Poznański apartament w rewitalizowanej kamienicy

Poznański apartament w rewitalizowanej kamienicy

Tandem pracowni Biuro Kreacja oraz M19 Architekci, zaprezentował wnętrza rewitalizowanej kamienicy, znajdującej się w centrum Poznania. Założeniem inwestycji jest połączenie historii miejsca oraz jego zabytkowej tkanki z nowoczesnymi rozwiązaniami. Idea ta przyświecała również zespołowi architektek, pracującymi nad konceptem jednego z apartamentów. Znajdziemy tutaj echa nadbałtyckiego modernizmu, połączonego z elementami Mid-century oraz minimalistyczną odsłoną elegancji. Architektki zaproponowały podkreślenie elementów architektonicznych znamiennych dla budownictwa secesyjnego: sztukaterii, wysokich okien i organicznych form. Wyposażenie zostało wyselekcjonowane z ogromną starannością tak, by pomimo współczesnego designu, płynnie wkomponowało się w historyczny charakter projektu. Starannie zadbano tutaj o każdy detal, a lekka i ciekawa aranżacja tworzy przestrzeń, w której przyjemnie spędza się czas. 

Echa Mid-century i karmelowe detale tworzą przyjemną atmosferę wnętrz. | Projekt: Dorota Terlecka, Maja Skołysz, Karolina Polińska

Mid-century modern – jak przenieść ten styl do współczesnych wnętrz

Ukłon w stronę modernizmu

Rewitalizacja zabytkowych budynków, pod nazwą Kamienica Wiedeńska ma na celu przywrócić ich historyczną świetność i nawiązywać do oryginalnie stosowanych rozwiązań. Właśnie dlatego, architektki pragnęły uwypuklić przestrzeń apartamentu, wraz z jego dużymi oknami i wykuszem w salonie, które powodują, że wnętrze jest pełne naturalnego światła. Każdy element aranżacji ma wyjątkowe znaczenie, zaczynając od bazy jaką jest białe tło ścian z subtelną sztukaterią oraz drewniany parkiet ułożony w jodełkę. Zaoblone krawędzie szaf oraz zabudowy kuchennej są nawiązaniem do gdyńskiego modernizmu, z którym architektki są bardzo mocno związane. Natomiast meble i inne elementy wyposażenia stylizowane są na okres Mid-century: organiczne formy, cienkie i wysokie nóżki, a przede wszystkim najwyższej jakości materiały. 

Biuro kreacja
Projekt: Dorota Terlecka, Maja Skołysz, Karolina Polińska

Sztuka i kolory karmelu

Architektki przy wykorzystaniu historycznych inspiracji, pragnęły nadać wnętrzu nowoczesny charakter. Właśnie dlatego zaproponowały wprowadzenie do przestrzeni apartamentu sztuki. W salonie pojawił się abstrakcyjny obraz Aleksandry Szewczuk, którego kolorystyka harmonijnie współgra z barwami aranżacji. Natomiast w sypialni zawisło czarno-białe zdjęcie autorstwa Natalii Kraty. Dodatkowo „uwspółcześniono” projekt oryginalnym oświetleniem i designerskimi meblami. Charakter aranżacji podkreślają detale w odcieniu karmelu: skórzana sofa, wzory na dywanie oraz obicie krzeseł.  Z tą ciepłą kolorystyką pięknie koresponduje orzechowe wybarwienie drewnianej zabudowy aneksu kuchennego, a także brązowo-różowy marmur pokrywający blat roboczy. 

Oświetlenie podkreślające styl wnętrza | Najciekawsze lampy z oferty IH

Projekt: Dorota Terlecka, Maja Skołysz, Karolina Polińska

Minimalistyczna odsłona luksusu

Koncepcja poznańskiego apartamentu oparta jest na idei luxury minimalism, która propaguje rezygnacje ze wszystkiego co zbędne, na rzecz najbardziej wartościowych rozwiązań. Architektki skierowały uwagę na najwyższej jakości materiały oraz ich naturalne piękno, które stanowi idealne tło dla elementów wyposażenia. Pomimo minimalistycznego charakteru, wnętrze jest  przytulne i sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu. Dzięki organicznym formom, obłością mebli i ciepłej kolorystyce, panuje tutaj zapraszająca atmosfera. Jednocześnie nie można oprzeć się wrażeniu, unoszącego się w przestrzeni ducha czasu. 

Biuro kreacja
Projekt: Dorota Terlecka, Maja Skołysz, Karolina Polińska
Projekt: Biuro Kreacja
M19 Architekci
Dorota Terlecka, Maja Skołysz, Karolina Polińska
Wizualizacje: Will Be Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków