Montaż ARCHLINES w praktyce – instrukcja krok po kroku z House Loves

House Loves jest jednym z największych blogów wnętrzarskich w Polsce. Prowadzi go Karolina Zagrodzka – projektantka wnętrz, inżynier budownictwa oraz fotografka. Poprzez rzetelne i rzeczowe posty poradnikowe oraz szczegółowe turtoriale, dzieli się swoją wiedzą i miłością do projektowania. Instagram Karoliny, pełen inspirujących kadrów jej autorstwa, śledzi niemal 60 tysięcy obserwatorów. Tworzone przez nią projekty wyróżnia prostota, elegancja i przede wszystkim funkcjonalność. Obecnie Karolina pracuje nad wnętrzem, dla którego inspirację stanowią nowojorskie lofty. Wybór oświetlenia padł na system magnetyczny ARCHLINES od SternLight. Podkreśla on industrialny charakter wnętrza, pięknie prezentując się na tle ceglanej ściany i przede wszystkim idealnie oświetla pomieszczenie. Sprawdźcie jak przebiegł montaż ARCHLINES, szczegółowo zrelacjonowany przez Karolinę na blogu House Loves.  

montaż ARCHLINES
Źródło: www.houseloves.com

Industrialne inspiracje 

Projekt nazwany przez Karolinę NYLOFT jest szczególnie bliski jej sercu. Przeznaczony jest dla jej siostry, która od podstaw buduje swój pierwszy dom. Wspólnie tworzą wnętrza, nawiązujące do nowojorskich loftowych apartamentów, które charakteryzują się industrialnymi oknami, betonem, starą cegłą i rustykalnym wykończeniem. Ma się tu znaleźć wszystko, co uwielbia inwestorka: loftowe lampy, drewniane belki, betonowe podłogi i ciemne wnętrza. Karolina prowadzi dziennik budowy oraz prezentuje postęp prac na swoim blogu. Najnowszy wpis dotyczył montażu systemu ARCHLINES, który bardzo szybko stał się bestsellerem polskiej marki SternLight. Jest on nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale również idealnie wpisuje się w industrialne klimaty. 

Archlines oświetla i współtworzy loftowy klimat salonu. | Źródło: www.houseloves.com

Wybór systemu ARCHLINES

Karolina we wpisie zwraca uwagę na to, że do głównego i często dekoracyjnego oświetlenia zawsze potrzebne jest dodatkowe, bardziej punktowe. Dzięki niemu podkreślimy klimat pomieszczenia i znajdujące się w nim elementy. Pozwoli to również na doświetlenie ciemnych części pokoju czy będzie dodatkowym źródłem światła do czytania lub pracy. Projekt NYLOFT poza tym, że jest mocno industrialny, łączy w sobie również nowoczesne rozwiązania i proste linie. Właśnie dlatego wybór oświetlenia dodatkowego padł na ARCHLINES. System z jednej strony wprowadza loftowy charakter za sprawą magnetycznych szyn i kierunkowych spotów, a z drugiej jest modułowy i można nim sterować bezprzewodowo.

Tego typu rozwiązanie daje możliwość łatwej zmiany kierunków i aranżacji strumienia światła. System Archlines jest do tego idealny, a dodatkowo nie ogranicza na przyszłość. W magnetyczną listwę można wpinać różne oświetlenie, różne oprawy czy listwy i przy założeniu, że salon mojej siostry będzie jeszcze ewoluował – to idealna koncepcja. ARCHLINES to nic innego jak fantastyczne rozwiązanie, które powoduje, że można samodzielnie przycinać, wydłużać i składać wg swoich potrzeb. To jak klocki, które pięknie złożone ze sobą będą zdobić sufit w domu.

ARCHLINES zainstalowano w salonie między ścianą telewizyjną a sofą oraz za sofą, w tak zwanym ciągu komunikacyjnym. Spoty podkreślają piękną ceglaną ścianę, a także dają dodatkowe światło do czytania na fotelu. Instalacja zaproponowana przez Karolinę jest jednym z elementów całej koncepcji oświetlenia tego pomieszczenia, ale jak podkreśla projektantka, w niektórych aranżacjach może odgrywać znacznie większą rolę.

Elementy składające się na instalację świetlną projektu NYLOFT. | Źródło: www.houseloves.com

Trendy 2020: rzucamy nowe światło na wiodące nurty w oświetleniu wnętrz

Montaż ARCHLINES krok po kroku

Karolina do projektu NYLOFT wybrała profil natynkowy, czyli w całości widoczny, przykręcany bezpośrednio do sufitu. Projektantka podkreśla, że w tym przypadku montaż ARCHLINES był ułatwiony dzięki instalacji systemu bezpośrednio do desek sufitowych. Natomiast montaż samych opraw jest banalny i nie wymaga żadnych narzędzi:

(…) listwy są magnetyczne i oprawy możemy zamontować, po prostu wklikując je w dowolne miejsce na długości profilu. Daje to również sporo możliwości do zmiany aranżacji pomieszczenia w przyszłości; w każdej chwili bez konieczności korzystania z usług elektryka możemy dowolnie przestawiać oprawy lub uzupełnić układ o kolejne.

montaż ARCHLINES
Źródło: www.houseloves.com
montaż ARCHLINES
Spoty wystarczy włożyć w magnetyczną szynę. | Źródło: www.houseloves.com

Szczegółowy opis montażu, uzupełnia filmik, który potwierdza słowa Karoliny na odnośnie łatwej instalacji. Zapraszamy do obejrzenia i odwiedzenia bloga oraz Instagrama House Loves.

Blog House Loves: www.houseloves.com

Instagram: house_loves

Zapytaj // naszego eksperta

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków