Mieszkanie z niepowtarzalnym klimatem w warszawskiej kamienicy

 

Tam, gdzie jedni widzą skrzypiący parkiet czy ciężko domykające się drzwi, miłośnicy piękna widzą historię, włożoną pracę, niespotykany w dzisiejszych czasach detal oraz dbałość o to, co nas otacza, zamiast wymiany na nowe.

Studio Rysik

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

Mieszkanie z duszą

Powyższe słowa stanowią kwintesencję mieszkań w kamienicy, które aktualnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Coraz częściej mówi się, że są synonimem luksusu na rynku nieruchomości. Jak się okazuje nie tyko koneserzy antyków czy znawcy architektury zachwycają się zabytkowymi garsonierami. Często mieszkanie w kamienicy jest spełnieniem marzeń o klimacie i miejscu do życia posiadającym duszę. Takie wnętrza są pełne detali, które czynią je wyjątkowymi, opowiadają historię, tworzą nowe konteksty oraz niepowtarzalną atmosferę, której nie się podrobić w surowych murach świeżo oddanego do użytku mieszkania. 

 

,,Genius loci” to inaczej duch miejsca. Określenie to aktualnie często pojawia się w kontekście zabytkowych mieszkań w kamienicy. Akcentuje ich bogatą przeszłość, która wpływa na ,,tu i teraz” oraz odnosi się do historii wnętrza. W konsekwencji stanowi potencjalne źródło inspiracji dla kształtowania danego miejsca. Wnętrza ,,obdarzone duchem” stanowią punkt orientacji, wzbogacają strefę duchową człowieka, potęgują jego wrażliwość artystyczną, możliwości twórcze oraz intelektualne. 

 

 

Urok mieszkań w kamienicy

Mieszkanie zaprezentowane w dzisiejszym wpisie jest zlokalizowane w zabytkowej kamienicy, będącej perełką architektury ekspresjonistycznej w sercu Warszawy. Dobrze zachowane przedwojenne gorseciki na klatce schodowej już od wejścia wprowadzają w wyjątkowy klimat i stanowią zapowiedź tego, co znajdziemy w stylowym apartamencie.

 

Wehikuł czasu, czyli wnętrza modne wczoraj i dziś

 

 

Stare na nawo

Aranżacja 120 – metrowego mieszkania umiejętnie łączy współczesny design z historią projektowania. Szacunek dla zastanych elementów, poszukiwanie piękna w niedoskonałości, świadomość ekologiczna w procesie projektowania – to wszystko złożyło się na powstanie projektu wyjątkowego w każdym detalu. 

Mimo gruntownego remontu projektantka postanowiła zachować oryginalny charakter wnętrza i pozostawić przedwojenne elementy. Tłem dla aranżacji stał się dębowy parkiet, będący reliktem przeszłości a także złamana biel na ścianach, którą przełamują mocniejsze plamy koloru.

 

We wnętrzach, w których główną rolę odgrywają stonowane kolory ziemi, obiekty o mocnej barwie sprawiają naprawdę intensywne wrażenie. W tym przypadku ta rola niewątpliwie przypadła fioletowemu wypoczynkowi w salonie. Narożnik polskiej marki Sits pochodzi z showroomu Internity Home. 

 

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik

 

Eklektyczne wnętrze szyte na miarę

Kolejnym elementem, który udało się zachować to przepiękna stolarka okienna. Lniane zasłony dopełniają ich naturalny urok a także nie zabierają cennego światła. Dom wypełniają rośliny, liczne pamiątki oraz sztuka.

 

Choć we wnętrzu znajdziemy wiele różnych stylów, projekt charakteryzuje spokój i umiar. Umiejętne połączenia oraz dobór proporcji pomiędzy przeszłością i teraźniejszością stworzyło idealne miejsce do życia.

 

proj. Studio Rysik
proj. Studio Rysik
Projekt: Studio Rysik
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Intenity Home

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków