Najlepsze rozwiązania wnętrzarskie - płytki XXL [Top Trendy] | IH - Internity Home

Najlepsze rozwiązania wnętrzarskie – płytki XXL [Top Trendy]

Głównym celem tworzenia dużych formatów płytek ceramicznych jest nie tylko skrócenie czasu montażu, ale także redukcja spoin między poszczególnymi kawałkami. W ten sposób uzyskujemy gładką powierzchnię, która jest jednolita, elegancka i piękna. 

Zrównoważony rozwój w kuchni

Obecnie wszyscy stajemy się Master Chefami w swoich kuchniach, a zdjęcia przygotowanych dań wrzucamy na Instagram.  Chcemy aby nasze kuchnie odpowiadały najwyższym standardom higieny i bezpieczeństwa. Dlatego warto użyć materiałów w wykańczaniu wnętrza, które pozwolą bezpiecznie nam gotować. Do takich niezawodnych produktów należą płytki wielkoformatowe, które pomagają nam w utrzymaniu perfekcyjnej czystości. 

Wielkie piękno i funkcjonalność

Płyty wielkoformatowe doskonale zachowują się w kontakcie z żywnością. Pod wpływem działania płynów nie uwalniają się z nich żadne substancje, dzięki czemu można bezpiecznie wykorzystywać je jako powierzchnie robocze, blaty kuchenne, blaty stołów, umywalki, zlewy. Minerały stosowane przy wyrobie spieków są bardziej szlachetne, a piasek kwarcowy sprowadzany specjalnie z najdalszych zakątków świata najwyższej jakości, co daje wrażenie czystości powierzchni. Proste linie, neutralne kolory i duże powierzchnie sprawiają, że gotowanie to prawdziwa przyjemność. 

 

Płytki wielkoformatowe Fondovalle | Meble do kuchni z płyt możesz zamówić w naszych salonach

Płytki wielkoformatowe są coraz chętniej i odważniej wykorzystywane w indywidualnych projektach. Aby stworzyć ciekawy i harmonijny projekt wybrano te same płytki marmurowe jako fronty meblowe, obudowa lodówki, jako ściana nad blatem, blat roboczy oraz wykonano wyspę z szufladami. Czy to nie wygląda zjawiskowo? Nam taka estetyka bardzo odpowiada, każdy szczegół jest doskonale dopracowany. Jeśli jesteście zainteresowani tym rozwiązaniem zapraszamy do salonów Internity Home, projekt stworzymy na indywidualne zamówienie oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. 

Płytki wielkoformatowe Fondovalle | Meble do kuchni z płyt możesz zamówić w naszych salonach
Płytki wielkoformatowe Fondovalle | Meble do kuchni z płyt możesz zamówić w naszych salonach

 

 

Z płyt można wykonać również blaty stołów oraz stylową komodę np. do przedpokoju. 

Płytki marmurowe Terratinta

Komoda wykonana z płytki wielkoformatowej Fondovalle

Dużą zaletą płyt wielkoformatowych jest możliwość stworzenia wnętrza total look perfekcyjnie harmonijnego i spokojnego. Warto także zaznaczyć, że płytki wielkoformatowe można zastosować zarówno na podłodze jak i ścianach. Szczególną uwagę zwracamy również na odpowiednią szerokość fug. Nie powinny one być zbyt wąskie, aby rozszerzające się płytki nie pękały pod wpływem zmiany temperatury.

Umywalka lub zlew wykonany z dużych płyt wielkofomatowych to sposób na efekt „wow” w łazience. To niezwykle delikatna sztuka tworzenia przepięknych estetycznych wnętrz. Zespół Intenity Home jest wykwalifikowanym specjalistą w wykonywaniu takich produktów na zamówienie.  

 

Płytka Terratinta

Brodzik prysznicowy z płytek

Klasyczny brodzik coraz częściej zastępujemy alternatywnym rozwiązaniem. Należy wybrać płytki, które wykazywać się będą bardzo niską nasiąkliwością, powinny być wodoodporne. Aby kąpiel była bezpieczna, konieczne jest również sprawdzenie, czy powierzchnia płytek jest antypoślizgowa. Dobrym wyborem będą płytki z delikatną strukturą, a także o wykończeniu matowym. Mogą być to m.in. płytki w kolorze naturalnego betonu lub też beżowe o lekkich żłobieniach. Aby woda mogła swobodnie spływać do odpływu, należy wykonać odpowiedni spadek. Wykonujemy go w kierunku odwodnienia. Więcej dowiecie się w następnym wpisie o top trendach. Zapraszam!

Chcesz zamówić produkty z płyt wielkoformatowych do swojego domu? Napisz do nas!

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków