Zielone mieszkanie dla 4-osobowej rodziny | Proj. DESIGN MY DEER

Zielone mieszkanie dla 4-osobowej rodziny | Proj. DESIGN MY DEER

Organiczne formy, biophilic design, domowe ogrody, zielone wnętrza i naturalne materiały. Cechy te są charakterystyczne dla przestrzeni, wyrażających potrzebę bliskości z przyrodą. Dążenie do przenoszenia tego, co na zewnątrz do naszych domów jest bardzo silną tendencją we współczesnym projektowaniu. Udowadnia to aranżacja biura DESIGN MY DEER, która powstała z myślą o 4-osobowej rodzinie. Mieszkanie miało być nie tylko wygodne i sprzyjające integracji domowników, ale też nawiązywać do ich ulubionej aktywności, jaką jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego, jako kolor przewodni aranżacji wybrano zieleń, uzupełnioną o szarość i biel. Dominującym materiałem jest drewno, a towarzyszą mu plecionki, naturalne tkaniny oraz mnóstwo zielonych roślin. Natomiast stylistyka wnętrza nawiązuje do klimatów retro. 

DESIGN MY DEER
Projekt: DESIGN MY DEER; Foto: Ayuko Studio

Wnętrza w stylu biophilic design, czyli o potrzebie bliskości z naturą

Naturalny wybór

Mieszkanie o powierzchni 98m2, zlokalizowane jest na warszawskim Bemowie. Głównym założeniem projektu było stworzenie dużej, otwartej przestrzeni, gdzie cała rodzina mogłaby wspólnie spędzać czas. Właśnie dlatego sercem domu stała się strefa dzienna z przestronnym salonem. Część wypoczynkową wyposażono w wygodny narożnik, otoczony roślinami. Z jednej strony mamy swobodny dostęp do dużego stołu oraz otwartej kuchni, a z drugiej strefę z bujanym fotelem oraz regałami dla dzieci. Zieleń w strefie dziennej zaprezentowano w wielu odsłonach. Intensywny groszkowy odcień pokrywa fronty kuchenne, ścianę telewizyjną oraz zaokrągloną ścianę, za którą znajduję się łazienka. Natomiast ściana za sofą, pomalowano rozbielonym, szałwiowym kolorem. Zieleń pojawia się również w dodatkach, takich jak stolik kawowy czy krzesła jadalniane. Uzupełnieniem aranżacji są plecionki, nadające przytulność: bujany fotel, osłonki na donice i lampy.

DESIGN MY DEER
Projekt: DESIGN MY DEER; Foto: Ayuko Studio

Spektrum zieleni

Odcienie zieleni dominują, także w pozostałych pomieszczeniach mieszkania. Nie zabrakło ich w pokoju dziecięcym, gdzie pojawiają się w akcentach. Natomiast w łazienkach, zarówno prywatnej, jak i gościnnej, kolor zielony gra pierwsze skrzypce. W jednej z łazienek połączono zielone ściany z szarymi płytkami w typie cegiełka, które wraz z bujną paprocią tworzą leśny klimat aranżacji. Drugą łazienkę dekoruje oryginalna tapeta z botanicznym motywem. Jedynie w głównej sypialni zrezygnowano z odcieni zieleni, na rzecz szarości. Jednak naturę wprowadzono za sprawą drewnianej podłogi i zielonych roślin.

Zielona łazienka – trend, który nie przemija | Zobacz najlepsze projekty

DESIGN MY DEER
Projekt: DESIGN MY DEER; Foto: Ayuko Studio

Projekt: DESIGN MY DEER | https://www.framugastudio.pl/projekty

Foto: Ayuko Studio | https://www.facebook.com/ayukostudio

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków