Niezwykle szykowna odsłona stylu marynistycznego

Niezwykle szykowna odsłona stylu marynistycznego

Najnowsza gdańska realizacja prowadzonej przez Katarzynę Jędruszczak Conceptowni pokazuje, że wakacyjne mieszkanie inspirowane morzem nie musi ograniczać się do sztampowego stylu marynistycznego z kotwicami czy muszlami. By stworzyć wnętrze nawiązujące do bryły architektonicznej oraz lokalizacji, w której się znajduje, zespół projektowy wzniósł się na wyżyny kreatywności i zaproponował oryginalne rozwiązania nawiązujące do morskiej fauny i flory.

Błękit z odrobiną pikanterii w nadmorskim apartamencie

Proj.: Zespół Conceptownia; Fot.: Magda Łojewska VEY Photography

 

Od funkcji do formy

Głównym założeniem projektowym było stworzenie luksusowej przestrzeni wakacyjnej dla pary z dzieckiem lub okazjonalnie dwóch par.

Ze względu na zapewnienie właścicielom komfortu, mimo niewielkiej przestrzeni, powstała w pełni funkcjonalna zabudowa kuchenna z pełnowymiarową lodówką, chłodziarką na wino oraz miejscem do przechowywania niezbędnych akcesoriów i naczyń. Prosta forma zabudowy kuchennej pozwoliła wygospodarować miejsce na wygodny, okrągły stół jadalniany z czterema krzesłami

– Katarzyna Jędruszczak, właścicielka Conceptowni

Mimo że inwestorzy będą użytkować apartament okazjonalnie, zależało im na uwzględnieniu we wnętrzu wszystkich udogodnień, do jakich są przyzwyczajeni na co dzień. Projekt wnętrza gdańskiego apartamentu rozpoczął się od stworzenia nowego układu funkcjonalnego, dzięki któremu na powierzchni zaledwie 40 m kw. udało się wygospodarować komfortową strefę dzienną z kuchnią i jadalnią, dwie sypialnie, łazienkę oraz dodatkową toaletę. Elementem projektu było także uwzględnienie klimatyzacji i rozwiązań inteligentnego domu, w tym m.in. elektrycznie sterowanych rolet.

Oryginalne inspiracje morzem

Koncepcja apartamentu opiera się na stylistycznym nawiązaniu do lokalizacji i bryły architektonicznej, której jest częścią. Lokalizacja w gdańskiej inwestycji Sol Marina, która zapewnia mieszkańcom dostęp do prywatnej mariny i umożliwia zacumowanie jachtu pod własnym tarasem stała się inspiracją w stworzeniu aranżacji wnętrza.

Zarówno właścicielom, jak i zespołowi projektowemu zależało na uniknięciu sztampowego stylu marynistycznego lub popularnego w nadmorskich miejscowościach stylu hamptons. Zamiast popularnych kotwic i muszli, na inspiracje morzem postanowiliśmy spojrzeć z szerszej perspektywy

Proj.: Zespół Conceptownia; Fot.: Magda Łojewska VEY Photography

W ten sposób w gdańskim apartamencie znalazła się podłoga nawiązująca kolorystyką i strukturą do drewna wyrzuconego przez fale. Fornir kamienny na ścianie w salonie jest podobny do skał klifów, tekstura tapety w korytarzu, części dziennej i sypialniach interpretuje motywy głębin morskich, a odważniejsza tapeta w łazience przypomina wzburzone morze. Morska kolorystyka wnętrza, która opiera się na połączeniu bieli, odcieni granatu, beżu i brązu, została wzbogacona o postarzane lustro, które zapewnia piękną grę światła, zmieniającego się jak woda i niebo o różnych porach dnia. Całkowitego efektu dopełniają rzeźby wykonane na indywidualne zamówienie przez lokalną artystkę.

Łazienka w marynistycznym stylu i jej nieoczywiste oblicza

 

 


Źródło: materiały prasowe

Projekt i aranżacja wnętrza: Zespół Conceptownia
Zdjęcia: Magda Łojewska VEY Photography

Conceptownia to autorska pracownia projektowania i aranżacji wnętrz prowadzona przez Katarzynę Jędruszczak, która od lat realizuje swoją życiową pasję i wprowadza porządki we wnętrzach: domów, mieszkań i apartamentów. Duża wrażliwość i empatia świetnie pozwalają jej się wczuć w potrzeby i oczekiwania klientów, a indywidualne podejście do każdego projektu pozwala na zachowanie wyczucia i otwartość na wypracowywanie kompromisów.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków