Salon w stylu loftowym pełen ciekawych rozwiązań | Proj.: House Loves

Salon w stylu loftowym pełen ciekawych rozwiązań | Proj.: House Loves

Dziś powracamy do wnętrza domu inspirowanego stylem nowojorskich loftów, za którego projekt odpowiada Karolina Zagrodzka z House Loves. Na łamach naszego portalu, pokazywaliśmy już montaż krok po kroku, bestsellerowego systemu ARCHLINES, wybranego przez projektantkę do tej inwestycji. Natomiast teraz możemy się przekonać jak prezentuje się ukończona i w pełni wyposażona strefa dzienna. Jest tutaj wszystko o czym marzyła inwestorka, a pomimo mocnego i dość surowego charakteru, udało się przemycić do aranżacji kobiece pierwiastki za sprawą detali.

System oświetlenia magnetycznego Archlines, pięknie prezentuje się na tle ceglanej ściany. | Projekt i zdjęcia: Karolina Zagrodzka – House Loves

Zobacz cały wpis o wnętrzu na blogu House Loves

Projekt NYLOFT

Część dzienna o powierzchni 41m2, łączy w sobie funkcje salonu, jadalni oraz kuchni. Styl wnętrza nawiązuje do loftowo-industrialnych przestrzeni, charakterystycznych dla poprzemysłowych dzielnic Nowego Jorku. Bardzo ciekawym zabiegiem zaproponowanym przez projektantkę jest odwrócenie klasycznych materiałów: na suficie pojawia się drewno, które zazwyczaj jest na podłodze, natomiast posadzkę pokryto mikrobetonem, który we wnętrzach loftowych często jest właśnie na suficie. Jak podkreśla sama projektantka zestawienie tych materiałów w stylu loftowym wydaje się być konieczne, ale decyzja gdzie ich użyjemy, należy do nas. Natomiast wybór oświetlenia magnetycznego ARCHLINES pozwolił na spotęgowanie industrialnej estetyki aranżacji. Szyny zamontowano nad strefą RTV oraz częścią wypoczynkową. W roli opraw występują czarne SPOTY S, dodatkowo spersonalizowane złotymi pierścieniami dekoracyjnymi oraz rastrami antyolśnieniowymi. Poza funkcjonalnością, ARCHLINES idealnie wpisuje się styl pomieszczenia oraz uzupełnia czarne elementy i dekoracje.

Salon w stylu loftowym
Salon w stylu loftowym. | Projekt i zdjęcia: Karolina Zagrodzka – House Loves

Mieszkanie 38m2 w stylu nowojorskiego loftu | Wrażenia Przestrzenne

Salon w stylu loftowym – wymarzone wnętrze

Warto przypomnieć, że wnętrze powstało dla siostry Karoliny, która od podstaw buduje swój pierwszy dom. Miało się w nim znaleźć wszystko, co uwielbia inwestorka: loftowe lampy, drewniane belki, betonowe podłogi i ciemne kolory. Właśnie dlatego królują tutaj ciepłe odcienie brązu i karmelu, zestawione ze ścianą pokrytą płytkami imitującymi czerwoną cegłę. Kolorystyka ta idealnie współgra z rustykalnym dębem oraz czarnymi dodatkami. Bardzo ciekawym elementem wnętrza, który przykuwa wzrok jest wolnostojący kominek w typie tzw. kozy. Warto również zwrócić uwagę na strefę kuchni z wyjątkową wyspą pokrytą drewnem. Natomiast w roli łącznika pomiędzy salonem i kuchnią, występuje stół jadalniany z blatem w jodełkę, do którego zostały dobrane krzesła A-788 Fan marki Fameg.

Salon w stylu loftowym
Strefa wypoczynkowa z wymarzonymi meblami inwestorki. | Projekt i zdjęcia: Karolina Zagrodzka – House Loves
Projekt i zdjęcia: Karolina Zagrodzka | House Loves
WWW: www.houseloves.com

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków