Wakacyjny azyl w centrum miasta | Mieszkanie projektu One Design

Wakacyjny azyl w centrum miasta | Mieszkanie projektu One Design

Kiedy brakuje słońca, a temperatury spadają, większość z nas pragnie przenieść się w bardziej łaskawy klimat. Okazuje się, że przestrzeń, gdzie lato trwa cały rok, można stworzyć we własnych czterech kątach. Dowodem jest projekt autorstwa pracowni One Design, stanowiący miks boho, hipisowskiego luzu, vintage i odrobiny egzotyki. Jeśli tęsknicie za wakacjami, to wnętrze na pewno poprawi Wam humor.

Egzotyczny azyl w centrum miasta. | Projekt i realizacja One Design, arch. Joanna Rej

Wakacyjny azyl w centrum miasta

Właścicielami mieszkania na warszawskim Mokotowie jest para 30-sto latków, którzy są miłośnikami designu z lat 50. i 60. Inwestorzy byli otwarci na odważne rozwiązania, dlatego architektki z One Design mogły puścić wodzę fantazji i zaproponować bardzo oryginalną i kolorową aranżację. Dwupoziomowy lokal o powierzchni 47 m2, podzielony jest na strefę dzienną oraz strefę wypoczynku, która posiada taras. Nawiązania do stylu etnicznego i boho, przeplatają się tu z kolorem oraz elementami eko. Mimo pozornej wielości rozwiązań, wszystko jest dokładnie przemyślane i zaprojektowane tak, by mieszkanie poza stroną wizualną, było również funkcjonalne i wygodne do życia. 

One Design
Architektki zadbały o dużo miejsc do przechowywania. | Projekt i realizacja One Design, arch. Joanna Rej

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Przestrzeń dzienna

Poziom pierwszy to otwarta przestrzeń dzienna, w której poszczególne strefy funkcjonalne nie są wyraźnie zarysowane. Część kuchenna, jadalniana i salon, zostały zagospodarowane po obrysie pomieszczenia i płynnie się ze sobą zazębiają. Blat kuchenny znajduje się przy oknie, a ściana nad nim pokryta jest heksagonalnymi płytkami, tworzącymi barwną mozaikę. Po przeciwległej stronie znajduje się podest, który w dolnej części spełnia funkcję komody, a w górnej siedziska będącego świetną alternatywą dla klasycznej sofy. Niewielki stół vintage może zmieniać swoje położenie, zależenie od potrzeb domowników. Ściana szczytowa zabudowana jest regałem, który jednocześnie stanowi strefę RTV, a także szafą o białych frontach, stapiającą się z powierzchnią ściany. 

Mieszkanie w egzotycznym klimacie. | Projekt i realizacja One Design, arch. Joanna Rej

Strefa dzienna – jak ją urządzić | Najciekawsze projekty architektów

Strefa wypoczynku 

Drugi poziom mieszkania zajmuje sypialnia, łazienka oraz przestronny taras. Ze względu na niewielką powierzchnię, architektki zadbały, by każdy metr był odpowiednio zagospodarowany. Bardzo ciekawie została zaaranżowana sypialnia, gdzie znajduje się schodkowy podest z szufladami, na którym ulokowano materac. Lampki nocne zostały zastąpione przez wiszące lampy, zamocowane po obu stronach łóżka. Barwy w miejscu przeznaczonym do snu i wypoczynku, ograniczają się do bieli oraz kobaltu. Elementami dekoracyjnymi są oryginale obrazy.

Sypialnia z funkcjonalnym podestem. | Projekt i realizacja One Design, arch. Joanna Rej

Szaleństwo aranżacyjne przeniesiono do łazienki, gdzie zastosowany jest niezwykły miks kolorów i wzorów. Podłogę pokrywają czarno-białe gorseciki, a na ścianie umieszczona jest tapeta z wzorem liści. Stara komoda z efektem postarzania i przecierania farby, spełnia funkcje szafki pod umywalkę. Zabawnym akcentem jest lustro w starej okiennicy, pomalowanej na żółto oraz płytka w kabinie prysznicowej, z namalowanym symbolem kobiety i mężczyzny. Zabawę wzorami odnajdziemy także w niewielkiej strefie WC, gdzie z płytek powstała lamperia. Akcentem vintage w toalecie, jest misa umywalkowa ustawiona na podstawie maszyny do szycia Singer. 

Tapeta marki Cole and Son z motywem liści. | Projekt i realizacja One Design, arch. Joanna Rej

W tym szaleństwie jest metoda

Mieszkanie zaprojektowane przez One Design odzwierciedla zainteresowania i artystyczne zamiłowanie właścicieli. Aranżacja jest miksem różnych tendencji: boho, vintage i eko, pod przewodnictwem koloru. Pomimo wielości wątków stylistycznych, wszystkie elementy są dokładnie przemyślane i panuje tu wyjątkowy ład. Dobrą organizację przedmiotów, umożliwiają liczne miejsca do przechowywania, które powstawały z myślą o podwójnej funkcjonalności. Architektki wzięły pod uwagę dynamiczny styl życia inwestorów, ich zainteresowanie designem i poczucie humoru. Wynikiem tej fuzji jest wakacyjny azyl w samym centrum miasta, gdzie przez cały rok panuje letni klimat.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków