Płytki Mutina | Kolekcja Numini | IH - Internity Home

Płytki Mutina | Kolekcja Numini

Kolekcja Numini jest początkiem współpracy Mutiny z niemieckim projektantem Konstantinem Grcicem. Jeden z najbardziej wpływowych, najważniejszych współczesnych projektantów. Uczył się stolarstwa artystycznego w The John Makepeace School for Craftsmen in Wood (Parnham College) w Oksfordzie, studiował pod kierunkiem Jaspera Morrisona i Vico Magistrettiego na wydziale wzornictwa Royal College of Art w Londynie.

W 1990 został asystentem Jaspera Morrisona, rok później powrócił do Monachium, gdzie założył własną pracownię projektową. Wzory Konstantina Grcica stanowią część stałych kolekcji najważniejszych muzeów projektowych (np. MoMA Nowy Jork, Centrum Georges Pompidou Paryż).

Do zespołu Mutina dołączył stosunkowo niedawno. Jego kolekcja Numini dla włoskiego producenta płytek znalazła się w portfolio marki we wrześniu 2015 roku.

Podstawową płytką to kwadratowe i matowe kafle o rozmiarze 60 x 60 i 30 x 30, są one częściowo zeszklone glazurowanymi formami geometrycznymi. W kolekcji znajdziemy również mozaikę oparta na podobnym designu, ale w mniejszym rozmiarze 5 x 5, aby się łatwiej układało stworzona na siatce w formacie 30 x 30. 

 

ANNA WALKOWIAK – zadzwoń i umów się na spotkanie

Specjalista // Płytki

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków