MIKOŁAJSKAstudio w finale konkursu European Property Awards!

MIKOŁAJSKAstudio w finale konkursu European Property Awards!

Konkurs European Property Awards stanowi europejską część, odbywającego się od 1993 roku międzynarodowego konkursu International Property Awards. Jest to jedno z najważniejszych europejskich wyróżnień przyznawanych profesjonalistom z branży wnętrzarskiej oraz nieruchomości. Krakowskie biuro MIKOŁAJSKAstudio założone przez matkę i córkę – architektki Krystynę i Idę Mikołajskie, znalazło się w finale konkursu, a o tym, które miejsce na podium zajmie ich projekt luksusowego apartamentu, przekonamy się już na początku grudnia.

European Property Awards
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; Fot.: Yassen Hristov; stylizacja: Anna Salak

Styl nowojorski ubrany w błękity i kwiaty | Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Luksusowy apartament dla dużej rodziny

Projekt MIKOŁAJSKAstudio znalazł się wśród najlepszych zgłoszeń z Polski w kategorii Wnętrze mieszkalne – prywatna rezydencja. Realizacja to eleganckie mieszkanie o powierzchni 283 m kw., zajmujące całą kondygnację luksusowego apartamentowca w Warszawie. W zrealizowanym pod klucz projekcie zastosowano stonowaną stylistykę – proste i jednocześnie eleganckie formy, szlachetne materiały i przyjemną dla oka, neutralną, ale urozmaiconą kontrastami paletę barw. W materiałach przeważa naturalny, bielony dąb – pojawia się zarówno w postaci francuskiej jodełki na podłodze, na frontach zabudów meblowych oraz w formie paneli i lamelek na ścianach i sufitach zestawiony z płaszczyznami wykończonymi drewnem o czarnym wybarwieniu. Apartament został zaprojektowany dla pięciu osób: gospodarzy oraz trojga ich dzieci z założeniem, że kiedy w niedalekiej przyszłości młodzi rozpoczną studia, wyprowadzą się, a ich pokoje będą pełnić funkcję przestrzeni dla gości lub gabinetu. Dlatego również te pomieszczenia doskonale wpisują się w klimat całego apartamentu.

European Property Awards
Proj.: MIKOŁAJSKAstudio; Fot.: Yassen Hristov; stylizacja: Anna Salak

Układ funkcjonalny mieszkania zapewnia prywatność wszystkim domownikom, ale daje też wspaniałe możliwości wspólnego spędzania czasu w przestronnej części dziennej. Wszelkie zabudowy meblowe w całym mieszkaniu zostały zaprojektowane na wymiar. Meble wolno stojące od znakomitych, topowych producentów, mają proste, współczesne, ponadczasowe formy. Zestawione z nimi lampy o ciekawych kształtach są niczym awangardowa biżuteria dodana do prostej kreacji. 

MIKOŁAJSKAstudio; Fot. Michał Lichtański

Wyniki w grudniu

Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 2 grudnia podczas uroczystej gali online i wówczas dowiemy się, które firmy zdobyły nagrodę Five Star oraz EU Nominee – najwyżej punktujące firmy z całej Europy z danych kategorii z nominacjami będą walczyły o miano najlepszej w Europie. Rozstrzygnięcie odbędzie się w styczniu 2022 roku podczas International Grand Final. Wyróżnienie dla pracowni MIKOŁAJSKAstudio oznacza nie tylko możliwość wykorzystywania logo European Property Awards 2021, ale też większy prestiż w oczach środowiska oraz klientów.

European Property Awards
Krystyna i Ida Mikołajskie_MIKOŁAJSKAstudio_Fot. Yassen Hristov; stylizacja: Anna Salak

Zdjęcia realizacji:
Fot. Yassen Hristov,

stylizacja: Anna Salak

Więcej na: www.mikolajskastudio.pl


O pracowni:
MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.
MIKOŁAJSKAstudio, ul. Lubelska 14/U1, 30-003 Kraków, tel. +48 530 533 909, www.mikolajskastudio.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków