Klasyka w nowojorskim stylu | Projekt: Katarzyna Czaplińska Interior Design | IH - Internity Home

Klasyka w nowojorskim stylu | Projekt: Katarzyna Czaplińska Interior Design

ARANŻACJA PEŁNA ELEGANCJI, ŚWIATŁA I DOMOWEGO CIEPŁA W PROJEKCIE WNĘTRZA DOMU JEDNORODZINNEGO

Inspiracją projektu tego 350 metrowego domu były nowojorskie apartamenty. Styl tych wnętrz cechuje klasyczna ponadczasowa elegancja. Klasyczne proporcje pomieszczeń uzupełnia stonowana baza kolorów. Świetnie odnajdują się w nich chromowane powierzchnie mebli i lamp, kryształowe żyrandole i eleganckie sztukaterie. Ciepła i przytulności dodają mięsiste obicia z aksamitu i miękkie poduszki. 

Usiłując znaleźć wspólne cechy dla wnętrz określanych jako nowojorskie należy przede wszystkim wskazać przestrzeń – w tym projekcie widzimy przestronne wnętrza rozświetlone i wypełnione naturalnym światłem. Wrażenie przestronności potęguje jasno beżowy kolor dominujący na ścianach. Gdzieniegdzie, pojawiają się połyskujące tapety w ciekawych, charakterystycznych dla tego stylu deseniach. 

Naturalne drewno, parkiet, ułożony w deseń jodełki francuskiej. Warto zwrócić uwagę na kolejną cechę stylu nowojorskiego: jakość – każdy z elementów wyposażenia musi prezentować jej najwyższy poziom. 

Czaplinska Design projekt domu

Ponadczasowy szyk, zachowanie odpowiednich proporcji to podstawowy wyznacznik tego nowojorskiego wnętrza, w których wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają. Jeśli myślicie o aranżacji salonu w tym stylu najlepiej zacząć od umeblowania jego centrum, które stanowi zwykle wygodny komplet wypoczynkowy, wykonany z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. Co ważne, w pokojach dziennych rodem z najwyższych pięter Manhattanu liczy się symetria – w strefie relaksu ustaw więc  dwie sofy, a do kanapy dołącz fotelowy duet. 

Wnętrze zaprojektowane przez architekt Katarzynę Czaplińską jest niezwykle łagodne, harmonijne. Jedynym mocnym akcentem są tu welurowe niebieskie obicia sof, foteli, delikatne dodatki w sypialni oraz eleganckie siedzisko w przedpokoju. 

Przedpokój z niebieskim siedziskiem | Czaplinska Design projekt domu

Styl nowojorski jest elegancki, kobiecy i ponadczasowy.  W tak pięknym domu nie mogło zabraknąć niezwykle funkcjonalnej garderoby. 

Garderoba | Czaplinska Design projekt domu

Łazienka stanowi oczywiście nierozerwalną część stylu jaki panuję w całym 350 metrowym domu. Dominują  w niej delikatne beże i szarości. Natomiast półokrągła szafka pod umywalkę w łazience to indywidualny projekt – została zrobiona na zamówienie. 

Czaplinska Design projekt domu
Czaplinska Design projekt domu

Najpiękniejszą łazienkę urządzisz w naszych salonach!

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków