Magiczny realizm - dom Hampton Residence w Wilanowie
Proj.: Pracownia Tissu

Magiczny realizm – dom Hampton Residence w Wilanowie

Architektki Agnieszka Zaremba i Magdalena Kostrzewa-Świątek, znane z nieszablonowych projektów wnętrz, przenoszą magię swojej kreatywności do Domu Hampton Residence w Wilanowie. Projekt ten łączy dwie, bardzo odległe estetyki: Hampton i Bauhaus, tworząc przestrzeń niezwykle funkcjonalną i pełną inspiracji.

dom w Wilanowie
Proj.: Pracownia Tissu

Kleinowski błękit i bauhaus w eksperymentalnym mieszkaniu architektów

Poszukiwanie Inspiracji

Pracownia Tissu, słynąca z odkrywczych inspiracji, sięga po doświadczenia zdobyte podczas realizacji motelu nad jeziorem Long Lake w stanie Nowy Jork. W projektowaniu Domu Hampton Residence architektki łączą styl Hampton z Bauhausem, kreując wnętrze, które mimo spektakularnego charakteru, emanuje funkcjonalnością i nowoczesnością.

Dom doskonały z natury | Projekt Tissu Architecture z główną nagrodą European Property Awards

Proj.: Pracownia Tissu

Niespotykane połącznie

Architektki postanowiły unikać utartych schematów stylu Hampton, inspirując się jednocześnie Bauhausem – nurtem architektonicznym, który fascynuje swoją prostotą i elegancją. Jasna, stonowana kolorystyka, duże przeszklenia, oraz wykorzystanie naturalnych materiałów stanowią bazę aranżacyjną, tworząc atmosferę luksusowych wakacyjnych willi.

dom w Wilanowie
Proj.: Pracownia Tissu
Proj.: Pracownia Tissu

Magiczna przestrzeń

Wykorzystując inspiracje Bauhausem, architektki wprowadziły do wnętrza Domu Hampton Residence nowoczesne elementy. Duże, czyste powierzchnie stworzyły przestrzenie, w których detale, takie jak efektownie podświetlona umywalka czy designerskie meble, stanowią główne punkty aranżacyjne. Charakterystyczne dla Bauhausu gięte rury z chromowanej stali oraz minimalistyczne formy mebli doskonale komponują się z inspiracją stylem Hampton.

dom w Wilanowie
Proj.: Pracownia Tissu
Proj.: Pracownia Tissu

Detale i kształty

W otwartej strefie dziennej dominują duże przestrzenie eksponujące designerskie meble i oświetlenie. Formy zgeometryzowane, obłe kształty, oraz nasycone kolory wnoszą do wnętrza energię i unikalny charakter. Kombinacja granatów, turkusów i żółcieni, z szkłem zdobionym ornamentami Bauhausu, tworzą przestrzeń pełną kontrastów i harmonii.

dom w Wilanowie
Proj.: Pracownia Tissu

Perfekcja w Detalu

Wszystkie detale wnętrza, od rzeźbionej umywalki po gięte rury fotela, są starannie przemyślane. Architektki z pracowni Tissu z pasją połączyły elementy Hampton i Bauhaus, tworząc unikatową przestrzeń o powierzchni 250 metrów kwadratowych. To miejsce, które emanuje nie tylko magią stylu, lecz również wyraża indywidualny, rozpoznawalny styl projektowy pracowni Tissu.

 


Projekt: Tissu

WWW: https://tissu.pl/

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków