Minimalizm w heksagonie z ciekawą strefą home office

Minimalizm w heksagonie z ciekawą strefą home office

Wysmakowana estetycznie i perfekcyjnie funkcjonalna aranżacja jest przykładem idealnego mariażu współczesnych trendów. Biel gra tu główną rolę, ale stanowi też tło dla ciepłego odcienia drewna i heksagonalnych form, które pojawiają się w postaci ażurowej ścianki oraz płytek w holu i w łazience. Autorem projektu jest pracownia KODO. 

strefa home office
Projekt: KODO

Millennial pink w mieszkaniu młodej fotografki | Proj. KODO

Biel z dodatkiem beżu

Klasyczna w układzie przestrzeń 45-metrowego mieszkania, składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki i holu. Została wykończona z zamiarem inwestycyjnym – pod wynajem. Ten czynnik stał się podstawą wyboru tak elementów wizualnych, jak i użytkowych, skomponowanych z myślą o potencjalnych lokatorach – jednej osobie bądź parze. Pojawiło się kilka wyzwań z zakresu organizacji powierzchni, co zespół pracowni Kodo rozwiązał nietypowo, lecz z pełnym sukcesem.

strefa home office
Projekt: KODO

Część dzienna

Powiększono małą kuchnie i wizualnie oddzielono ją od holu, a także wygospodarowano miejsce na owalny stół z krzesłami. W roli podziałów doskonale sprawdziła się lekka ścianka zbudowana z heksagonów – przylega do niej wyspa kuchenna z ciekawą zabudową oraz składane biurko do pracy. To ostatnie podyktowała potrzeba naszych czasów, w których praca zdalna staje się dla wielu standardowym, codziennym zjawiskiem. W mieszkaniu uzyskano dużo miejsca do przechowywania – subtelna zabudowa kuchni, sypialni oraz holu wtapia się w otoczenie.

Heksagonowy zawrót głowy we wnętrzach – zobacz nasze inspiracje

Przestrzeń uniwersalna

Wizualna strona inwestycji to połączenie bieli z przytulnym beżem. Naprzemiennie rozłożone powierzchnie w tych barwach subtelnie uzupełnia ciepły odcień drewna podłóg oraz elementów zabudowy meblowej. Prostotę linii sprzętów przełamuje wirtuozerskie wykorzystanie motywu heksagonów czy owalne i miękkie kształty – stołu, krzeseł, oświetlenia. Sypialnia zachwyca spokojem i miękkością. Także tu, podobnie jak w strefie dziennej, zrezygnowano ze wzorów – w dbałości o uniwersalność aranżacji. Jedynie płytki w łazience wykazują w tym zakresie niejaką brawurę, choć stłumioną stonowaną kolorystyką.

Sypialnia minimalisty, czyli jak urządzić wnętrze pełne harmonii i spokoju

strefa home office
Projekt: KODO

Źródło: materiały prasowe KODO

WWW: https://www.kodo.pl/

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków