Niezwykłe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | Proj. Na Antresoli

Niezwykłe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | Proj. Na Antresoli

Moda na vintage pokazuje, że różne trendy powracają i okazują się być strzałem w dziesiątkę. Czy jednym z takich come backów będą mieszkania w blokach z lat 70. i 80.? Jeśli ich aranżacja będzie podobna do wnętrza zaprojektowane przez biuro Na Antresoli, jesteśmy na tak! Dziś pokażemy Wam mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, którego wnętrze jest wynikiem romansu stylu skandynawskiego i loftowego, pod patronatem ducha lat 80. Zobaczcie efekt tego niecodziennego miksu. 

Pro. Na Antresoli; fot. Bartek Rąkowski
Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. |Proj. Na Antresoli; fot. Bartek Rąkowski

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektów

Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty – wyzwanie przyjęte

Zespół Na Antresoli znany jest z bardzo kreatywnego podejścia do projektowanych przestrzeni. Tym razem ich zadaniem było stworzenie wnętrza dla młodego małżeństwa z dzieckiem w drodze. Mieszkanie o powierzchni 80 m2, musiało być wygodne dla powiększającej się rodziny, posiadającej trzy koty. Jednocześnie inwestorzy są miłośnikami bloków z wielkiej płyty, dlatego chcieli zachować ducha, charakterystycznego dla tego typu budownictwa. Wyzwanie postawione przed architektkami, nie należało do najłatwiejszych. Jednak efekt finalny, może spowodować, że mieszkania w blokowiskach zyskają rzesze nowych fanów. 

Lamperia zdobiąca ściany, nawiązuje do klimatu budownictwa z wielkiej płyty. | Proj. Na Antresoli; fot. Bartek Rąkowski

Mieszkanie wymagało generalnego remontu, przede wszystkim po to by na nowo podzielić przestrzeń, tak by stała się bardziej otwarta i funkcjonalna. Udało się zachować oryginalny, dębowy parkiet, który po wycyklinowaniu i polakierowaniu, otrzymał drugie życie. Nawiązań do klimatu wielkiej płyty jest więcej: lamperia na ścianach, oryginalne płytki lastryko, a także charakterystyczny kaloryfer żeberkowy. Warto też zwrócić uwagę na wariację na temat meblościanki, która znajduje się w salonie. Zabudowa jest lekka, posiada wiele miejsc do przechowywania, a nawet biurko z podstawą po starej maszynie do szycia.

Niezwykłe połączenia stylów

Aranżacja wnętrza miała połączyć ducha lat 80. z współczesnością, przy zachowaniu funkcjonalności wnętrza, w którym za chwilę pojawi się dziecko. Architektki zdecydowały się na połączenie stylu loftowego ze skandynawskim i dodanie kilku akcentów, charakterystycznych dla mieszkań z wielkiej płyty. Kolorystyka opiera się na jasnych barwach: złamanych bielach i ciepłych szarościach, uzupełnionych akcentem w postaci zieleni. Wśród materiałów dominuje drewno oraz metalowe elementy, pomalowane na czarno. Własnie one wprowadzają lekko loftowy charakter, który został zaakcentowany również przez industrialne drzwi. Liczne rośliny ocieplają mieszkanie i stanowią żywą dekorację. Niezwykłe połączenie stylów, które zostało zastosowane w tak trudnym wnętrzu, sprawdziło się idealnie i dało nowe spojrzenie na mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. 

Wariacja na temat meblościanki. | Proj. Na Antresoli; fot. Bartek Rąkowski

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków