Nowe mieszkanie ze starą duszą i szczyptą retro | Proj. Decoroom

Nowe mieszkanie ze starą duszą i szczyptą retro | Proj. Decoroom

Właścicielka mieszkania na Targówku, zlokalizowanego w cichej i spokojnej okolicy pragnęła, by nowe miejsce do życia odzwierciedlało jej pasje. Architekci z Decoroom, odpowiedzialni za projekt wnętrza, stworzyli aranżację pełną odniesień do artystycznych zainteresowań inwestorki. Jasny i przytulny wystrój tchnie optymizmem oraz oczarowuje ciekawymi detalami. Rozwiązania i materiały zaproponowane przez architektów, którym towarzyszy rękodzieło i przedmioty z historią, budują atmosferę przytulności oraz niewymuszonej elegancji. 

5 powodów, dla których warto wybrać styl klasyczny we wnętrzach

Szczypta retro 

Właścicielka mieszkania lubi spędzać czas gotując i piekąc ciasta. Zależało jej więc, by sercem domu była kuchnia, w której mogłaby poczuć klimat, towarzyszący jej podczas spędzania czasu u swojej babci. Właśnie dlatego architekci zaproponowali styl klasyczny i drewniane meble. Bielone ramkowe fronty zdobione frezem połączono z blatami z litego dębu. W pasie roboczym pojawiły się białe płytki cegiełki, z jednej strony tworzące sielski, domowy nastrój, a z drugiej nawiązujące do białej cegły na ścianie w salonie. Meble kuchenne świetnie komponują się ze stylizowanymi na retro sprzętami AGD. Całość uzupełniają mosiężne uchwyty oraz lekkie, wiszące półki z ażurowymi podpórkami.

Projekt: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom

Sypialnia z efektowną szafą

Sypialnia, choć niewielka, robi wrażenie. Przede wszystkim za sprawą oryginalnej szafy wnękowej, której drzwi zdobi obraz namalowany własnoręcznie przez właścicielkę mieszkania. Fronty szafy wykonano ze sklejki liściastej suchotrwałej o grubości 1,8 cm. Materiał został zeszlifowany i na tak przygotowanym, „surowym” podłożu, inwestorka stworzyła obraz utrzymany w ciemnej tonacji. Kolejnym ciekawym elementem jest nietypowa szafka nocna. Piramidalna komódka w stylu indyjskim i przecieranej fakturze, idealnie współgra z frontami szafy. Natomiast nad łóżkiem pojawił się ręcznie rzeźbiony kinkiet. Rękodzieło to pasja Pani domu, więc w jej mieszkaniu nie mogło więc zabraknąć elementów hand-made.

Projekt: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom

Marokański klimat w łazience

Łazienka mieszkania przywodzi na myśl klimat Maroko. Tutaj architekci postawili na mocny kolorystyczny akcent w postaci błękitu. Tłem aranżacji jest biel, dzięki której w pełnej krasie można było wyeksponować ozdobne kafle oraz ceramiczną umywalkę. Całość dopełnia stylizowana złota armatura, a także dekoracyjny kinkiet. Górna część ściany z umywalką w całości została pokryta taflą lustra, dzięki czemu łazienka wydaje się większa i jaśniejsza.  

Lustro do łazienki – jak wybrać | Poradnik Internity Home

Projekt: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom

Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ewa Masztakowska, Decoroom
Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Fotek, Decoroom
Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz
Projekt i realizacja: Pracowania Architektury Wnętrz Decoroom

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków