Kolorowy minimalizm na 36m2 | Proj.: MOA Design

Kolorowy minimalizm na 36m2 | Proj.: MOA Design

Mieszkania przeznaczone na wynajem mają przyciągać szerokie grono potencjalnych najemców, dlatego ich aranżacja powinna być dość uniwersalna. Agnieszka Błachowiak ze studia MOA design, stanęła przed zadaniem zaprojektowania właśnie takiego lokum. Inwestor dał architektce wolną rękę, którą ograniczał jedynie budżet. Koncept obejmował stworzenie przestrzeni oryginalnej, ale pozostawiającej sporo miejsca dla przyszłych mieszkańców. Wnętrze 36-metrowego lokalu, miało wyróżniać się na tle innych oraz przywodzić na myśl wizję przyjemnego życia. Jedno było pewne: to nie będzie kolejne biało-drewniane mieszkanie na wynajem z cegłą lub betonem na ścianie. Architektka postawiła na kolorowy minimalizm z dużą ilością przyjemnych pastelowych barw, od progu wprowadzających w dobry humor. Jasne tło optycznie powiększa przestrzeń i daje sporo możliwości do ewentualnego przearanżowania przez przyszłych lokatorów. Natomiast drewno i miękkie tekstylia wprowadzają przytulność. 

MOA Design
Projekt: Moa Design, fot.: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Paleta Pantone 2021 czyli jakie kolory będzie miała wiosna i lato

Kolor w granicach rozsądku

Mieszkanie zaprojektowane przez Moa Design znajduje się na gdańskiej Morenie. Jak podkreśla Agnieszka Błachowiak: uwaga skupia się na kolorach i choć wydaję się, ze nie ma tu zbyt dużego szaleństwa, to spójność i zachowanie balansu w układzie barw dopełniających zawsze wymaga dużej rozwagi. Idealnie obrazuje to część dzienna o powierzchni 17m2, na którą składa się salon z aneksem kuchennym oraz jadalnią. Pomimo otwartego układu, udało się optycznie wydzielić strefę kuchni, poprzez zorganizowanie jej we wnęce. Architektka wybrała układ w literę L z szafkami dolnymi o drewnianych frontach i górnymi w białym, matowym wykończeniu. Pozwoliły one na uzyskanie jednolitej powierzchni i idealnie uwypuklają ciekawe pokrycie ściany nad blatem roboczym – tutaj do klasycznych kwadratowych płytek dobrano kontrastującą fugę w czerwono-różowym odcieniu. Ten motyw nie jest przypadkowy – nawiązuje do elementów w tym kolorze, które przewijają się w całej aranżacji mieszkania. Barwną klamrę w części kuchennej domyka turkusowa lodówka w stylu retro. 

Projekt: Moa Design, fot.: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Pastelowa strefa relaksu

Strefa salonu kontynuuje kolorystyczne wybory aneksu kuchennego. Mamy tutaj klasyczną sofkę w szarym obiciu, którą urozmaica koralowy stolik kawowy oraz poduchy dekoracyjne w błękitnym welurze. Nad kanapą zawisła ciekawa dekoracja ścienna w postaci dysku pomalowanego na odcień baby blue, na którym umieszczono kinkiet nawiązujący do stylistyki retro. Na przeciwko znalazła się podwieszana szafka RTV, będąca jednocześnie obszernym miejscem do przechowywania. Aranżację części wypoczynkowej dopełniają lekkie zasłony w szarym kolorze. 

Stoliki kawowe i pomocnicze – jak wybrać, by spełniały swoją funkcję

Projekt: Moa Design, fot.: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Wypoczynek w przyjemnych barwach

Również w sypialni konsekwentnie została zrealizowana idea kolorowego minimalizmu. Ścianę za łóżkiem dekoruje subtelna lamperia, wydzielona czarnym pasem. Zamiast lampek nocnych Architektka wybrała dwa minimalistyczne kinkiety. Natomiast barwny akcent wprowadzają stoliki nocne w kolorze pomarańczu. Ściana na przeciwko okna w całości zabudowana jest szafą o drewnianych, gładkich frontach. Uzyskana w ten sposób powierzchnia świetnie ukrywa miejsca do przechowywania i nadaje wnętrzu przytulności. Znalazło się tu nawet miejsce na niewielkie biurko, które może służyć do pracy lub pełnić rolę toaletki. Atmosferę relaksu dopełniają miękkie tekstylia. 

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

MOA Design
Projekt: Moa Design, fot.: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Kolorowa łazienka 

Ostatnim pomieszczeniem jakim odwiedzimy jest łazienka, której aranżacja jest równie interesująca, co pozostałych części mieszkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj koloru, który pojawia się w strefie mokrej prysznica, pod postacią miętowych cegiełek oraz jako brzoskwiniowa szafka podumywalkowa. Pastele zostały złagodzone płytkami o teksturze marmuru, pokrywającymi podłogę oraz fragment ściany. Górna część zabudowy instalacji WC oraz baterii umywalkowych, została wykorzystana do zorganizowania wygodnej półki na kosmetyki. Nad nią zawisło duże, okrągłe lustro, nawiązujące kształtem do dodatków przewijających się pozostałych częściach mieszkania. Salon kąpielowy uzupełnia chromowana armatura i minimalistyczne oświetlenie. 

MOA Design
Projekt: Moa Design, fot.: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
Projekt: MOA Design | Agnieszka Błochowiak
Stylizacja: Agnieszka Błochowiak
Zdjęcia:  Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków