeszkleniom zewnętrznym i wewnętrznym całe wnętrze jest zalane światłem dziennym. Oświetlenie sztuczne potrzebne jest jedynie po zmierzchu, czyli poza godzinami pracy biura. Poza tym wspaniale przenika się przestrzeń pomieszczeń. Powoduje to powstanie łączności i więzi pomiędzy wszystkimi pracownikami przy jednoczesnym zachowaniu spokoju i intymności potrzebnej do pracy. Wszystkie instalacje zostały precyzyjnie ukryte, dzięki czemu można było wyeksponować całą betonową konstrukcję wewnątrz budynku. Biurowiec jest w pełni inteligentny, łatwy w zarządzaniu (nawet na odległość).

Budynek jest dość charakterystycznym punktem na drodze Warszawa – Konstancin. 

Projekt: JM STUDIO Magdalena Ignaczak Jacek Kunca.  

 

Największy wybór płytek znajdziesz w naszych salonach!

 

Chcesz urządzić swoje wnętrze? Przyjdź do nas! Grupa specjalistów pomoże w zakupach, planach i realizacji – sprawdź nas!

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków