Wyjątkowy apartament nad polskim morzem (proj. Magma)

Wyjątkowy apartament nad polskim morzem (proj. Magma)

Rozwiązania szyte na miarę i oryginalne, aranżacyjne pomysły, będące nawiązaniem do wspaniałego otoczenia. Do tego nieograniczona wyobraźnia i konsekwencja. Oto kilka sprawdzonych sposobów pracowni Magma, by otworzyć drzwi do wymarzonego domu.

 

Ponadczasowe wnętrze skrojone na miarę

Marzeniem 4 – osobowej rodziny był apartament nad polskim morzem. Z tego względu, że inwestor jest częściowo związany z branżą wnętrzarską, a znane materiały i rozwiązania go nudziły, celem było stworzenie miejsca unikatowego. Przy tym chciano uniknąć odwołań do bieżących trendów. Wnętrza nie mogły się zestarzeć wraz z przemijającą modą. Przed takim wyzwaniem stanęły architektki z pracowni Magma.
 
Wystrój dwukondygnacyjnego apartamentu miał być całkowicie nietypowy, wręcz niemożliwy do skopiowania. Gdzie w takiej sytuacji szukać pomysłów i inspiracji? Pracę rozpoczęto od obejrzenia przestrzeni, która – jak się okazało – wymagała wielu zmian w układzie funkcjonalnym. Tym samym nowo powstała, otwarta przestrzeń zyskała mnóstwo świeżego oddechu.

 
,,Kiedy weszłyśmy na piętro, ujrzałyśmy w suficie nietypowe okrągłe świetliki, które z jednej strony skojarzyły się nam z księżycem w pełni, z drugiej zaś przywiodły na myśl estetykę postmodernizmu. Te obłe kształty stały się niespodziewanie punktem wyjścia do naszego projektu. Jednym z jego pierwszych elementów była złota wyspa kuchenna, umieszczona na planie półkoła.”

arch. Magdalena Bielicka i arch. Maria Zrzelska-Pawlak (Magma)

 

Kuchnia z wyspą | proj. Magma, zdj. Fotomohito)
Kuchnia z wyspą | proj. Magma, zdj. Fotomohito)

 

Złoto w cenie

Życzeniem inwestora było wykorzystanie w projekcie złotych akcentów, które nadają wnętrzu luksusowy szlif. Połyskujące, złote elementy architektki wplotły w geometryczną posadzkę w holu i gościnnej łazience. Misternie ułożona mozaika staje się zapowiedzią niebanalnego apartamentu, w którym każdy najmniejszy detal odgrywa ogromną rolę.

 

Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach – sprawdź nasze moodboardy

 

Złote detale we wnętrzu | proj. Magma, zdj. Fotomohito
Złote detale we wnętrzu | proj. Magma, zdj. Fotomohito

 

Fascynacja Afryką

Jak wspominają architektki, jedną z rzeczy, którą klient ich zaskoczył były zdjęcia obrazów, które chciał umieścić w apartamencie. Ich klimat i kolorystyka od razu przypadła projektantkom do gustu. Tym samym obrazy stały się integralną częścią apartamentu oraz bezpośrednim bodźcem do wzbogacenia nadmorskiego klimatu etnicznymi akcentami. W przykuwających uwagę portretach da się zauważyć fascynację afrykańskim kontynentem. Nie bez powodu – inwestorzy kochają podróże – zwiedzili już niemal cały świat, a Afrykę darzą szczególnym sentymentem.

 

Portret kobiety prezentuje swoje piękno na tle fornirowanej okładziny – lustrzanym odbiciem jej wzoru jest dywan wybrany na targach w Paryżu, podobnie jak jadalniany stół, komplet tapicerowanych krzeseł oraz stoliki kawowe z blatami z barwionego szkła lub naturalnej skóry.

 

salon
Wykładzina ścienna koresponduje z dywanem wybranym na targach w Paryżu (proj. Magma, zdj. Fotomohito)
proj. Magma, zdj. Fotomohito
proj. Magma, zdj. Fotomohito

 

Inspiracja doskonałością natury

Wnętrze jest utrzymane w kolorach ziemi. Błękit i szarość przywodzą na myśl spokojną taflę wody lub wzburzone wiatrem fale. Z kolei beże, pomarańcze i rudości to nawiązanie do miękkiego piasku, cudownych zachodów słońca i bursztynu znalezionego na plaży.

Obecne w projekcie ekskluzywne elementy doskonale prezentują się na tle wysokiej jakości dębowego parkietu. Dopełnieniem całości jest spływająca z podświetlonej konstrukcji szklana kaskada (oprawa jest wykonana wg autorskiego pomysłu architektek).

 

Salon z elementami etno (proj. Magma, zdj. Fotomohito)
Salon z elementami etno (proj. Magma, zdj. Fotomohito)

Estetyka na piętrze również przywodzi na myśl nadmorskie klimaty. Elegancka tapeta strukturą i kolorem przypomina plecione koszyki, widziane latem na plaży. Kunszt pracowni pokazują nie tylko doskonale dobrane elementy, ale też rozwiązania architektoniczne, takie jak chociażby wkomponowane w ścianę drzwi, które są praktycznie niewidoczne.

 

Hol z oprawami Toma Dixona (proj. Magma, zdj. Fotomohito)
Hol z oprawami Toma Dixona (proj. Magma, zdj. Fotomohito)

 

Strefa master

Na szczególną uwagę zasługuje strefa master, na którą składa się sypialnia, garderoba, kącik z biokominkiem oraz salon kąpielowy. Punktem, który szczególnie przykuwa uwagę jest tapeta od Wall & Deco, która zdobi ścianę za łóżkiem. Jej kolorystyka nawiązuje do morskiej palety barw i zieleni, wkradającej się do pomieszczeń przez obszerne przeszklenia.

Drugim takim mocnym punktem projektu jest umywalka ustawiona na wytwornej konsoli, która wraz z lustrem umieszczonym na tle podświetlanego onyksu, mieniącego się niczym bursztyn w promieniach słońca, stanowi bardzo reprezentacyjny element salonu kąpielowego otwartego na wytworną sypialnię.

 

Sypialnia master | proj. Magma, zdj. Fotomohito
Sypialnia master | proj. Magma, zdj. Fotomohito

 

Łazienka inna niż wszystkie

Oprócz tego, na piętrze znajdują się dwie sypialnie dla dzieci oraz dodatkowa łazienka. Przez wzgląd na to, że inwestor chciał uniknąć oczywistego rozwiązania, jakim są płytki, wybór padł na tapetę Wall & Deco, która designem również nawiązuje do nadmorskiego klimatu. Architekci zdecydowali się na wykładzinę ścienną wykonaną w systemie wet, co oznacza, że doskonale sprawdza się w miejscach, które mają bezpośrednią styczność z wodą.

 

Tapeta w łazience? Challenge przyjęty!

 

Łazienka z tapetą Wall & Deco w linii Wet System (proj. Magma, zdj. Fotomohito)
Łazienka z tapetą Wall & Deco w linii Wet System (proj. Magma, zdj. Fotomohito)

 

Sprawdź nasze adresy >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków