Przebudowa domu w Kiekrzu | Proj.: Atelier Starzak Strebicki

Przebudowa domu w Kiekrzu | Proj.: Atelier Starzak Strebicki

Przebudowie jednorodzinnego domu w Kiekrzu przyświecał cel połączenia odseparowanych pomieszczeń w wielofunkcyjną otwartą przestrzeń. Wszystkie pomieszczenia znajdujące się na parterze dzieliło wiele ścian i w rezultacie były one dość ciemne oraz mało funkcjonalne. Zadaniem architektów z Atelier Starzak Strebicki było stworzenie otwartej przestrzeni, w której mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzać czas. Dodatkowym warunkiem było uwzględnienie obecności w domu zwierząt: czterech kotów oraz psa. Rezultatem zmian jest przestrzeń o płynnie przeplatających się strefach funkcjonalnych oraz specjalnym miejscem dla doga, który może z niego obserwować cały dom i strefę wejścia.

Nowa przestrzeń jest wygodna dla wszystkich mieszkańców domu. | Proj.: Atelier Starzak Strebicki; Fot.: Mateusz Bieniaszczyk

Granit i drewno

Dom o powierzchni 107 m2 podzielony był na wiele mniejszych pomieszczeń, co wpływało na jego funkcjonalność i trudności w integracji domowników. Jedynym pomieszczeniem w pełni wykorzystywanym przez mieszkańców była kuchnia. Architekci wprowadzili liczne zmiany, w wyniku których korytarz włączono do dużego pokoju a kuchnię otwarto na duży pokój oraz jadalnię, tym samym wizualnie łącząc pomieszczenia w jedną dużą strefę dzienną. Parter wyłożono płytkami granitowymi, co pozwala w łatwy sposób utrzymać czystość. W miejscach, w których nie przebywają zwierzaki podłoga jest drewniana (jesionowa) tworząc atmosferę przytulności i ciepła. Meble i stolarkę drzwiową wykonano z orzecha amerykańskiego. Przebudowa domu umożliwiła zorganizowanie funkcjonalnej i odpowiadającą prawdziwym potrzebom codziennego życia mieszkańców przestrzeni, a zarazem nadanie aranżacji nowoczesnego kodu estetycznego.

Przebudowa domu
Proj.: Atelier Starzak Strebicki; Fot.: Mateusz Bieniaszczyk

Spieki kwarcowe IH Selection | Wielki format – spektakularne piękno

Przebudowa domu
Proj.: Atelier Starzak Strebicki; Fot.: Mateusz Bieniaszczyk

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków