Świetnie zaaranżowane 40 metrów dla rodziny | Proj.: Lokal Studio

Świetnie zaaranżowane 40 metrów dla rodziny | Proj.: Lokal Studio

Małe mieszkanie w bloku, które musi sprostać potrzebom trzyosobowej rodziny, stanowi spore wyzwanie projektowe. Jak je urządzić, by było funkcjonalne, a zarazem przytulne? Za dobry przykład i ciekawą inspirację, posłużyć może realizacja autorstwa Lokal Studio. Projekt pracowni zakładał dostosowanie układu wnętrza do trybu życia domowników oraz urządzenie mieszkania tak, by można było łatwo je zmieniać za pomocą dodatków. Architekci postawili na wysokiej jakości materiały oraz biel, na tle której pięknie prezentują się kolorowe elementy wyposażenia. 

Lokal Studio
Zielona kuchnia to trend, który nie przemija. | Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Zielone mieszkanie dla 4-osobowej rodziny | Proj. DESIGN MY DEER

Zielona kuchnia

Małe mieszkanie w bloku o powierzchni 40m2, zostało podzielone na część dzienną, sypialnię, pokój dziecka oraz łazienkę. Jednym z głównych wymagań właścicieli było ograniczenie wyposażenia do niezbędnego minimum. Natomiast dość istotną rolę miały grać dodatki, które w zależności od nastroju można zmieniać, tym samym modyfikując całe wnętrze. Należało więc stworzyć odpowiednią przestrzeni i tło, na którym wyselekcjonowane meble i akcesoria będą się pięknie prezentować. Architekci zdecydowali się na gładkie białe ściany, stapiające się z sufitem oraz drewnianą podłogę. Jest to świetna baza do wprowadzenia koloru, pod postacią zabudowy kuchennej. Aneks, poprowadzony wzdłuż ściany składa się z niskich szafek o frontach w odcieniu zgaszonej zieleni. Blat roboczy pokrywa czarny marmur, a ścianę nad nim wyłożono połyskującymi cegiełkami o zróżnicowanej tonacji bieli. Pomimo niewielkich gabarytów w kuchni zmieściły się wszystkie sprzęty, niezbędne do codziennego funkcjonowania. Strefa ta została dodatkowo zaakcentowana podłogą pokrytą płytami o teksturze lastryko. Właścicielom zależało również na dużym stole. Stanął on na styku aneksu i salonu, a dzięki wykorzystaniu ławy zamiast krzeseł, zyskano sporo miejsca. 

Zielona kuchnia – projekty, produkty i rady architekta

Ława zamiast krzeseł to dobre rozwiązanie do małych wnętrz. | Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Wnętrze z duszą

Pomimo ograniczonego wyposażenia, architektom z Lokal Studio udało się osiągnąć przytulną i rodzinną atmosferę. Dużą zasługę odegrały ciekawe elementy wyposażenia i dodatki. Strefę salonu zdobi prosta sofa w kolorze butelkowej zieleni, której towarzyszy mocny kontrast zgaszonej czerwieni. Występuje ona w autentycznym fotelu z lat 70. oraz na minimalistycznym obrazie, zawieszonym nad kanapą. W aranżacji pokoju dziecięcego główną rolę gra ponad 100-letnia szafa, dlatego też pozostałe elementy wyposażenia są minimalistyczne. Sypialnia rodziców to oaza spokoju, gdzie postawiono jedynie na to co niezbędne, czyli łóżko.

Lokal Studio
Sypialnia rodziców z ograniczonym wyposażeniem. | Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Natomiast w łazience znalazło się miejsce na odrobine szaleństwa i energetycznego kontrastu. Podstawą wykończenia są białe płytki z ciemną fugą oraz lastryko na podłodze. Jednocześnie wprowadzono tutaj zdecydowany kolor w postaci pomarańczowej zabudowy pod umywalkę. Dla wykończenia blatu architekci wybrali marmur z czarną żyłką. Dodatkowym elementem przyciągającym wzrok jest czarny grzejnik nad wanną oraz grafika, kolorystycznie nawiązująca do szafki.

Lokal Studio
Energetyczny pomarańcz to ciekawy kontrast w minimalistycznej łazience. | Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków