Prawie 200 metrowy jednorodzinny dom | Design: krea.tina | IH - Internity Home

Prawie 200 metrowy jednorodzinny dom | Design: krea.tina

DOM P to wolnostojący dom jednorodzinny o powierzchni 194 metrów kwadratowych zlokalizowany w Raciborzu. Jest to dom z ogrodem dla czteroosobowej rodziny, w którym architekci z pracowni krea.tina zrealizowali projekt wnętrz oraz projekt elewacji wraz z zagospodarowaniem terenu.

Klient zwrócił się o pomoc projektową dla budynku w stanie surowym. Prosta nowoczesna bryła z dwuspadowym dachem czekała na oryginalny pomysł wykończeniowy. Głównym założeniem projektowym było stworzenie domu minimalistycznego, bez zbędnych dekoracji, ale również tworzącego przyjemne i przytulne skojarzenie.


W budynku dokonano analizy elementów z surowego betonu, z myślą aby wykorzystać ten materiał jako wyeksponowany element charakteryzujący wnętrze. Celem było osiągnięcie spójności wnętrza z zewnętrzem. Dlatego beton został również wykorzystany w zagospodarowaniu terenu, w postaci schodów terenowych, płyt posadzkowych oraz wylewanych na miejscu fragmentów ogrodzenia. Całość została dopełniona naturalnym drewnem na fragmentach elewacji budynku oraz na całości tarasu ogrodowego.

Design: krea.tina

Zielone dopełnienia z bujnej roślinności doniczkowej oraz wysokich traw i krzewów w ogrodzie stworzyły razem z domem spójną całość o minimalistycznym, ale domowym charakterze. Wykończenie części wewnętrznej jest spójne z charakterem uzyskanym na zewnątrz.

Udało się stworzyć przestronne i funkcjonalne wnętrze z dużą ilością światła. Pomieszczenia są doświetlone za sprawą dużej ilości przeszkleń, ale również dzięki jasnej kolorystyce wnętrz. Miejscowo zastosowano przełamania ciemnymi akcentami, drewnianym wykończeniem oraz surowym betonem. Monochromatyczne barwy stanowią tło dla dużej ilości roślin oraz grafik wykonanych przez córkę właścicieli.

Design: krea.tina
Design: krea.tina

3

 

Design: krea.tina

Projekt zakładał dopracowanie każdego detalu oraz szczegółu wszystkich pomieszczeń, co zostało dopilnowane przy pracach wykończeniowych. Charakterystyczny detal balustrady oraz konstrukcja drewnianych schodów dywanowych stała się rozpoznawalnym i przykuwającym wzrok elementem wnętrza.

Design: krea.tina

Wnętrze jest przytulne i funkcjonalne. Proste i minimalistyczne przestrzenie przeplatają się z przedmiotami codziennego użytku dzięki czemu wszyscy domownicy czują się w tutaj swobodnie.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Monika Gross

mgross@internity.pl
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków