Dom, w którym lato trwa cały rok | proj. Studio Rysik | IH - Internity Home

Dom, w którym lato trwa cały rok | proj. Studio Rysik

Klimat wakacji przez cały rok – oto marzenie Inwestorów, którzy zwrócili się do pracowni Studio Rysik z prośbą o przeprowadzenie kompletnej rewitalizacji 230 – metrowego domu. – Bali i klimat boho kojarzą nam się z relaksem, odpoczynkiem i wakacjami, z których przywozimy za każdym razem wiele pięknych wspomnień – mówią właściciele posiadłości. Dlatego wybór wiodącego kierunku był oczywisty. Jak określają projektanci, styl wnętrza jest fuzją klimatu wysp Indonezji z nowoczesną nutą.

 

Na zdjęciu projektantka- Mariola Kowalska, założycielka pracowni Studio Rysik
Na zdjęciu projektantka- Mariola Kowalska, założycielka pracowni Studio Rysik

 

Zanurzeni w klimacie balijskiego słońca

Stworzenie ulubionego miejsca na ziemi tu – w Polsce, w Warszawie ułatwił fakt, że dom znajduje się nieopodal Lasu Kabackiego. Bliskość natury niewątpliwie wpłynęła na stworzenie pożądanego klimatu niespiesznych analogowych rozrywek i wszechogarniającej przytulności.

– Przy tworzeniu układu funkcjonalnego zależało nam na stworzeniu wnętrza dla czteroosobowej rodziny, która w każdej przestrzeni znajdzie miejsce do wspólnego spędzania czasu. Głównym celem była integracja rodziny, dlatego wnętrza zostały zaprojektowane bardzo przestrzennie i wyposażone w elementy, które to ułatwią, jak na przykład duże kanapy – mówią projektanci.

 

salon w stylu balijskim
Projekt: Studio Rysik | Sesja: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Jakość ponad wszystko

Materiały wykorzystane w projekcie zostały skrupulatnie wyselekcjonowane, tak aby jak najlepiej oddały klimat wysp Indonezji. Jednocześnie nie było mowy o bylejakości. – Nie chcieliśmy, aby dom wyglądał jak wklejony z balijskich kurortów. Nie pasuje to do naszej filozofii projektowania ponadczasowych wnętrz – przekonują projektanci.

W aranżacji dominuje naturalne drewno, kamień, rattan oraz ręcznie wykonane plecione tapety. Projektantka postawiła również na stonowaną kolorystykę podkreślającą organiczny charakter wnętrza. Biel, ciepłe beże, brązy oraz zieleń roślin – całość tworzy niezwykle przytulny klimat.

 

Większość dekoracji stanowią osobiste pamiątki Inwestorów z podróży. Przywołują wspomnienia, które wpływają na ,,tu i teraz”. W konsekwencji stanowią źródło inspiracji dla kształtowania wyglądu i atmosfery domu.

 

 

Nieboskłon

Już samo wejście do domu informuje nas, że tytułowe wnętrze nie będzie, ani standardowe, ani nudne. Błękitne drzwi dodatkowo podkreślone łukiem stanowią zapowiedź pięknego designu, gdzie klasyka spotyka się z fantazją projektanta.

 

W otwartej strefie dziennej znajduje się duży rodzinny stół, przy którym spokojnie może zasiąść 12 osób. Klimat boho wprowadzają lampy wykonane z naturalnych raf oraz wyplatane siedziska.

 

 

W zaciszu domowego ogniska

Przekraczając hol wchodzimy do przestronnego salonu, którego sercem jest kamienny kominek idealnie oddający styl balijski, notabene będący jedynym zachowanym elementem ze starego domu. Dzięki dużej części wypoczynkowej, wokół paleniska może zebrać się cała rodzina. Miękkie sofy z wypełnieniem z pierza dodatkowo zachęcającą do wspólnego spędzenia czasu.

 

salon
Projekt: Studio Rysik | Sesja: Martyna Rudnicka | Stylizacja: Eliza Mrozińska

 

Połączenie retro i boho

Cały dół łączą łukowe przejścia, które nie tylko dają poczucie harmonii, ale też pozwalają na swobodny przepływ światła pomiędzy pomieszczeniami. Jedno z nich prowadzi do niewielkiej i jednocześnie funkcjonalnej, w pełni wyposażonej kuchni. Jej styl zachowuje klimat boho. Zabudowa kuchenna z frontami z plecionek została wykonana na indywidualne zamówienie. Całość dopełnia stylizowany na retro sprzęt AGD oraz duży ceramiczny zlew w angielskim stylu.

 

 

Na piętrze znajdują się dwa pokoje, łazienka oraz sypialnia Inwestorów z garderobą i prywatną łazienką. Wszystkie pomieszczenia są urządzone w stylu boho. Podłoga w całym domu jest wykonana z drewnianych rustykalnych desek o różnych szerokościach. Na ten pomysł wpadł sam Inwestor, który potraktował to innowacyjne rozwiązanie priorytetowo. Efekt jest oszałamiający.

 

 

Prywatny azyl

Główna sypialnia to fuzja egzotycznego drewna, rattanu i naturalnych tkanin. Najbardziej dekoracyjnym elementem wnętrza jest zagłówek łóżka wykonany na specjalne zamówienie. Innym ciekawym składnikiem aranżacji jest wiatrak sufitowy, który idealnie oddaje klimat pokoju na wyspie. Chociaż tu, jak mówią projektanci, ważniejsza była funkcja. – Inwestorzy nie chcieli klimatyzatora w sypialni. W takim przypadku wiatrak wymusza naturalny obieg powietrza i zapewnia komfort latem – wyjaśniają.

 

 

Salon kąpielowy na wyłączność

Sąsiadująca z sypialnią łazienka to prawdziwa świątynia relaksu. Jej centralnym punktem jest wolnostojąca wanna z widokiem na przydomowy ogród. Styl balijski wprowadza blat wykonany z egzotycznego drewna oraz sprowadzana na zamówienie z Indonezji drewniana umywalka. Ściany są pokryte naturalnym trawertynem, natomiast na podłodze znalazł się mikrocemenet, który balansuje wnętrze, nadając mu nowoczesnej nuty.

 

 

Projekt: Studio Rysik
Sesja: Martyna Rudnicka
Stylizacja: Eliza Mrozińska
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroomy z Grupy Internity Home

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków