Metamorfoza leśniczówki we współczesną dacze | Proj.: mode:lina

Metamorfoza leśniczówki we współczesną dacze | Proj.: mode:lina

Historia realizacji, którą dzisiaj przedstawimy, powstała na kanwie wyjątkowego prezentu. Inwestor otrzymał od swojego dziadka niewielką leśniczówkę, zlokalizowaną w sercu Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Marzeniem nowego właściciela było rozbudowanie pierwotnego budynku i stworzenie nowoczesnej daczy, będącej miejscem spotkań rodziny i przyjaciół. Idea ta wyniknęła z zamiłowania inwestorów do przebywania na łonie natury i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dom miał być azylem, skontrastowanym z intensywnym życiem w mieście. Wyzwanie projektowe podjęła pracownia mode:lina. Jej zespół stworzył nowoczesną wersję tradycyjnej daczy, do której włączono starą leśniczówkę. Zaproponowane rozwiązania, choć współczesne, stanowią bezpośrednią inspirację otaczającą naturą. 

Mode:lina
Projekt: mode:lina; Zdjęcia: Patryk Lewiński

Biel, czerń i prawdziwa domowa dżungla | Nowe życie 30-letniego budynku

Dom w środku lasu

Zespół pracowni mode:lina dokładnie przeanalizował potrzeby przyszłych mieszkańców, kierunki świata i widoki na otaczającą naturę tak, by nowy dom był idealnie wpisany w tkankę leśną, a rozkład pomieszczeń uwzględniał pozycje słońca w cyklu dobowym. Rezultatem tego wnikliwego rekonesansu był plan powiększenia niewielkiego katalogowego domu ze skośnym dachem, niemal dwukrotnie. Wejście do budynku znalazło się w łączniku między starą, a nową częścią i oprócz ogólnodostępnej garderoby kryje w sobie łazienkę dla gości. Duże okna ujęte w ramy z naturalnej sklejki pozwalają maksymalnie cieszyć się otaczającym dom malowniczym lasem. Okalający budynek taras po otwarciu drzwi stanowi niemal naturalne przedłużenie domu.

Miejsce dla rodziny

Wewnętrzne przejścia wzorem okien zostały podkreślone sklejkowymi ramami, wyróżniającymi się również w wykończeniu podłogi. Nowo wybudowane skrzydło domu zawiera przestronną jadalnię i przeszklony salon, które zostały oddzielone od siebie centralnym, masywnym kominkiem z czarnej stali.  Miejsce pierwotnego salonu zajęła duża kuchnia z wyspą oraz rodzinnym stołem. Fronty zabudów meblowych, zarówno te wykonane z naturalnej sklejki, jak i te lakierowane nawiązują do tradycyjnych folwarcznych drzwi ze skośnym zastrzałem. Zabudowa kuchenna kryje w sobie zaskakujące rozwiązanie funkcjonalne: dwa wysokie fronty są ukrytymi drzwiami do spiżarni oraz przejściem do prywatnej, sypialnej części domu.

Urządzasz kuchnię i szukasz inspiracji? Sprawdź TOP 5 trendów

Mode:lina
Projekt: mode:lina; Zdjęcia: Patryk Lewiński

Modern rustic 

Styl wnętrz, zaproponowany przez zespół projektowy, stanowi harmonijne połączenie przytulności i uroku rustykalnych domów z współczesnymi trendami. Dzięki zestawieniu surowych wykończeń, naturalnych materiałów oraz minimalistycznej estetyki, otrzymano wnętrze idealnie wpisujące się w obecne trendy. Kolorystyka domu to przede wszystkim połączenie bieli, naturalnej, liściastej sklejki na frontach zabudów meblowych oraz szarości. Surową betonową posadzkę oraz drewnianą podłogę z bielonego dębu przecinają regularne, wzorzyste “dywany” z ręcznie wykonywanych kafli. Barwnymi akcentami aranżacji są wyselekcjonowane przez właścicieli meble oraz grafiki na ścianach. Dom wyróżnia się niewymuszoną elegancją, otwartym planem, wyeksponowanymi detalami architektonicznymi oraz płynnymi przejściami pomiędzy tym co na zewnętrz, z tym co wewnątrz.

Modern rustic we wnętrzach – rustykalna przytulność i minimalizm


Projekt: mode:lina™
Strona: www.modelina-architekci.com
Zespół: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Wawrzynek, Magdalena Skop
Miejsce: gmina Międzychód, Poznań, POLAND
Powierzchnia: 269 m2
Zdjęcia: Patryk Lewiński

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków