Kawalerka z kuchnią w butelkowej zieleni i bordową łazienką

Kawalerka z kuchnią w butelkowej zieleni i bordową łazienką

Niewielka kawalerka o powierzchni 37m2, została zakupiona z myślą o tymczasowym lokum dla młodego chłopaka. Na co dzień mieszka w Poznaniu, natomiast pracuje w oddalonym o 60 km Lesznie i właśnie tutaj potrzebował wygodnego mieszkania. Inwestor traktuje lokal jako drugi dom oraz inwestycję na przyszłość, dlatego zdecydował się na wprowadzenie do wnętrza oryginalnych rozwiązań. Zespół pracowni NAM studio , który odpowiada za projekt, zaproponował odważną posadzkę o teksturze lastryko i to właśnie ona wyznaczyła tor dalszym decyzjom.  

Proj.: NAM studio , Fot.: Zasoby Studio

Symbol życia, sił witalnych i piękna – czerwień, która upiększa projekty wnętrz

Butelkowa zieleń z odrobiną złota

Niewątpliwym atutem mieszkania jest fakt, że jest usytuowane od strony południowej, dzięki czemu niemal cały dzień jest tutaj jasno. Nawet w pochmurne dni wnętrze wydaje się być pełne słońca, a widok z okien na korony starych świerków pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. W strefie dziennej, nawiązano do kolorów przyrody zza okna. Króluje tutaj, głęboki odcień butelkowej zieleni – pojawia się pod postacią szafki RTV, ale przede wszystkim w kuchni. Fronty aneksu kuchennego we wspominanym kolorze, pięknie prezentują się na jasnym tle. Uzupełnienie aranżacji stanowią złote detale: uchwyty meblowe oraz bateria kuchenna. Nad półwyspem kuchennym zawisła minimalistyczna lampa, która architektkom z NAM studio, przypomina bauhausowski design.

Szarości są passé, czyli wprowadzamy modną butelkową zieleń do wnętrz!

Sypialnia z lamperią

Stosunkowo sporych rozmiarów sypialnia pozwoliła na zaprojektowanie funkcjonalnej garderoby, w formie wydzielonego czarnego kubika. Aby dodać tej przestrzeni więcej ciepła, zespół pracowni NAM studio zastosował lamperię z drewnianej sklejki. Na jej tle pięknie prezentują się szafki nocne nawiązujące do butelkowej zieleni ze strefy dziennej. Duże okrągłe lustro dopełnia aranżację sypialni i rozjaśnia wnętrze.

Nowoczesna lamperia | Najciekawsze pomysły i praktyczne porady

Proj.: NAM studio , Fot.: Zasoby Studio

Bordo w łazience

Korytarz, z którego wchodzi się do łazienki, jak i sypialni, stanowi czarne odcięcie. Nawet zastosowane drzwi z ukrytą ościeżnicą zostały pomalowane na ten sam kolor, aby uzyskać spójną jedność i skrzętnie ukryć jednostkę klimatyzatora. Łazienka stanowi miraż bordowej zabudowy i szarego lastryko, a chromowane baterie i biała matowa ceramika to hołd w stronę klasycznych i sprawdzonych wyborów. Oświetlenie natomiast stanowią wpuszczane spoty, a obok lustra znalazł swoje miejsce niewielki kinkiet w formie białej kuli na stalowym talerzu.

Oświetlenie małej łazienki bez okna – praktyczne porady i wybór produktów


Projekt: NAM studio

WWW: https://www.nam.studio/

Zdjęcia: Zasoby Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków