Marocan house - egzotyczny azyl dla 4-osobowej rodziny

Marocan house – egzotyczny azyl dla 4-osobowej rodziny

Prace nad tym projektem zainaugurowały słowa Inwestorki: „kocham orientalne Maroko i dziką Indonezję, chcę klimat tych regionów wprowadzić do naszego domu. Nie lubię rzeczy modnych, to wnętrze ma być tylko nasze.”. Architektkę Martynę Milczarek, prowadzącą Mulum Studio, zaintrygowała wizja stworzenia w 100% spersonalizowanej przestrzeni, zainspirowanej pasją, a jednocześnie zawodem Inwestorów, podróżujących po całym świecie. Dlatego całą sobą zaangażowała się w tworzenie egzotycznego domu, który codziennie przypomina właścicielom o ich ulubionych miejscach na Ziemi, nawet kiedy znajdują się w swoim rodzinnym Gdańsku. 

Style wnętrzarskie inspirowane wakacyjnymi destynacjami | Top 5

Pozdrowienia z Maroka

Orientalny klimat wita już od samego progu, zapowiadając czego można spodziewać się w dalszej części domu. Strefę wejścia pokrywają płytki z motywem gwiazd i postarzaną teksturą. Szafa na ubrania powstała według autorskiego projektu pracowni, a jej kolorystyka nawiązuje do wzoru podłogi. Tę ograniczoną kolorystykę przerywa musztardowa żółć, pojawiająca się pod postacią tapicerowanej ławki oraz wazonu na parasole.

Łazienka na parterze stanowi wariację na temat wspomnień z Maroka. Dominują tutaj odcienie błękitu i miedziana armatura. Ściany do 2/3 wysokości pokrywają cegiełki w głębokim granacie, a powyżej zastosowano niebieską mozaikę ze wzorem w rybią łuskę. Pomieszczenie to jest szczególnie ważne dla architektki, gdyż na froncie szafki podumywalkowej, własnoręcznie wykonała zdobienia. Powstało tutaj orientalne malowidło, przedstawiające słońce i księżyc.

Pocztówka z wakacji

Kuchnia to królestwo Inwestorki, która uwielbia gotować. Głównym bohaterem tej części mieszkania jest kamień o pięknym rysunku. Pokrywa on cały blat, niewielki fragment ściany nad nim oraz bok wyspy. Kolorystyka kamienia ukierunkowała wybór wykończenia armatury oraz uchwytów meblowych – postawiono na czerń. Fronty zabudowy kuchennej stanowią połączenie bielonego drewna oraz jasnego rattanu.

marocan house
Proj.: Mulum Studio | Martyna Milczarek; Fot.: Arek Burcon (@arek_burcon_ )

Wyspa, stół w kuchni z płytek wielkoformatowych – top projekty!

W części dziennej zastosowano różne odcienie drewna, co stanowi celowy zabieg, wprowadzający kontrast. Podłogę pokrywa parkiet w kolorze orzecha, ciepły odcień ma także stół jadalniany oraz nogi krzeseł. W salonie stanęła wygodna, niska kanapa, kolorowe marokańskie pufy oraz kamienny stół kawowy. Parter mieści jeszcze mały pokój gościnny, gdzie architektka wykorzystała soczysty odcień zieleni do pomalowania sufitu.

marocan house
Proj.: Mulum Studio | Martyna Milczarek; Fot.: Arek Burcon (@arek_burcon_ )

Schody do raju

Prowadzące na piętro schody to prawdziwy punkt fokusowy całego projektu. Architektkę zainspirowały schody z miejsc publicznych, znajdujące się w różnych zakątkach świata, a rozpoznawane i powszechnie fotografowane, dzięki wielobarwnym podstopniom czy umieszczanych tam cytatów. W tym wypadku podstopnie dekoruje kolorowa mozaika z motywem rybiej łuski – każdy ze stopni został podświetlony paskiem led, co uwydatnia strukturę oraz wzór. Same schody są dębowe, w kolorze parkietu na piętrze. Wysokość klatki pozwoliła na umieszczenie w tym miejscu trzech dużych lamp. Występująca tu kolorystka celowo jest ograniczona do jasnych i neutralnych odcieni – dzięki temu kolorowe podstopnie mogą być bohaterem strefy.

Małe Bali w otoczeniu sosnowego lasu | Proj.: Madde Studio

Prywatny apartament

Główna sypialnia stanowi nawiązanie do egzotycznych nurtów w duchu urban jugle. Dominuje tutaj kolor zielony oraz motyw tropikalnych roślin, widoczny na ścianie z łóżkiem. Umieszczona tu tapeta jest pięknym tłem dla musztardowego zagłówka z pikowaniem. Zamiast lampek nocnych, zastosowano oprawy wiszące z dekoracyjnymi abażurami z koralików. Znajdująca się w sypialni zabudowa w kształcie litery L to połączenie szałwiowej zieleni, drewna i złotych uchwytów. Wszystkie zabudowy w tym projekcie zostały zaprojektowane przez pracownię Mulum Studio.

Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój

marocan house
Proj.: Mulum Studio | Martyna Milczarek; Fot.: Arek Burcon (@arek_burcon_ )

Łazienka na piętrze zaprojektowano jako egzotyczny salon kąpielowy, dla którego punktem wyjścia była dzika Indonezja. Dostojna wanna wolnostojącą, złota armatura, czy zielone palmy zapraszają do wieczornego relaksu. Na posadzce w łazience i korytarzu znajdują się wielobarwne kafle o przecieranym wzorze. W tym pomieszczeniu, zespół Mulum Studio zaprojektował szafkę na dwie umywalki, w której znajdują się uchwyty w różnych kolorach. Nad nią zawisły egzotyczne, niebieskie lustra, a po przeciwnej stronie znajduje się szafa na kosmetyki w tym samym stylu.

marocan house
Proj.: Mulum Studio | Martyna Milczarek; Fot.: Arek Burcon (@arek_burcon_ )

Wymarzone pokoje

Projektując pokoje dziecięce, Martyna Milczarek spełniła marzenia małych domowników. Sześcioletnia Basia chciała, by w jej pokoju znalazł się róż i syrenki i właśnie taki motyw widoczny jest na tapecie. Ściany oraz zabudowy meblowe pokrywa ulubiony kolor dziewczynki. Nawet na uchwytach pojawiły się małe muszelki. Natomiast w pokoju trzyletniego Piotrka, pojawiła się tapeta w chmury, którą pokryto sufit. Dookoła niej został umieszczony dekoracyjny gzyms. Duża zabudowa nawiązuje do kolorystyki tapety i sposobu malowania ścian w postaci antracytowych pasków. Kropką nad i są uchwyty chmurki.

marocan house
Proj.: Mulum Studio | Martyna Milczarek; Fot.: Arek Burcon (@arek_burcon_ )

Projekt: Mulum Studio | Martyna Milczarek

Zdjęcia: Arek Burcon

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków