Mieszkanie w stylu modern na Marysinie | Proj: Sojka & Wojciechowski

Gustowny minimalizm, czyli mieszkanie w stylu modern

Nowoczesne wnętrza w stylu modern to takie, w kórym królują naturalne materiały. Im bardziej surowe, tym bardziej je doceniamy. Projekt pracowni Sojka & Wojciechowski wspanie pokazuję jak podejść do tematu i liczyć na świetny efekt. Jak stworzyć przestrzeń, która mimo betonu czy szarości ścian, minimalistycznych lamp i wystroju będzie przytulna. Oto odpowiedź. Projekt modernistycznego wnętrza to taki, w którym wszystko wychodzi od prostych kształtów – od samego układu mieszkania aż po wzornictwo w jego wnętrzu. Rozwiązania funkcjonalne wpisane są zazwyczaj w proste bryły i kształty.

Głównym założeniem projektu, było wnętrze mieszkania funkcjonalne i spójne pod względem wizualnym i estetycznym. Efekt końcowy stanowi o zrealizowanych założeniach – udało się stworzyć przestrzeń konsekwentną stylistycznie. Projektanci starali się wcielić w rolę przyszłych mieszkańców i wyobrazić sobie ścieżkę ich codziennego życia wewnątrz mieszkania. W swoich projektach stawiają na niezbędna wygodę i komfort.

Projekt mieszkania na Marysinie Sojka&Wojciechowski
Projekt mieszkania na Marysinie Sojka&Wojciechowski
Projekt mieszkania na Marysinie Sojka&Wojciechowski
Projekt mieszkania na Marysinie Sojka&Wojciechowski

Pomimo surowego betonu, który jest oryginalny nie malowany i dużej ilości ciemnego drewna, projektantom udało się stworzyć przytulną przestrzeń wnętrza mieszkania. Zastosowanie sporej ilości drewna i sklejki w projekcie – ociepliło charakter całego wnętrza. Jak również meble tapicerowane, welurowe w kolorze granatu i turkusu miały wpływ na końcowy efekt wizualny wnętrza.

W suficie pod lamelkową drewnianą konstrukcją znajduje się sprytnie ukryta klimatyzacja. Wszystkie elemety drewniane były specjalnie zaprojektowane na potrzeby projektu, które zostały wykonane na zamówienie przez stolarza. W całym pomieszczeniu użyto nowoczesnego, minimalistycznego oświetlenia Sternlight, które idealnie wpisuje się w cały koncept modernistycznego mieszkania.

Kuchnia funkcjonalna z kamiennym blatem Laminart otwarta na strefę jadalnianą i salon, sprzyja towarzyskim spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi

Mieszkanie jest przejrzyste, funkcjonalne i nowoczesne.  Pomimo wyraźnych podziałów we wnętrzu wyraźnie czuć jego płynny charakter. Stanowi o tym jednolita drewniana posadzka w całym mieszkaniu.

Elegancki apartament z delikatnym złotem i mocną butelkową zielenią | Proj: Sojka & Wojciechowski

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków