Szafir w naturalnej oprawie | Jasicka & Śnieżek Interior Design
Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin

Szafir w naturalnej oprawie | Jasicka & Śnieżek Interior Design

Szafir jest niezwykłym kamieniem szlachetnym, którego głębia koloru i majestat, wymagają odpowiedniej oprawy. Dzięki niej może stać się jednym z piękniejszych wyrobów sztuki jubilerskiej. Równie misternej oprawy potrzebują jego odcienie użyte w aranżacji wnętrz. Nic więc dziwnego, że architekci z pracowni Jasicka & Śnieżek Interior Design, urządzając dom, w którym zgodnie z życzeniem inwestorów nie mogło zabraknąć granatu, postawili na otaczającą go naturę.

Kamienie szlachetne w łazience – płytki o teksturze luksusu

Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin

Dom na Podkarpaciu

Znużeni wielkomiejskim życiem inwestorzy – młodzi lekarze, dom swych marzeń postanowili wybudować w rodzinnym Brzozowie na Podkarpaciu. Tu bowiem zostały ich serca, rodzina i przyjaciele, ale też urzekająca przyroda, wnosząca w życie tak ważny spokój i stabilizację. Za sprawą odpowiedzialnych za projekt architektów z pracowni Jasicka & Śnieżek Interior Design otaczająca natura na stałe zamieszkał z właścicielami, a dzięki dużym przeszkleniom dwukondygnacyjnego salonu, stała się integralną częścią wnętrz. Tu widok zza okien jest równie imponujący, jak ich wystrój. Zaś obecne w postaci znaczących detali aranżacyjnych odcienie granatu finezyjnie wprowadzane do każdego z pomieszczeń, niczym szafir w jubilerskiej oprawie, dodają całości szyku i subtelnej elegancji.

Swoją pracę rozpoczęliśmy na etapie stanu surowego domu. Mogliśmy zatem rozwinąć skrzydła i bez większych ograniczeń wprowadzać swoje rozwiązania. Od inwestorów mieliśmy kilka wytycznych odnośnie kolorystyki. Dotyczyło to przede wszystkim kuchni, która miała być w odcieniach granatu. Przed rozpoczęciem projektowania, dużo rozmawialiśmy, przesyłali nam swoje inspiracje i opowiadali o doświadczeniach z wnętrzami. Ten etap jest kluczowy – poznanie klienta. Zrobiliśmy wizualizacje i tak naprawdę projekt został zaakceptowany bez zmian. Było to dla nas dość zaskakujące, ale jak najbardziej pozytywnie.

– opowiadają architekci z pracowni Jasicka & Śnieżek Interior Design

Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin
Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin

Granat w roli głównej

Projekt wnętrz jest nie tylko spójny stylistycznie i zgodny z oczekiwaniami inwestorów, ale przede wszystkim śmiały, nowatorski i pełen oryginalnych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Oczywiście króluje tu granat, subtelnie wprowadzany do wszystkich pomieszczeń. Stąd otwartą kuchnię zaprojektowano w kolorze kobaltowym i ubrano w tradycyjną formę. Jest ona jednak nowocześnie wyposażona i w pełni ergonomiczna. Wygodę na co dzień zapewnia szereg praktycznych szafek i szuflad, które dzięki ukrytym licowanym uchwytom tworzą spójną stylistycznie całość. Wieńczą je białe blaty z konglomeratu. Nie tylko dodają one zabudowie lekkości, ale też oferują dużą przestrzeń roboczą. Dodatkowe miejsce do przechowania zapewnia zaś ukryta za drzwiami spiżarnia. Kuchnię od części jadalnianej symbolicznie odgranicza półwysep z hokerami, na którym umiejscowiono płytę grzewczą. To doskonałe miejsce do wspólnego gotowania, ale też degustowania przygotowanych potraw.

Wielki błękit – jeden z najmodniejszych kolorów we wnętrzach

Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin

Przy wspólnym stole

Na prawdziwą ucztę zaprasza bowiem jadalnia. Z dużym stołem i tapicerowanymi krzesłami jest ona prawdziwym sercem domu. Wagę tego miejsca podkreślono poprzez podwieszany sufit pokryty w całości drewnem oraz dekoracyjna tapeta w kolorystyce zbliżonej do zabudowy kuchennej. Dekorację ścienną dodatkowo zdobią złote akcenty, które architekci, by podkreślić spójność stylistyczną wszystkich wnętrz, wprowadzili w każdym z pomieszczeń w postaci lamp, luster czy choćby włączników.

Jadalnia znajduje się̨ praktycznie na środku projektowanej przestrzeni. Dlatego aż się prosiło, żeby ją udekorować i nadać domowy wydźwięk

– tłumaczą architekci

Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin
Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin

Salon otwarty na naturę

Stąd już krok do otwartego na dwa poziomy salonu. Jego imponującą przestrzeń doświetlają poprowadzone na całej wysokości okna, z których rozciąga się olśniewający wręcz widok na okoliczną przyrodę. To miejsce stworzone do wypoczynku, nie pozbawione przy tym aranżacyjnych smaczków.

Salon jest moim ulubionym miejscem w całym domu. Wygodna sofa, szezlong i kominek, pokryty spiekiem w kolorze białego marmuru. Ciekawym akcentem są tu grafiki na ścianie. To ręcznie narysowane kopie słynnych grafik Picassa, którego dużym fanem jest inwestor

– wyjaśnia arch. Paweł Śnieżek.

Poprzez otwarty, dwukondygnacyjny salon wszystkie przestrzenie przenikają̨ się, tworząc spójną wizualnie całość́. Podkreślają przy tym aranżacyjny reżim i harmonię zastosowanych tu materiałów, kolorów i faktur. Umiejscowione na piętrze pomieszczenia prywatne właścicieli w pełni nawiązują do stylistyki strefy dziennej. W projekcie ważne bowiem było, aby wszystko, co znajduje się̨ w tej przestrzeni było ze sobą̨ zgodne, a każdy detal dopracowany. Stąd aranżację wnętrz tego ponad 200-metrowego domu śmiało można porównać do jubilerskiej wręcz roboty.

Proj.: Jasicka & Śnieżek Interior Design; Fot.: Piotrek Serbin

Łazienka w marynistycznym stylu i jej nieoczywiste oblicza

 


Projekt: Jasicka & Śnieżek Interior Design

WWW: https://jasickasniezek.pl

Zdjęcia: Piotrek Serbin

Źródło: materiały prasowe

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków