Wnętrze stworzone z miłości do sztuki i kolorów | proj.: IMA Interiors

Wnętrze stworzone z miłości do sztuki i kolorów | proj.: IMA Interiors

Le Corbusier mawiał, że architekt to nastawienie, uwarunkowanie umysłu, a nie zawód. Myśl ta stale towarzyszy Izabelli Lubinieckiej i Arnaud Mathieu – założycielom studia IMA Interiors. Polsko-francuski duet, tworzy niezwykłe wnętrza prywatne oraz publiczne, dla których inspiracją jest sztuka, filozofia oraz kolor. Chcąc przybliżyć przyszłym klientom swoje podejście do projektowania i umożliwić im zanurzenie się w świecie Studia, architekci stworzyli mieszkanie pokazowe. Stanowi ono fuzję największych inspiracji i pasji tandemu oraz udowadnia, że każdy może mieszkać czy pracować we wnętrzu, w którym będzie czuć się wyjątkowo na co dzień. Dziś odwiedzimy oryginalny apartament w centrum Gdańska, gdzie od samego progu wkracza się w inny świat: pełen artystycznego klimatu, nasyconych barw i najwyższej klasy rzemiosła. 

IMA Interiors
Proj.: IMA Interiors, Stylizacja: Izabella Lubiniecka; Fot.: Hania Połczyńska, Kroniki Studio

Fornasetti na tle Wielkiego Błękitu 

Mieszkanie pokazowe to bardzo oryginalna inicjatywa, mająca umożliwiać przyszłym klientom „testowanie” materiałów oraz doświadczenie stylu Studia. Apartament o powierzchni 60m2, składa się z części dziennej, sypialni oraz łazienki i zlokalizowany jest w centrum Gdańska, tuż przy Marinie. Wielki Błękit jest nawiązaniem do podwodnej pasji architektów oraz do sztuki Yvesa Kleina. Właśnie ten piękny, głęboki odcień niebieskiego stanowi barwny leitmotiv projektu. Paletę kolorów wnętrza uzupełniają różne odcienie wody morskiej: od ciemnych granatów, przez turkus, szaroniebieski, aż po rozbielone, pastelowe błękity. Szerokiemu spektrum błękitów towarzyszy brudny róż oraz szarość. 

„Nasza wyrazista dialektyka koloru, podkreślona odważną grafiką ma za zadanie głosić tezę, że kolory uwarunkowują nasze odczucie świata. Przestrzeń, w której żyjemy, w której poruszamy się na co dzień nie jest tylko funkcją, ale pryzmatem, stanem ducha.”

IMA Interiors

Proj.: IMA Interiors, Stylizacja: Izabella Lubiniecka; Fot.: Hania Połczyńska, Kroniki Studio

Barwne tło, oparte na zimnych i szlachetnych tonach, nie odwraca uwagi od sztuki i wybitnego rzemiosła, które stanowi integralną część aranżacji. Ściany dekorują tonda z grafikami Fornasettiego oraz surrealistyczne grafiki. Ciekawym elementem ozdobnym są marmurowe panele w formie łuków. Odnajdziemy tutaj również figurki, przywodzące na myśl antyczne znaleziska. Całość uzupełniają designerskie lampy oraz ręcznie kształtowane szkło. 

Przestrzeń doświadczalna

Architekci z IMA Interiors, pragnęli stworzyć namacalną wizytówkę swojego studia, która jednocześnie pokazuje ich wrażliwość projektową. Oryginalna i niespotykana inicjatywa, opiera się na koncepcie doświadczenia immersyjnego, które jak wyjaśniają architekci, pozwala na bezpośrednie zanurzenie się w ich świecie.  Przestrzeń mieszkania prezentuje sposób odczuwania materii oraz eksponuje polskie marki i artystów, będących blisko serca i wypowiedzi artystycznej duetu Lubiniecka – Mathieu. Przekroczenie progu, pozwala na przeniesienie się do innej rzeczywistości, w której nadrzędną wartością jest piękno. Szlachetne materiały, różnorodne tekstury i piękne kolory, korelują ze sobą w pełnej harmonii. Architekci za sprawą swojego oryginalnego stylu, udowadniają, że każdy może mieszkać, pracować, czuć się wyjątkowo na co dzień. Natomiast zmysłowe odczuwanie materii, detale pełne poezji, sztuka, rękodzieło to elementy współtworzące światopogląd i warunkujące nasze nastawienie do otoczenia.

„(…) człowiek jest jak gąbka, aby mieć piękne wnętrze osobiste, musi się pięknie otaczać. A to nie jest trudne, wystarczy zaufać architektom.”

IMA Interiors

Proj.: IMA Interiors, Stylizacja: Izabella Lubiniecka; Fot.: Hania Połczyńska, Kroniki Studio

Mieszkanie IMA Interiors – wachlarz inspiracji

Mieszkanie autorstwa IMA jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swoją funkcję. Każdy miłośnik sztuki i architektury szybko odnajdzie tu nawiązania do rożnych epok. Wątki włoskiego renesansu, surrealizmu, a nawet postulatów Memphis Group, korelują w całkowitej zgodności i płynnie się ze sobą zazębiają. Liczne tekstury kamienia i marmuru, zastosowane są zarówno na podłodze, jak i blatach stołów. Barwne lastryko, chętnie wykorzystywane przez stylistykę związaną z ruchem Memphis, dekoruje łazienkę. Meble tapicerowane posiadają opływowe kształty i welurowe obicia w pastelowych odcieniach. Zestawienie ich z grafikami i „antycznymi” rzeźbami, tworzy klimat rodem z surrealistycznych obrazów de Chirico. Architekci nie zapomnieli przy tym o funkcjonalnych aspektach przestrzeni i zadbali, by można było z niej swobodnie korzystać. Zapewnia to otwarty układ części dziennej oraz zabudowy z licznymi miejscami do przechowywania, stworzone pod wymiar.

IMA Interiors
Proj.: IMA Interiors, Stylizacja: Izabella Lubiniecka; Fot.:Hania Połczyńska, Kroniki Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dariusz Domański

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków