Villa Antiqua miejsce z historią | Design: krea.tina | IH - Internity Home

Villa Antiqua miejsce z historią | Design: krea.tina

Villa Antiqua to klimatyczne miejsce, które wymagało wykreowania nowego, ale idealnie wkomponowanego w otoczenie z zachowaniem ducha starego gospodarstwa. Za kompleksową przemianę i adaptację istniejącej zabudowy na obiekt hotelowy z klimatem odpowiada pracownia krea.tina.

 

Pracownia zajmuje się projektowaniem budynków od podstaw, rewitalizacją istniejących budynków oraz projektowaniem wnętrz. Każdy projekt jest unikalny. W tworzeniu skupiają się na kontekście miejsca, funkcjonalności, trwałości, aby obiekty i przestrzenie odpowiadały na potrzeby klienta.

Budynek mieszkalny tradycyjny z przyległą do niego stodołą. Głównym celem projektowym było stworzyć spójnego układ kompozycyjny tego 9 pokojowego hotelu.  W Villi Antiqua wydzielono również przestrzeń wspólną, jak salon z kominkiem, jadalnię, pomieszczenie recepcji wraz z zapleczem, kuchnię oraz piwnicę na wino, która znajduje się w niezagospodarowanej stodole. Doskonałe warunki sprzyjają przechowywaniu właśnie tam wina. Zadaniem pracowni architektonicznej było stworzenie połączenia piwnicy z kuchnią poprzez zaprojektowanie nowej klatki schodowej.

W projekcie wykorzystano stonowane kolory, naturalne surowe materiały jak beton, cegła, nieobrobione drewno, które pochodzi z rozbiórki starego budynku. Najważniejsze  było pokazanie w gotowym projekcie historii tego miejsca, rolniczego regionu. Wnętrza urządzone są prosto, ale nie brak im przytulności i charakteru. Wszyscy, którzy przyjadą do Willi Antiqua będą czuć się swobodnie, a całe otoczenie sprzyja relaksowi i odprężeniu. 

Sypialnia | zdjęcia: ONI studio, krea.tina

Część wspólna jadalnia | zdjęcia: ONI studio, krea.tina
zdjęcia: ONI studio, krea.tina

Design: krea.tina

Foto: zdjęcia: ONI studio, krea.tina

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków