Monochromatyczna łazienka na poddaszu w domu Oli Marzędy-Czerwonki
Źródło: materiały prasowe Geberit

Monochromatyczna łazienka na poddaszu w domu Oli Marzędy-Czerwonki

Ola Marzęda-Czerwona, autorka bloga „StylOly” skończyła chemię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, ale jej największą pasją jest stylizacja i wizaż. Laboratorium chemiczne porzuciła na rzecz rozwijania własnego sklepu z torebkami, a jej wyjątkowe poczucie estetyki, doskonale widać nie tylko w stylizacjach, którymi dzieli się ze swoimi czytelnikami, ale też w aranżacji jej nowej łazienki. Salon kąpielowy powstał na poddaszu, a duża przestrzeń pozwoliła na wyposażenie go w wygodną wannę, pralnię, a także mnóstwo miejsca do przechowywania. Wszystko zostało dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Panuje tu spokój, dzięki zastosowaniu monochromatycznej palety szarości i bieli, ale złote detale wprowadziły do aranżacji efekt glamour.

łazienka na poddaszu
Źródło: materiały prasowe Geberit

Nowoczesny minimalizm z nutką glamour

Zadanie zaprojektowania wymarzonej łazienki Ola powierzyła architektce Agacie Kochoń z pracowni Blush Design. Tym, na czym Oli zależało najbardziej, był uniwersalny, praktyczny i estetyczny design. Efekt okazał się nie tylko funkcjonalny, ale po prostu piękny. Kolorem, który definiuje całe wnętrze, jest jasny odcień szarego. Ściany i podłogę pokrywają duże jasnoszare płytki imitujące cement. Białe meble i ceramika łazienkowa wprowadzają do wnętrza nowoczesność i elegancję

Łazienka na poddaszu – piękne i funkcjonalne projekty architektów

Źródło: materiały prasowe Geberit

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i w tej kwestii łazienka Oli jest prawdziwym dziełem sztuki wnętrzarskiej. Uroku dodaje pomieszczeniu kwarcowy blat pod umywalką z efektem marmuru, zaś złote baterie w umywalce i wannie, uchwyty mebli oraz klamka w drzwiach wprowadzają do wnętrza nutkę glamour. Elegancki i przytulny klimat łazienki podkreślają przepiękne, ciepłe podświetlenia LED. Umieszczono je pod wanną, dwiema półkami, nad wanną i wokół lusterka.

łazienka na poddaszu

Łazienki w stylu glamour

łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu z eleganckimi formami

Tym, co przykuwa szczególną uwagę w łazience Oli, są nowoczesne, zaokrąglone formy. Najbardziej wyrazistym elementem jest tu lustro, opływowe kształty mają też akcesoria i dekoracje – na przykład wazon i małe lusterko. Podobne krągłości powtarzają się także w ceramice łazienkowej. Jeżeli chodzi o wannę, wybór padł na zabudowany model, wokół niej jest sporo miejsca na dekoracje i akcesoria do kąpieli. Organiczny, zaokrąglony kształt ma też wisząca miska WC lejowa Geberit Acanto z ukrytymi mocowaniami. Co istotne, miskę zaprojektowano w technologii Rimfree, co oznacza, że model nie posiada żadnych zbędnych zagięć i zakamarków. Pozwala to utrzymać toaletę w higienicznej czystości. Do strefy WC dopasowano też elegancki przycisk spłukujący Geberit Sigma z akcentami w kolorze złota, idealnie pasującymi do pozostałych złotych elementów w łazience.

Z zasady zachowania okrągłych form wybija się umywalka nablatowa – jest prostokątna, jednak jej wnętrze jest subtelnie zaokrąglone, co nadal doskonale współgra z pozostałymi elementami łazienki. Warto zwrócić uwagę na obszerny segment, na którym zamontowano umywalkę. Mają tu swoje miejsce wszystkie skarby Oli i jej rodziny. Razem z wysoką szafą, w której kryje się pralnia, biała, prosta zabudowa pozwala zachować estetyczny wygląd łazienki.

łazienka na poddaszu
Źródło: materiały prasowe Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków