Ciepły minimalizm w nowoczesnym apartamencie | proj. FUGA Architektura

Zapraszamy do nowoczesnego apartamentu zaprojektowanego przez warszawską pracownię Fuga Architektura Wnętrz. Władzę absolutną sprawuje tu styl minimalistyczny. Jednak nie możemy odmówić mu przytulności. Przemyślana aranżacja sprawia, że projekt jest skrojony na miarę potrzeb jego użytkownika. Ponadczasowy język designu w parze z najwyższą jakością przyczyniły się do powstania wnętrza, które z pewnością przetrwa próbę czasu.

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

Dobra wymiana energii

Metraż apartamentu zaprojektowanego dla młodego mężczyzny wynosi 90 m.kw. Jak wspominają architekci, współpraca od samego początku dobrze się układała, ponieważ Wojtek od razu wiedział, czego oczekuje od przyszłego mieszkania. Duża świadomość własnych potrzeb, wiedza w jakim otoczeniu czuję się dobrze a także wybranie architekta, z którym nadajemy na tych samych falach, to klucz do sukcesu. 

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

Przytulność z minimalizmem w tle

Obraz wnętrza malują tylko trzy kolory bazowe: brąz dębiny, szarość oraz grafit. Odpowiednio rozłożone akcenty sprawiają, że mieszkanie pomimo swojego minimalistycznego looku, nie jest odarte z domowego ciepła. Natomiast zróżnicowane tekstury dbają o to, aby do wnętrza nie wkradła się nuda czy monotonia.

 

 

Nowoczesna drewniano – grafitowa kuchnia

W projekcie pojawiły się najwyższej jakości materiały wykończeniowe, które nie tylko podnoszą prestiż inwestycji, ale przede wszystkim dają poczucie komfortu. Ponadczasową bazę tworzą długie drewniane deski położone na podłodze.

Warto również zwrócić uwagę na zjawiskowe fronty kuchenne, które dzięki subtelnemu wyfrezowaniu otworów, pozwoliły zamaskować mało reprezentacyjną kratkę wentylacyjną. Delikatne drapowania kontrastują z gładkimi grafitowymi frontami, które nadają wnętrzu nowoczesny sznyt oraz wizualnie łączą kuchnię z sąsiadującym salonem. ,,Kropką nad i” są granitowe blaty.

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

Szary salon w nowoczesnym wydaniu

Sercem otwartej przestrzeni jest duży wygodny narożnik obity szarą tapicerką. Jej odcień doskonale łączy się z betonem, którym zaakcentowano ścianę telewizyjną. Obok strefy wypoczynkowej znajduje się minimalistyczna jadalnia. Jej styl podkreśla prosta półka nawiązująca do japońskiego designu.

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

Szarości z kroplą butelkowej zieleni

W pobliżu strefy dziennej znajduje się toaleta a także gabinet pełniący rolę również pokoju gościnnego. W jego projekcie pojawiła się odrobina innego koloru. Butelkowa zieleń, która jednocześnie pobudza kreatywność i działa kojąco, doskonale sprawdza się w pomieszczeniach dedykowanych do pracy. 

 

Freelancer i jego miejsce pracy, czyli urządzamy home office

 

 

Sypialnia z przeszkloną łazienką

W zacisznej części apartamentu znajduje się prywatna sypialnia pana domu. W jej funkcję zintegrowano mały salon kąpielowy. Poczucie dużej przestrzeni i swobody dają przeszklone ściany wydzielające strefę sanitarną. W razie potrzeby większej intymności, architekci przewidzieli możliwość zasłonięcia się grubą zasłoną, która kreuje buduarowy klimat. Ściany oraz podłoga w łazience zostały wykończone mikrocementem, dzięki czemu cała powierzchnia stanowi gładką płaszczyznę bez fug i podziałów. 

 

Projekt łazienki zrealizowany przez pracownię Fuga Architektura Wnętrz jest doskonałym dowodem na to, że w małym wnętrzu wanna wolnostojaca może wyglądać dobrze. W tym przypadku przepisem na sukces okazało się monochromatyczne otoczenie, dzięki któremu nie ma się wrażenia przesady. 

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków