Ostoja koneserów w sercu metropolii | proj. Hola Design | IH - Internity Home

Ostoja koneserów w sercu metropolii | proj. Hola Design

Gra kontrastów w kolorach i teksturach wyróżnia wnętrze warszawskiego apartamentu, zaprojektowanego przez pracownię Hola Design. Przestrzeń dla koneserów sztuki jest wysublimowaną oazą spokoju z widokiem na tętniące życiem miasto. Z apartamentu zlokalizowanego z jednym z nowych wysokościowców w Śródmieściu roztacza się imponująca panorama stolicy. Jedno spojrzenie na wnętrza natychmiast przenosi obserwatora w spokojny świat zmysłowych doznań, obiecując ciekawą podróż przez zróżnicowane kolory i faktury.

 

,,To wymarzone miejsce dwojga miłośników sztuki, którzy oczekiwali przestrzeni do życia, odpoczynku, a zarazem ekspozycji swojej kolekcji obrazów i rzeźb”.

Monika Bronikowska i Adam Bronikowski
(współwłaściciele Hola Design)

 

proj. Hola Design | fot. Yassen Hristov
proj. Hola Design | fot. Yassen Hristov

 

Wyrafinowanie w każdym detalu

Oparte na stonowanej elegancji wnętrze 130-metrowego apartamentu przyciąga uwagę wyrafinowaną grą kontrastów, które razem tworzą harmonijną całość. Doskonałym przykładem jest kuchnia, gdzie gładkie fronty mebli harmonijnie współistnieją z surowością kamiennego blatu. Przeplatają się tu też kolory – złamana biel zabudowy podkreślona ciemnym, eleganckim granitem, znika w przestrzeni, nadając jej lekkość.

Naturalne drewno jesionowe, o pięknym rysunku usłojenia i skórzana okładzina ścienna czynią przestrzeń dzienną przytulną i ciepłą, kontrastując jednocześnie z lakierowanymi elementami stolarskimi w ciemnym, zgaszonym brązie. Subtelna gra barw i odcieni dodaje przestrzeni charakteru i głębi. Ciemne detale są powtórzone w innych pomieszczeniach, takich jak gabinet i łazienka, wprowadzając do apartamentu nutę szlachetności.

 

proj. Hola Design | fot. Yassen Hristov
proj. Hola Design | fot. Yassen Hristov

 

Ekskluzywna przestrzeń dla koneserów piękna

– Całość projektu dopełniliśmy szarymi powierzchniami, które zostały wykończone lakierami zarówno w głębokiej satynie, jak i powielającym odbicia połysku – tłumaczy Adam Bronikowski. Zbalansowane połączenie matu i blasku nadaje wnętrzu nowoczesnego wyrazu. Kamienne okładziny z onyxu, granitu Belwedere i marmuru Emaparador skupiają uwagę i intrygują, wprowadzając harmonijny dialog z szarościami i tworząc niepowtarzalną atmosferę elegancji.

,,Od samego początku procesu projektowego, skupialiśmy się nie tylko na wysokiej jakości materiałów i funkcjonalności, ale również na tworzeniu przestrzeni dedykowanej ekspozycji sztuki. W salonie stworzyliśmy regał z podświetlanymi kubikami, w których znalazły się ulubione rzeźby domowników. Ponadto, dopasowując kolory niektórych ścian do obrazów, zadbaliśmy o harmonię między sztuką a otoczeniem”.

Hola Design

Architekci starannie dobierali każdy element wykończenia wnętrza, odzwierciedlając wyrafinowane gusta i pasje jej mieszkańców. Apartament dla koneserów to miejsce, gdzie sztuka łączy się z architekturą, budując doświadczenie dla wszystkich zmysłów, a także pełna harmonii przestrzeń, sprzyjającą relaksowi.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków