Nietuzinkowe 97 metrowe mieszkanie w Katowicach | Proj: AVO Architekci | IH - Internity Home

Nietuzinkowe 97 metrowe mieszkanie w Katowicach | Proj: AVO Architekci

 

Dziś prezentujemy 97 metrowe mieszkanie zlokalizowane w Katowicach przy ul. Złotej. Budynek wielorodzinny został zaprojektowany przez architekta Roberta Koniecznego a wnętrze zaaranżowane przez architektki z katowickiej pracowni AVO.  Apartamentowiec Baildomb to jeden z ciekawszych budynków. Awangardowa forma budynku została zainspirowana bogatym zróżnicowaniem katowickiej dzielnicy.

Założeniem projektowym było stworzenie wnętrza nawiązującego do estetyki budynku. Dlatego przeważają tu betonowe szarości w towarzystwie drewna i bieli. Przy projekcie architektki musiały zmierzyć się jednak z niemałymi problemami.

Mieszkanie nie spełniło oczekiwań Inwestorów pod względem układu funkcjonalnego. Na parterze należało dlatego wyburzyć wszystkie ściany. Mieszkanie miało dwa wejścia na górze i na dole.

Powiększyliśmy łazienkę, „wchłaniając” właśnie jedno z wejść i nikt nie wie, że w szafie z pralkami są ukryte drzwi wejściowe – wspomina architekt Paulina Babiak-Skwara

 

Schody w mieszkaniu | Projekt Avo

– Bardzo często powierzchnia nie ma przełożenia na funkcjonalność mieszkania. W tym przypadku, mieliśmy apartament około 100m2, a ostatecznie klatka schodowa zabrała nam bardzo dużo przestrzeni – wyjaśnia projektantka.

Strefa dzienna

W mieszkaniu strefa dzienna znajduje się na drugiej kondygnacji. Zupełnie odwrotnie, niż w standardowych mieszkaniach dwupoziomowych. Klatka schodowa jest okrągła, która zarazem oddziela poszczególne części wnętrza. Salon znajduje się na wprost wejścia do mieszkania. Stonowany, łagodny wystrój strefy dziennej ożywiają żółte akcenty.

Jadalnia z salonem | Projekt AVO Architekci
Salon | Projekt AVO Architekci

Biała minimalistyczna kuchnia

Harmonijny koncept wnętrza podkreśla biała minimalistyczna kuchnia. Biel i czerń oraz brak uchwytów w szafkach tworzy elegancką przestrzeń.

Biała minimalistyczna kuchnia | Projekt AVO Architekci

Strefa prywatna

Sypialnia to znakomite połączenie kolorów. Niebieskie tapicerowane panele ścienne atrakcyjnie podkreślają aranżację oraz zaznaczają łuk ściany. Wystrój oparty jest na spójnej kompozycji bieli, szarości oraz czarnych dodatków, znanej również pozostałych pomieszczeń. Widzimy tu również konsekwencję w dodatkach w postaci żółtych zasłon.

Sypialnia | Projekt AVO Architekci

Pokój dziecięcy

W tym wnętrzu również architektki z pracowni AVO postawiły na prostotę. Bazę aranżacyjną wnętrza tworzy biel, szarość oraz tekstura drewna. Ciekawym akcentem są motywy nawiązujące do natury w formie grafik, tapet.

Pokój dziecięcy | Projekt AVO Architekci
Pokój dziecięcy | Projekt AVO Architekci

Szarości i drewno

Łazienka nawiązuję swoim wystrojem do reszty mieszkania. Kolorystyka stonowana szarości połączone z bielą i drewnem. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór dużej umywalki HUSHLAB, przy której zamontowano dwie baterie w chromie. Wnętrze jest dobrze oświetlone, co w połączeniu z dużymi lustrami na ścianach tworzy nie tylko estetyczny efekt, ale również powiększa wizualnie przestrzeń łazienki.

Łazienka | Projekt AVO Architekci

Mieszkanie częściowo wyposażone w salonach Internity Home Katowice. 

AVO ARCHITEKCI duet łączy miłość do architektury i pasja. Łączą pracę nad projektem budowlanym i wnętrzami. Uwielbiają różnorodność, kiedy jednego dnia mogą się posprzeczać z konstruktorem, a drugiego dnia dobierają tapetę idealną. Do każdego projektu podchodzą indywidualnie, a że pracują we dwie to pomysłów mają dwa razy więcej. Zapraszamy!

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków