Prace nad tym projektem zainaugurowały słowa Inwestorki: „kocham orientalne Maroko i dziką Indonezję, chcę klimat tych regionów wprowadzić do naszego domu. Nie lubię rzeczy modnych, to wnętrze ma być tylko nasze.”. Architektkę Martynę Milczarek, prowadzącą Mulum Studio, zaintrygowała wizja stworzenia w 100% spersonalizowanej przestrzeni, zainspirowanej pasją, a jednocześnie zawodem Inwestorów, podróżujących po całym świecie. Dlatego całą sobą zaangażowała się w tworzenie egzotycznego domu, który codziennie przypomina właścicielom o ich ulubionych miejscach na Ziemi, nawet kiedy znajdują się w swoim rodzinnym Gdańsku.
Style wnętrzarskie inspirowane wakacyjnymi destynacjami | Top 5
Pozdrowienia z Maroka
Orientalny klimat wita już od samego progu, zapowiadając czego można spodziewać się w dalszej części domu. Strefę wejścia pokrywają płytki z motywem gwiazd i postarzaną teksturą. Szafa na ubrania powstała według autorskiego projektu pracowni, a jej kolorystyka nawiązuje do wzoru podłogi. Tę ograniczoną kolorystykę przerywa musztardowa żółć, pojawiająca się pod postacią tapicerowanej ławki oraz wazonu na parasole.
Łazienka na parterze stanowi wariację na temat wspomnień z Maroka. Dominują tutaj odcienie błękitu i miedziana armatura. Ściany do 2/3 wysokości pokrywają cegiełki w głębokim granacie, a powyżej zastosowano niebieską mozaikę ze wzorem w rybią łuskę. Pomieszczenie to jest szczególnie ważne dla architektki, gdyż na froncie szafki podumywalkowej, własnoręcznie wykonała zdobienia. Powstało tutaj orientalne malowidło, przedstawiające słońce i księżyc.
Wejście w orientalnym stylu
Pocztówka z wakacji
Kuchnia to królestwo Inwestorki, która uwielbia gotować. Głównym bohaterem tej części mieszkania jest kamień o pięknym rysunku. Pokrywa on cały blat, niewielki fragment ściany nad nim oraz bok wyspy. Kolorystyka kamienia ukierunkowała wybór wykończenia armatury oraz uchwytów meblowych – postawiono na czerń. Fronty zabudowy kuchennej stanowią połączenie bielonego drewna oraz jasnego rattanu.
Wyspa, stół w kuchni z płytek wielkoformatowych – top projekty!
W części dziennej zastosowano różne odcienie drewna, co stanowi celowy zabieg, wprowadzający kontrast. Podłogę pokrywa parkiet w kolorze orzecha, ciepły odcień ma także stół jadalniany oraz nogi krzeseł. W salonie stanęła wygodna, niska kanapa, kolorowe marokańskie pufy oraz kamienny stół kawowy. Parter mieści jeszcze mały pokój gościnny, gdzie architektka wykorzystała soczysty odcień zieleni do pomalowania sufitu.
Wybór stylisty zainspirowany projektem
Schody do raju
Prowadzące na piętro schody to prawdziwy punkt fokusowy całego projektu. Architektkę zainspirowały schody z miejsc publicznych, znajdujące się w różnych zakątkach świata, a rozpoznawane i powszechnie fotografowane, dzięki wielobarwnym podstopniom czy umieszczanych tam cytatów. W tym wypadku podstopnie dekoruje kolorowa mozaika z motywem rybiej łuski – każdy ze stopni został podświetlony paskiem led, co uwydatnia strukturę oraz wzór. Same schody są dębowe, w kolorze parkietu na piętrze. Wysokość klatki pozwoliła na umieszczenie w tym miejscu trzech dużych lamp. Występująca tu kolorystka celowo jest ograniczona do jasnych i neutralnych odcieni – dzięki temu kolorowe podstopnie mogą być bohaterem strefy.
Małe Bali w otoczeniu sosnowego lasu | Proj.: Madde Studio
Punkt fokusowy
Prywatny apartament
Główna sypialnia stanowi nawiązanie do egzotycznych nurtów w duchu urban jugle. Dominuje tutaj kolor zielony oraz motyw tropikalnych roślin, widoczny na ścianie z łóżkiem. Umieszczona tu tapeta jest pięknym tłem dla musztardowego zagłówka z pikowaniem. Zamiast lampek nocnych, zastosowano oprawy wiszące z dekoracyjnymi abażurami z koralików. Znajdująca się w sypialni zabudowa w kształcie litery L to połączenie szałwiowej zieleni, drewna i złotych uchwytów. Wszystkie zabudowy w tym projekcie zostały zaprojektowane przez pracownię Mulum Studio.
Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój
Łazienka na piętrze zaprojektowano jako egzotyczny salon kąpielowy, dla którego punktem wyjścia była dzika Indonezja. Dostojna wanna wolnostojącą, złota armatura, czy zielone palmy zapraszają do wieczornego relaksu. Na posadzce w łazience i korytarzu znajdują się wielobarwne kafle o przecieranym wzorze. W tym pomieszczeniu, zespół Mulum Studio zaprojektował szafkę na dwie umywalki, w której znajdują się uchwyty w różnych kolorach. Nad nią zawisły egzotyczne, niebieskie lustra, a po przeciwnej stronie znajduje się szafa na kosmetyki w tym samym stylu.
Wycieczka do Indonezji
Wymarzone pokoje
Projektując pokoje dziecięce, Martyna Milczarek spełniła marzenia małych domowników. Sześcioletnia Basia chciała, by w jej pokoju znalazł się róż i syrenki i właśnie taki motyw widoczny jest na tapecie. Ściany oraz zabudowy meblowe pokrywa ulubiony kolor dziewczynki. Nawet na uchwytach pojawiły się małe muszelki. Natomiast w pokoju trzyletniego Piotrka, pojawiła się tapeta w chmury, którą pokryto sufit. Dookoła niej został umieszczony dekoracyjny gzyms. Duża zabudowa nawiązuje do kolorystyki tapety i sposobu malowania ścian w postaci antracytowych pasków. Kropką nad i są uchwyty chmurki.
Pokój dziecka w wymarzonym stylu
Projekt: Mulum Studio | Martyna Milczarek
Zdjęcia: Arek Burcon
Zobacz // próbki i ekspozycję