Mieszkanie na poznańskim Łazarzu - jasne, przestronne i klasyczne

Mieszkanie na poznańskim Łazarzu – jasne, przestronne i klasyczne

Architekci z pracowni LBWA pragnęli tchnąć w mieszkanie w nowym budownictwie, ducha modernizmu połączonego z klasycznymi rozwiązaniami. Niewielki lokal znajdujący się w historycznej dzielnicy Poznania – Łazarzu, miał mieć ponadczasowy charakter oraz funkcjonalną przestrzeń. Do pierwotnego układu zostały wprowadzone niewielkie zmiany, mające na celu dostosowanie mieszkania do potrzeb Inwestorów. Finalny efekt zachwyca jasną przestrzenią, a także ciekawą selekcją materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia.

LBWA architektura
Proj.: LBWA; Fot.: Pion Studio

Poznańskie mieszkanie z secesyjną sztukaterią | Proj.: LBWA

Drobne poprawki 

Usunięcie ścian pozwoliło otworzyć kuchnię na pokój dzienny. Jednocześnie została wpisana we wnękę, co pozwoliło na optyczne wyodrębnienie strefy aneksu. Zabudowa kuchenna w odcieniu głębokiego granatu, ciemne granitowe blaty i stal nierdzewna, tworzą mocny kolorystyczny akcent kontrastujący z jasnym salonem. Meble wykorzystane do stworzenia strefy dziennej są lekkie i nie obciążają przestrzeni. Większość z nich zostało wykonanych na podstawie dedykowanych, indywidualnych projektów przez lokalnych rzemieślników. Półka za kanapą wykonana została z lakierowanego aluminium, dzięki czemu można było uzyskać delikatną i cienką linię przecinającą ścianę, na której ułożone książki zdają się unosić w powietrzu. Czarny, dębowy stół uzupełniają klasyczne, teakowe krzesła. Dopełnieniem mebli w pokoju dziennym jest indywidualnie zaprojektowana komoda, wykończona dębowym fornirem na lekkim czarnym stelażu, w której za przesuwnymi frontami kryje się m.in. sprzęt audio.

Ponadczasowe piękno klasyki według włoskiej marki Pacini – Cappellini

Strefa nocna

Połączenie dwóch pokoi pozwoliło na stworzenie przestronnej sypialni z możliwością wydzielenia odrębnej, wygodnej przestrzeni na garderobę. Szafa dzieląca obydwie części została obniżona względem sufitu, pozostawiając wrażenie większej przestronności i spójności wnętrza. Dla przełamania białej płaszczyzny frontów, od strony łóżka zaprojektowano wnękę stanowiącą funkcjonalne i podręczne miejsce na książki. Tapeta z motywem roślinnym stała się idealnym tłem dla drewnianego łóżka i stolików nocnych, dodatkowo uwypuklając wzór użytego naturalnego forniru. Meble te podobnie jak w pokoju dziennym zaprojektowane zostały przez autorów projektu i wykonane na indywidualne zamówienie przez lokalną pracownię stolarską. Dzięki dwóm dużym oknom pokój zyskał dodatkowe doświetlenie.

LBWA architektura
Proj.: LBWA; Fot.: Pion Studio

Łazienka

Architekci dla niewielkiej łazienki, przewrotnie wybrali ciemne barwy. Jednak duża tafla lustra na ścianie z umywalką, powiększa i rozświetla wnętrze. Motyw jodełki w formie płytek o głębokim morskim kolorze znajdujących się na ścianach prysznica, nawiązuje do klasycznego dębowego parkietu ułożonego w całym mieszkaniu. Zwieńczeniem eleganckiej aranżacji jest klasyczna, chromowana armatura. 

Czarna łazienka – leksykon produktowy!


Projekt.: LBWA

Zdjęcia: Pion Studio

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków