Kolory roku 2021 w mieszkaniu dla pary | Proj.: Decoroom

Kolory roku 2021 w mieszkaniu dla pary | Proj.: Decoroom

Świeżo upieczone małżeństwo zgłosiło się do pracowni Decoroom, ponieważ para marzyła o stylowym i funkcjonalnym mieszkaniu. Zależało im na dobrej organizacji przestrzeni i mieli jasno sprecyzowane oczekiwania. Jednocześnie obdarzyli architektów dużym zaufaniem i byli otwarci na ich propozycje. Harmonijna współpraca zaowocowała wnętrzem o nienagannym stylu, funkcjonalnym i zgodnym z najnowszymi trendami, ponieważ królują tutaj kolory roku 2021. Mieszkanie zaprojektowane przez Decoroom udowadnia, jak bardzo przydaje się pomoc doświadczonego architekta, by przekuć marzenia i potrzeby w zgrabną, przyjemną dla oka i wygodną przestrzeń. Dzięki swemu bogatemu doświadczeniu, architektom udało się sprostać oczekiwaniom wymagających inwestorów. W przygotowanym projekcie nie tylko uwzględniono rozwiązania, na które na pierwszy rzut oka nie było miejsca. Stworzono, także ciekawą, nowoczesną i przytulną przestrzeń, w której młode małżeństwo doskonale się czuje i funkcjonuje na co dzień.

Kolory roku 2021 w mieszkaniu
Kolory roku 2021 w mieszkaniu dla pary. | Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Kolory roku 2021 w mieszkaniu – lekko i efektownie

Niespełna 70-metrowe mieszkanie znajduje się na warszawskiej Białołęce. Położone jest na parterze, dlatego jednym z ważniejszych zadań, przed którymi stanęli projektanci Decoroom było odpowiednie zaplanowanie oświetlenia. Na suficie wszystkich pomieszczeń (poza sypialnią), rozmieszczono dyskretne reflektorki w białej oprawie, które równomiernie oświetlają przestrzeń. Ceniącym dobre wzornictwo inwestorom zależało na uniwersalnym wystroju i przyciągających wzrok detalach. Dlatego jako dodatkowe oświetlenie architekci zaproponowali niebanalne, designerskie lampy. Zastosowana w mieszkaniu paleta barw, zdominowana przez odcienie bieli i szarości, daje wrażenie przestronności i lekkości. Dodatkowo wnętrza rozjaśniają jasne dębowe podłogi. Strefę dzienną tworzy salon połączony z otwartą kuchnią. Właściciele zrezygnowali z posiadania telewizora, ponieważ w wolnym czasie zdecydowanie chętniej oddają się lekturze. Właśnie dlatego w ich mieszkaniu nie mogło zabraknąć wygodnego kącika czytelniczego oraz biblioteczki. Zamiast tradycyjnego regału zdecydowali się na efektowną, niezwykle lekką zabudowę, wykonaną z malowanych na biało stalowych profili oraz fornirowanych półek. W pobliżu okna wkomponowano w nią także miejsce do pracy.

Kolory roku 2021 w mieszkaniu
Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Część wypoczynkową ożywia musztardowa sofa Jenny marki Sits. Zestawienie szarości i żółci doskonale wpisuje się w najnowsze trendy. Odcienie Ultimate Gray (uspokajająca szarość) i Illuminating (cytrynowy) zostały niedawno ogłoszone przez Instytut Pantone kolorami roku 2021. Zdaniem ekspertów ten mariaż barw niesie ze sobą siłę i nadzieję, jest także wyrazem pozytywnego myślenia i wiary w lepszy czas. Otwarty aneks kuchenny zaplanowano w kształcie litery L. Prosta, nowoczesna zabudowa kryje lodówkę i piekarnik. Pod oknem, tak jak życzyli sobie inwestorzy, znalazł się zlew. Ponieważ właściciele mieszkania chętnie gotują i zdrowo się odżywiają, potrzebowali dużo przestrzeni roboczej. Postawili na blat z litego dębu. Z tego samego materiału wykonane są też półki na ścianie od strony salonu.

Dla Pani i dla Pana

Jednym z marzeń inwestorów było posiadanie dużego łóżka w sypialni. Architektom udało się wygospodarować w niewielkim pomieszczeniu miejsce na podwójne łóżko z dekoracyjnym tapicerowanym zagłówkiem. Dodatkowo znalazło się miejsce na toaletkę, szafę i garderobę. Nie zabrakło także efektownego, nastrojowego oświetlenia. Natomiast lustra umieszczone po obu stronach łóżka, optycznie powiększyły sypialnie.

Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Kolejnym z wymagań właścicieli było uwzględnienie w projekcie mieszkania zarówno wanny, jak i oddzielnego prysznica typu walk-in. Początkowo wydawało się, że nie będzie na nie miejsca, jednak dzięki zmianie przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń oraz układu ścian działowych, udało się spełnić oczekiwania inwestorów. Mieszkanie posiada dwie łazienki. Z większej częściej korzysta Pani domu, wielbicielka długich kąpieli. Obok wolno stojącej wanny ulokowano wiszącą toaletę i bidet, sporą umywalkę nablatową oraz pralkę. Wykonana na wymiar zabudowa pod umywalką i na ścianie naprzeciwko mieści niezbędne kosmetyki, ręczniki i środki czystości. Dzięki stonowanej kolorystyce, patchworkowy wzór płytek na ścianie za wanną jest bardzo subtelny. Pozwala na relaks podczas kąpieli, a jednocześnie urozmaica aranżację. W mniejszej łazience, dzięki pracy architekta udało się spełnić wymagania Pana domu i wygospodarować przestrzeń na wygodną kabinę prysznicową typu walk-in, toaletę i umywalkę. Półki w ścianie pod natryskiem to bardzo praktyczne rozwiązanie do przechowywania akcesoriów i kosmetyków do kąpieli. Pozostałe przybory toaletowe można schować w szafce pod umywalką.

Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków