Klasyka w nowoczesnej odsłonie | proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

Klasyka w nowoczesnej odsłonie | proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

Tym wpisem zapraszamy do obejrzenia ponad 100 – metrowego mieszkania zlokalizowanego na warszawskim Targówku zaprojektowanego dla rodziny 2+3. Projekt zrealizowany przez Pracownię Poziom 3. obejmował hol wejściowy, salon z kuchnią, łazienkę i sypialnię główną. Wbrew powszechnym tendencjom w tym wnętrzu dominują ciemne barwy ocieplone drewnem w koniakowym wykończeniu. Akcentem przełamującym stonowaną kolorystykę są zielone krzesła w jadalni. Charakteru całości dodaje stylizowane oświetlenie.

 

czarno drewniana kuchnia
projekt: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdjęcia: Mateusz Pawelski https://matpawelski.com/

 

W klimacie dark

Powiedzenie, że dobre wrażenie robi się tylko raz, w przypadku tego wnętrza, jest jak najbardziej na miejscu, bowiem wchodząc do mieszkania od razu zatapiamy się w jego wyjątkową atmosferę. Przedpokój jest nie tylko klimatyczny, ale przede wszystkim stanowi zapowiedź tego, co znajdziemy w dalszej części apartamentu. Zastosowane w holu wzorzyste płytki nadają charakteru i, wraz z zastosowaną nieco mroczną kolorystyką, sprawiają że projekt nieco sympatyzuje ze stylem Dark Nordic.

 

Ponad trendami

Marzeniem inwestorów było stworzenie przytulnej przestrzeni wymykającej się utartym schematom. Jej wyjątkowy charakter stanowi emanacje potrzeb i preferencji estetycznych właścicieli. – Koncepcję wizualną przygotowałyśmy wedle upodobań naszych inwestorów oraz stylu i kolorystyki, która była im bliska – wyjaśniają projektantki. – Wnętrze miało być przytulne, ale i charakterne, z elementami klasycznymi oraz zachowane w ciemnych barwach. Przyszłym mieszkańcom marzyło się połączenie koniakowych odcieni drewna i wyrafinowanego antracytu – dodają.

 

Skłonienie ku przytulnym wnętrzom i nastawienie bardziej na indywidualizm niż odtwarzanie utartych schematów, sprawia że nie mamy do czynienia z kolejnym katalogowym wnętrzem, którego aktualność minie wraz z trendem.

 

projekt: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdjęcia: Mateusz Pawelski https://matpawelski.com/

 

Wokół stołu

Centralnym punktem aranżacji strefy dziennej jest rzeźbiarski w swojej formie stół. Jego ustawienie porządkuje otwartą przestrzeń a także podkreśla gościnność gospodarzy. Jak możemy zauważyć, wokół stołu jest zbudowana cała aranżacja. Jego naturalny charakter podkreślają drewniane krzesła w kolorze butelkowej zieleni.

Tuż obok znajduje się kuchnia. Jej styl idealnie oddaje istotę projektu, bowiem znajdziemy tu połączenie drewnianych oraz antracytowych frontów. Matowe wykończenie zabudowy meblowej przełamują szkliwione płytki pięknie flirtujące ze światłem ułożone w jodełkę na ścianie nad blatem. Pomostem, który harmonizuje całość jest szarość zastosowana w formie lastryko na podłodze w kuchni. Architektki postawiły na kolekcję antybakteryjnych płytek Carácter marki Marazzi.

 

 

Wyrafinowana kolorystyka, w połączeniu z drewnem i mięsistymi grubymi materiałami tworzy bardzo nastrojową atmosferę. Surowość ciemnych ścian przełamują sztukaterie oraz klimatyczne oświetlenie w postaci stylizowanych kinkietów.

 

Sercem salonu jest obszerna biblioteczka, która mieści pokaźną ilość książek naszych Inwestorów. Wygospodarowanie miejsca na tak obszerną kolekcję literatury, było jedną z wytycznych przy projektowaniu całej przestrzeni.

Joanna Piotrowska, Katarzyna Tur
(Poziom 3. Projektowanie Wnętrz)

 

projekt: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdjęcia: Mateusz Pawelski https://matpawelski.com/

 

Patchwork stylów

Styl Dark Nordic wybrzmiewa również w projekcie łazienki. Jego charakter kształtuje patchworkowa ceramika a przytulności nadają lamelkowe płytki drewnopodobne w koniakowym wykończeniu akcentujące strefę prysznicową. Łazienka pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest nie tylko ładna, ale przede wszystkim w pełni funkcjonalna. Co ważne, znajdziemy tu dużo miejsca do przechowywania: w szafce podumywalkowej oraz nad podwieszaną miską wc. Za dekoracyjnym frontem kryje się również pralka oraz suszarka bębnowa.

 

Priorytetowo potraktowana funkcjonalność oraz potrzeby Inwestorów i ich poczucie estetyki przełożyły się na powstanie wyjątkowego miejsca pełnego uroku i domowego ciepła.

 

 

projekt: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdjęcia: Mateusz Pawelski https://matpawelski.com/

POZIOM 3.

PROJEKTOWOWANIE WNĘTRZ

Pracownia stworzona przez dwie kobiety: Joannę Piotrowską i Katarzynę Tur, które łączy wspólna pasja i podobna wrażliwość na piękno. Ich wiara w to, że w dobrze zaprojektowanej przestrzeni lepiej się żyje, przekłada się na realne projekty wnętrz, które za każdym razem stanowią emanację potrzeb ich właścicieli. W pracy zawodowej inspiracje czerpią z podróży, natury, sztuki i kina.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków